Batman Zimne dni, tom 8

Ósmy tom przygód Batmana z linii wydawniczej DC Odrodzenie. Od planowanego ślubu z Catwoman minęło kilka dni. Życie Batmana zmieniło się nie do poznania. Jednak cios, jakiego doznał wtedy przyszły pan młody, był dopiero początkiem.

Bruce Wayne jako członek ławy przysięgłych ma wziąć udział w procesie Mister Freeze'a. Musi stawić czoło pytaniom związanym z nadużywaniem siły przez swoje zamaskowane alter ego. Odpowiedzi każą mu się zastanowić nad odwieszeniem na dobre peleryny Batmana. Na czas nieobecności Bruce'a Gotham strzeże Dick Grayson - pierwszy pomocnik Mrocznego Rycerza i jego najbliższy przyjaciel.

KGBestia powraca z nowym zleceniem. Czy Bruce i Dick przetrwają atak rosyjskiego zabójcy?

Uznany scenarzysta Tom King (Mister Miracle) kontynuuje przełomową opowieść o najbardziej znanym bohaterze komiksowym. Jego historię ilustrują niezwykli rysownicy - Lee Weeks (Batman/Elmer Fudd Special), Matt Wagner (Trójca) i Tony S. Daniel (Batman R.I.P.).

Informacje dodatkowe o Batman Zimne dni, tom 8:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2019-11-13
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Batman Vol. 8: Cold Days (#51-57)

Kup książkę Batman Zimne dni, tom 8

Batman Zimne dni, tom 8 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2019-11-25, Ocena: 4, Przeczytałem,

ROBI SIĘ ZIMNO

Po trwających długie miesiące przygotowaniach do ślubu Batmana, którego kulminację mogliśmy poznać w poprzednim tomie, nadszedł czas na nowy rozdział przygód Gacka. Jeśli zastanawiacie się czy warto go poznać, to chyba powinniście przestać. Tom King, który nie zawiódł nas do tej pory, nie zawodzi także teraz. Komu więc podobały się poprzednie odsłony serii, ten na pewno nie pożałuje sięgnięcia po „Zimne dni”.

W Gotham zaczyna robić się zimno. Kilka dni po nieudanym ślubie Batmana, na scenie pojawia się Mister Freeze. Jego proces przyciąga jednak nie Batmana, a Bruce’a Wayne’a, który jest członkiem ławy przysięgłych. Rozprawa staje się jednak dla niego rzeczą bardzo osobistą, kiedy poruszona zostaje kwestia nadużyć siły przez Nietoperza. Czy Bruce, wciąż rozbity po ostatnich wydarzeniach, zdecyduje się porzucić karierę zamaskowanego obrońcy sprawiedliwości? A nawet jeśli nie, czy jej kierunek wciąż będzie taki sam?
Tymczasem w Gotham pojawia się KGBestia, rosyjski zabójca mający nowe zlecenie. Pod nieobecność Batmana miasta pilnuje Nightwing, ale z tym zagrożeniem może nie poradzić sobie sam. Co wyniknie z całej tej sytuacji?

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2019/11/batman-8-zimne-dni-tom-king-lee-weeks.html

Star Trek. Rok piąty. Nic słabszego od człowieka
Okładka ksiązki - Star Trek. Rok piąty. Nic słabszego od człowieka

Kolejny, piąty już tom komiksowej wersji kultowego serialu ,,Star Trek"! Album, będący kontynuacją tomu ,,Star Trek - Rok Piąty" przedstawia finał ostatniej...

Dzikie Zwierzęta (#8). Wielbłąd t.8
Okładka ksiązki - Dzikie Zwierzęta (#8). Wielbłąd t.8

Kolekcja "Dzikie zwierzęta" to wyjątkowa seria skierowana dla młodych miłośników przyrody. Z każdym tomem mnóstwo prezentów: figurka zwierzęcia, naklejki...