Batoniki Always miękkie jak deszczówka

Tom 1 cyklu Agaton-Gagaton

Nie trzeba "urodzić się w dobrym humorze", żeby patrzeć optymistycznie na świat. Wystarczy sięgnąć po opowieści zwariowanej nastolatki Agaty - pieszczotliwie zwanej Agatonem-Gagatonem. Zwariowana dziewczyna każdego oczaruje humorem i ciepłem rodzinnego domu, w którym nad cierpliwym tatą dominuje płeć piękna w każdej postaci.

Informacje dodatkowe o Batoniki Always miękkie jak deszczówka:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 13-15 lat
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Batoniki Always miękkie jak deszczówka

Batoniki Always miękkie jak deszczówka - opinie o książce

Avatar użytkownika - takahe
takahe
Przeczytane:2014-03-05, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2014 roku, pożyczone ;),
Książka do której wróciłam po latach. Jest to bardzo wesoła książka o perypetiach córki autorki napisana tak jakby przez nią samą. Książka doczekała się swoich kolejnych części jednak ta jest najlepsza.

Nazwisko Marty Fox zawsze kojarzyło się mi bardzo pozytywnie. Za nastolatka dosłownie połykałam je naraz. Po pierwszy tom serii „Agaton – Gagaton” sięgnęłam przez czysty przypadek. Właściwie to przez potrzebę zabicia czasu. A ta książka akurat leżała na biurku siostrzenicy.

Książka nie ma konkretnej fabuły. Mamy tu różne wydarzenia opisywane z punktu widzenia bardzo żywiołowej nastolatki. I wybieranej bardzo subiektywnie przez nią samą.

Agata jest bardzo zwariowaną, pełną energii dziewczynką. I ma bardzo specyficzne podejście do życia. W charakterystyczny sposób opisuje swoją rodzinę i przyjaciół. Nieraz budziła we mnie głośny śmiech.

Książka oczywiście skierowana jest do młodszej młodzieży. Jednak nic się nie stanie, gdy sięgnie po nią dorosły. Najwyraźniej będzie siedział z głupim uśmiechem na twarzy. Dobra zabawa gwarantowana.

Avatar użytkownika - kiki94kms
kiki94kms
Przeczytane:2008-07-08, Ocena: 6, Przeczytałam,
Agaton Gagaton
Fox Marta0
Okładka ksiązki - Agaton Gagaton

To książka, która zainteresuje każdą fankę zespołu „Feel”, gdy odkryje na okładce wyznanie i autograf lidera tego zespołu: „Cudownie...

Paulina w orbicie kotów
Fox Marta0
Okładka ksiązki - Paulina w orbicie kotów

Paulina zaczyna swój blog słowami: „Mam dwóch tatusiów. Prawda to czy fałsz?” Komentarze ośmielają blogerkę do opisywania...

Forget Me Not
Julie Soto