Bella i Sebastian

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2013-11-12
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378184737
Liczba stron: 384

Ocena: 5.33 (3 głosów)
Inne wydania:

Wzruszająca opowieść o prawdziwej przyjaźni, wierności, odwadze i miłości.

Jest rok 1943. Mieszkańcy spokojnej alpejskiej wioski cierpią pod niemiecką okupacją. Jakby tego było mało, w okolicy pojawia się groźne zwierzę, które porywa owce z ich stad. Górale organizują polowanie na Bestię.

Podczas wędrówki w górach samotny, wychowywany przez dziadka chłopiec spotyka zdziczałego psa. Czy to właśnie on dziesiątkuje stada? Czy opuszczony chłopiec i skrzywdzone zwierzę będą potrafili sobie zaufać? W jaki sposób Bella i Sebastian staną się wojennymi bohaterami?

Książka Nicolasa Vaniera to opowieść o pięknie życia w zgodzie z dziką przyrodą i możliwości zachowania człowieczeństwa w okrutnych czasach wojny.

Bella i Sebastian, wolna adaptacja znanej  polskiemu czytelnikowi powieści Cécile Aubry (1965, pierwsze polskie wydanie 1975) oraz serialu przygodowego o tym samym tytule (1965), to swoisty hołd, jaki autor składa ulubionym bohaterom swojego dzieciństwa.

Nicolas Vanier - francuski pisarz, filmowiec i podróżnik. Miłośnik dzikiej przyrody i dalekiej Północy, pasjonat psich zaprzęgów i popularyzator aktywnego wypoczynku w kontakcie z naturą. Znany w Polsce jako autor książki Transsyberia (1998) oraz scenarzysta i reżyser filmów Ostatni traper (2004) i Wilk (2009) i Bella i Sebastian (2012). [na ostatnią stronę do środka]

Na podstawie scenariusza filmu Bella i Sebastian autorstwa Juliette Sales, Fabiena Suareza i Nicolasa Vaniera, produkcji Radar Films, Epithete Films, Gaumont, M6 Films i Rhône-Alpes Cinéma. Oparte na serialu telewizyjnym Bella i Sebastian - według scenariusza i w reżyserii Cécile Aubry.

Napisane we współpracy z Virginie Jouannet

Kup książkę Bella i Sebastian

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bella i Sebastian

Avatar użytkownika - ksiazkowo_czyta
ksiazkowo_czyta
Przeczytane:2013-12-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 2013, Mam, Recenzenckie/Autorskie,
Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Akcja niniejszej opowieści rozgrywa się w trudnych wojennych czasach, a oprawę dla niej tworzą majestatyczne, piękne lecz także niekiedy niebezpieczne góry... Ośmioletni Sebastian wychowywany przez przybraną rodzinę, w której skład wchodzą dziadek o imieniu Cezar oraz przyrodnia siostra Angelina, całe dnie spędza na beztroskim wędrowaniu po górach oraz pomaganiu Cezarowi w owczarni, a także siostrze w piekarni... Sytuacja ulega zmianie, gdy tajemnicza Bestia napada na owce, a w końcu jeden z mieszkańców wioski zostaje przez nią zaatakowany... Po jakimś czasie od niniejszego wydarzenia Sebastian również napotyka na swojej drodze Bestię, która z jednej strony wywołuje w chłopcu podświadomy lęk, ale także go fascynuje... Tak oto rozpoczyna się niezwykle barwna opowieść o wielkiej przyjaźni człowieka i zwierzęcia... Jest to także historia o odwadze i miłości nie wynikającej z więzów krwi... Wielką rolę odgrywa w niej również potęga natury, z którą człowiek może żyć w harmonii... W książce jak już wcześniej wspomniałam znajduje się także nieco nawiązań do czasów wojny, ponieważ akcja powieści rozpoczyna się w roku 1943... Mowa tam o odwadze ludzi, należących do ówczesnego ruchu oporu, którzy ukrywali Żydów lub też pomagali im przedostać się przez granicę do Szwajcarii... Jeśli macie ochotę przeczytać coś jednym tchem zapraszam Was do świata Sebastiana i Belli, w którym trudne okoliczności ostatecznie nie zmieniają siły i prostoty przyjaźni...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam,

Zaczyna się od śnieżycy, podczas której kobieta wysoko w górach rodzi dziecko, przy czym sama umiera. Chłopca bierze pod opiekę Cezar i jego wnuki- Angelina oraz Janek. 20 stycznia na świat przychodzi także suczka Bella, której losy poznajemy tu dość dokładnie i przekonujemy się, czemu zdziczała. Gdy Sebastian ma nieco ponad 6 lat zaprzyjaźnia się ze zbłąkanym psem, jest nim Bella.

Link do opinii

Ta książka zasługuje na jeszcze wyższą ocenę niż 6. Czytając tę książkę płakałam jak małe dziecko. Bardzo wzruszająca i piękna opowieść. 

W domu mam swojego zwierzaczka również pieska :) gdy czytałam, przed oczami był mój psiak było mi przykro ale zarazem chciałam czytać dalej aby dowiedzieć się czy tylko ta słodka psinka przezyje.. 

Gorąco polecam. Bardzo piękna książka!! 

Link do opinii
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2015-03-03, Przeczytałam,

Kup książkę Bella i Sebastian

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Szkoła życia
Nicolas Vanier0
Okładka ksiązki - Szkoła życia

Niezwykła podróż w świat wielkiej przygody z autorem Belli i Sebastiana. Dla Paula, który nie znał innego świata niż krajobraz paryskich przedmieść...

Zobacz wszystkie książki tego autora