Bawimy się, programując w Scratchu 3

Scratch to najpopularniejszy język programowania dla dzieci.

Korzystają z niego miliony osób na całym świecie. Jest łatwy w obsłudze, wystarczy przeciągać i upuszczać poszczególne bloki, dzięki czemu nawet najmłodsi adepci sztuki programowania szybko się w nim odnajdą. Książka Bawimy się, programując w Scratchu 3 uczy programowania poprzez zabawę - tworzenie prostych gier, takich jak W labiryncie, Koszykówka, Łowca asteroid czy gra platformowa w stylu SuperMario Bros.

Nowe wydanie uwzględnia aktualną wersję Scratcha, wzbogaconą o nowe funkcje i odnowiony interfejs. Program został tak opracowany, aby można było korzystać z niego zarówno na smartfonach, jak i tabletach, dzięki temu Twoje dziecko może uczyć się programowania na przerwie w szkole czy w trakcie podróży.

Książka jest przeznaczona dla dzieci powyżej 10. roku życia.

Informacje dodatkowe o Bawimy się, programując w Scratchu 3:

Wydawnictwo: PWN
Data wydania: 2021-10-11
Tytuł oryginału: Scratch 3 Programming Playground: Learn to Program by Making Cool Games

Kup książkę Bawimy się, programując w Scratchu 3

Bawimy się, programując w Scratchu 3 - opinie o książce

Twórz własne gry komputerowe w Pythonie
Al Sweigart0
Okładka ksiązki - Twórz własne gry komputerowe w Pythonie

NIE POPRZESTAWAJ NA GRANIU - ZACZNIJ PISAĆ WŁASNE GRY! Z książki Twórz w języku Python własne gry komputerowe dowiesz się, jak tworzyć gry komputerowe...

Al Sweigart0
Okładka ksiązki - Kodowanie z Minecraftem. Buduj wyżej, szybciej zbieraj plony, kop głębiej i automatyzuj nudne zajęcia

Minecraft to bardzo popularna gra komputerowa, która na całym świecie sprzedała się w milionach egzemplarzy. Teraz możesz wykorzystać ją także do nauki...