BBPO. Znany diabeł

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328149120
Liczba stron: 436
Tytuł oryginału: B.P.R.D. The Devil You Know

Ocena: 6 (1 głosów)

Opowieść o końcu znanego nam świata jest także opowieścią o końcu Biura Badań Paranormalnych i Obrony...

Lovecraftowskie potwory pustoszą Ziemię, a agenci BBPO walczą, by ocalić niedobitki ludzkości. Jedynym wyjściem wydaje się szukanie schronienia pod ziemią. Czy to będzie ostatni azyl naszego gatunku? Siły Biura topnieją z dnia na dzień. Wprawdzie Hellboy zostaje odnaleziony, ale nawet on nie jest taki jak kiedyś, trudno więc przewidzieć, czy ktokolwiek przetrwa czas zagłady. A szykuje się prawdziwa apokalipsa, gdyż Warwara dopiero się rozkręca i przygotowuje do wypełnienia planu uknutego w zimnych otchłaniach kosmosu... Czy naprawdę nie ma już nadziei dla ludzi?

Twórcą pomysłu serii i jej współscenarzystą jest sławny Mike Mignola, autor cyklu ,,Hellboy". Scott Allie od wielu lat jest zarówno twórcą niektórych opowieści w ramach ,,BBPO", jak i redaktorem tego cyklu. Rysunki są dziełem kilku autorów, m.in. Laurence'a Campbella, grafika znanego z takich komiksów jak ,,Punisher" czy ,,Mroczna wieża". Album zawiera zeszyty ,,B.P.R.D.: The Devil You Know" vol. 1, 2, 3.

Tagi: bóg

Kup książkę BBPO. Znany diabeł

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - BBPO. Znany diabeł

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-08-29, Ocena: 6, Przeczytałem,

Twarda gustowna oprawa albumu BBPO. Znany diabeł skrywa piętnaście zeszytów będących finałem całej długiej i wspaniałej historii. Przedstawiony tutaj świat pomimo pokonania wielkiego niebezpieczeństwa, nadal znajduje się na granicy zagłady. Potworne siły dalej pustoszą naszą planetę, a agenci tytułowego Biura Badań Paranormalnych i Obrony walczą, aby ocalić jak najwięcej ludzkich istnień. Jest to heroizm skazany z góry na porażkę, ale nikt nie będzie się poddawał. Jedyną nadzieją dla garstki ocalałych wydaje się odnalezienie schronienia głęboko pod ziemią. Ostatnia ostoja ludzkości musi więc być broniona za wszelką cenę. Nie będzie to jednak łatwe, biorąc pod uwagę kruche siły BBPO. Nawet pomoc powracającego do akcji „piekielnego chłopca”, może nie wystarczyć na zbliżający się ostateczny Armagedon.

Koniec długiej historii to również powrót starych „weteranów”, którzy byli jedną z głównych sił napędowych całej serii. Teraz bardziej doświadczeni, o wiele mocniej świadomi swoich słabych i mocnych stron oraz piekielnie zmęczeni nieustającą „walką”, będą musieli kolejny raz wykrzesać z siebie nowe pokłady energii. Mignola i jego współpracownicy na przestrzeni tych wszystkich lat, wielokrotnie pokazali, że potrafią idealnie łączyć ciekawe postacie z równie świetną fabułą. Kolejne wydawane części zaskakiwały czytelnika nowymi wątkami i masą naprawdę interesującej akcji. W tym albumie cała ta historia otrzymuje swoje zwieńczenie. Każdy nawet najdrobniejszy detal komiksu, ma tutaj swoje znaczenie i kieruje czytelnika w kierunku pożądanych odpowiedzi. Całościowo zaprezentowana tutaj historia jest więc bardzo dynamiczna i nadal potrafi w niektórych momentach miło zaskoczyć.

Cała recenzjan:

Link do opinii
Inne książki autora
Star Wars Doctor Aphra Gigantyczny zysk
0
Okładka ksiązki - Star Wars  Doctor Aphra  Gigantyczny zysk

Seria książek dla miłośników komiksu i fanów świata Star Wars. Co dwa miesiące ukazuje się 148-stronicowy tom z najnowszymi komiksami Star Wars, wydawanymi...

Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny. Tom 6
0
Okładka ksiązki - Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Rozpuszczalnik uniwersalny. Tom 6

Szósty tom opowieści o Sknerusie i innych bohaterach z Kaczogrodu autorstwa słynnego amerykańskiego scenarzysty i rysownika Dona Rosy. Diodak, zwany...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy