Batman Upadek. Tom 11

Jedenasta odsłona przygód Batmana w ramach linii wydawniczej DC Odrodzenie. Mroczny Rycerz odkrywa mistrza zbrodni stojącego za jego ostatnimi (i tymi dawniejszymi również) problemami. Jest nim Bane. Jednak nawet najbliżsi sprzymierzeńcy Batmana nie chcą uwierzyć, że Bane znów działa, a próba bezpośredniego starcia ze złoczyńcą nie prowadzi do jego zdemaskowania. Na domiar złego Batman zostaje zmuszony, by dołączyć do innej postaci przebranej w kostium Batmana - jest nią Thomas Wayne, ojciec Bruce'a z innej rzeczywistości. Bruce ze swoim ,,ojcem" przemierzają pustynię w niezwykłej misji. W trakcie podróży dowiemy się, kto tak naprawdę stał za całą intrygą i jakie były jego motywy.

Za scenariusz odpowiada laureat Nagrody Eisnera Tom King (,,Vision", ,,Mister Miracle"), zaś za rysunki artyści tacy jak: Mikel Janín (,,Kryzys Bohaterów") i Jorge Fornes (,,Thunderbolts").

Informacje dodatkowe o Batman Upadek. Tom 11:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-08-11, Ocena: 4, Przeczytałem,

KNIGHTFALL ONCE AGAIN

Ze wszystkich opowieści o Batmanie Tom King chyba najbardziej musiał ukochać sobie monumentalną sagę „Knightfall”, bo przez cały swój run – a ten liczy już 11 tomów regularnych i trochę pobocznych historii, jak chociażby „Batman: Noc ludzi potworów” – z wielkim zapałem odnosi się do tamtych wydarzeń. „Batman: Upadek” to też bez dwóch zdań opowieść mająca swoje korzenie w tamtych wydarzeniach. I jeśli podobały się Wam poprzednie tomy, na pewno tym razem także nie będziecie zawiedzeni.

Z jednego koszmaru w drugi. Taką drogę przebywa Batman, który w końcu odkrywa, kto naprawdę stał za ostatnimi – i nie tylko – wydarzeniami: Bane. Problem w tym, że Mroczny Rycerz już to przerabiał. Nie dość, że nie może mu niczego udowodnić, to jeszcze nikt nie chce wierzyć w to, co mówi nasz bohater. Ale to nie koniec problemów. Na Batmana czeka jeszcze jedna misja, która rzuci go na pustynię i to w towarzystwie jego ojca, Batmana z innej rzeczywistości. Co tak naprawdę się tu dzieje? Skąd Thomas Wayne wziął się w naszym świecie? Kto pociąga za sznurki w całej tej intrydze? A co ważniejsze: w jakim celu?

Ozdabiam naklejkami. Tajemniczy las
Okładka ksiązki - Ozdabiam naklejkami. Tajemniczy las

Lis, jeż, dzięcioł, wilk - poznaj mieszkańców lasu! Niesamowicie kolorowe książeczki z dużymi ilustracjami i mnóstwem naklejek. Dziecko poznaje: kosmos...

Star Wars Doktor Aphra. Wieczna iskra. Tom 5
Okładka ksiązki - Star Wars Doktor Aphra. Wieczna iskra. Tom 5

Tom 5 z cyklu ,,Doktor Aphra", wydawanego przez Marvel Comics od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem...