BBPO. Znany diabeł

Twarda gustowna oprawa albumu BBPO. Znany diabeł skrywa piętnaście zeszytów będących finałem całej długiej i wspaniałej historii. Przedstawiony tutaj świat pomimo pokonania wielkiego niebezpieczeństwa, nadal znajduje się na granicy zagłady. Potworne siły dalej pustoszą naszą planetę, a agenci tytułowego Biura Badań Paranormalnych i Obrony walczą, aby ocalić jak najwięcej ludzkich istnień. Jest to heroizm skazany z góry na porażkę, ale nikt nie będzie się poddawał. Jedyną nadzieją dla garstki ocalałych wydaje się odnalezienie schronienia głęboko pod ziemią. Ostatnia ostoja ludzkości musi więc być broniona za wszelką cenę. Nie będzie to jednak łatwe, biorąc pod uwagę kruche siły BBPO. Nawet pomoc powracającego do akcji „piekielnego chłopca”, może nie wystarczyć na zbliżający się ostateczny Armagedon.

Koniec długiej historii to również powrót starych „weteranów”, którzy byli jedną z głównych sił napędowych całej serii. Teraz bardziej doświadczeni, o wiele mocniej świadomi swoich słabych i mocnych stron oraz piekielnie zmęczeni nieustającą „walką”, będą musieli kolejny raz wykrzesać z siebie nowe pokłady energii. Mignola i jego współpracownicy na przestrzeni tych wszystkich lat, wielokrotnie pokazali, że potrafią idealnie łączyć ciekawe postacie z równie świetną fabułą. Kolejne wydawane części zaskakiwały czytelnika nowymi wątkami i masą naprawdę interesującej akcji. W tym albumie cała ta historia otrzymuje swoje zwieńczenie. Każdy nawet najdrobniejszy detal komiksu, ma tutaj swoje znaczenie i kieruje czytelnika w kierunku pożądanych odpowiedzi. Całościowo zaprezentowana tutaj historia jest więc bardzo dynamiczna i nadal potrafi w niektórych momentach miło zaskoczyć.

Cała recenzjan:

Informacje dodatkowe o BBPO. Znany diabeł:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-07-28
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: B.P.R.D. The Devil You Know
Dodał/a opinię: PopKulturowyKoci

Zobacz opinie o książce BBPO. Znany diabeł

Kup książkę BBPO. Znany diabeł

Okładka ksiązki - Śledztwa Enoli Holmes. Tom 3. Tajemnica białych maków. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 3. Tajemnica białych maków

Trzeci tom komiksowej adaptacji serii powieści Nancy Springer o śledztwach Enoli Holmes, młodszej siostry słynnego detektywa Sherlocka i wysokiego urzędnika...

W poszukiwaniu dróg. Refleksje na kanwie relacji Mistrz uczeń
Okładka ksiązki - W poszukiwaniu dróg. Refleksje na kanwie relacji Mistrz  uczeń

Książka W poszukiwaniu drogi... Refleksje na kanwie relacji Mistrz - uczeń dedykowana jest Profesorowi Mirosławowi J. Szymańskiemu. Jej powstanie nie...