Batman. Miasto Banea. Tom 12

Ostatni tom przygód Mrocznego Rycerza w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Bane złamał Batmana. Najpierw fizycznie, a ostatnio psychicznie. Rozpoczyna się ostatni akt związany z działalnością złoczyńcy - pod nieobecność Mrocznego Rycerza Bane przejmuję władzę w Gotham i zmusza miejscowych przestępców do wykonania jego rozkazów.

Bruce Wayne jest bezradny. Jest jednak ktoś, kto może mu pomóc - Selina Kyle, znana również jako Catwoman - kobieta, która zostawiła go przed ołtarzem... Choć Bane odebrał Batmanowi wszystko, nadeszła pora, aby Mroczny Rycerz wrócił do Gotham i odzyskał miasto. Jeśli mu się to uda, będzie musiał pokonać jeszcze mroczniejszą postać.

W innej rzeczywistości ojciec Bruce'a, Thomas Wayne, stał się Batmanem - jednym z bardziej brutalnych i okrutnych zamaskowanych bohaterów, jacy kiedykolwiek istnieli. A teraz w naszym świecie sprzymierzył się z Bane'em, aby zaprowadzić w Gotham własne rządy.

W tym tomie dojdzie do ostatecznej konfrontacji trzech najbardziej przerażających postaci w całym uniwersum DC. Który Mroczny Rycerz powstanie, kiedy opadnie kurz po zakończeniu starcia?

Odkryjcie odpowiedź w zdumiewającym zakończeniu świetnie przyjętej serii ,,Batman" autorstwa Toma Kinga z udziałem takich rysowników jak: Tony S. Daniel, Clay Mann, Mikel Janín, Jorge Fornés i John Romita Jr.

Album zawiera materiały pierwotnie opublikowane w amerykańskich zeszytach ,,Batman" #75-85 oraz ,,Batman Annual" #4.

Informacje dodatkowe o Batman. Miasto Banea. Tom 12:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-04-22, Ocena: 4, Przeczytałem,

MROCZNI RYCERZE MROCZNEGO MIASTA

Trwająca od długiego czasu przygoda Toma Kinga, jednego z najlepszych współczesnych scenarzystów pracujących dla DC, dobiega właśnie końca. I jest to koniec bardzo dobry, a przede wszystkim epicki i podany iście z filmowym rozmachem i dynamizmem. I chociaż nie jest to dzieło porównywalne z „Mister Miracle” czy „Visionem” tego scenarzysty, zabawa nadal jest bardzo udana i aż żal, że to już ostatni tom.

Batman został złamany przez Bane’a. Znów. Fizycznie, psychicznie… Bane zniszczył mu dosłownie wszystko, teraz nadchodzi czas ostatecznego rozliczenia. Gdy Mroczny Rycerz zajęty był swoimi sprawami poza Gotham, Bane przejął władzę nad lokalnymi przestępcami. Batman sam nie da mu rady, ale od czego ma Catwoman? Tak rozpoczynana się powrót Gacka do Gotham, którym rządzi zbrodnia. Nasz heros będzie musiał stawić czoła nie tylko całej masie wrogów, ale też i pochodzącemu z alternatywnej rzeczywistości ojcu, który jako Batman sprzykrzył się z Bane’em. Kto wygra? I jaka będzie cena tego ostatecznego starcia?