Bella i Sebastian t. 1

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 1975-04-02
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788381880466
Liczba stron: 229
Tytuł oryginału: Belle et Sebastien
Tłumaczenie: Katarzyna Witwicka
Ilustracje: Mieczysław Majewski

Ocena: 5.33 (3 głosów)
Inne wydania:

Książka o przyjaźni samotnego chłopca, Sebastiana z obłaskawionym przez niego, zdziczałym owczarkiem górskim. Wartka akcja rozgrywająca się w Alpach francuskich obfituje w wiele niebezpiecznych przygód.

Tagi:

Kup książkę Bella i Sebastian t. 1

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bella i Sebastian t. 1

Na wstępie pragnę podziękować Domowi Wydawniczemu REBIS za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Akcja niniejszej opowieści rozgrywa się w trudnych wojennych czasach, a oprawę dla niej tworzą majestatyczne, piękne lecz także niekiedy niebezpieczne góry... Ośmioletni Sebastian wychowywany przez przybraną rodzinę, w której skład wchodzą dziadek o imieniu Cezar oraz przyrodnia siostra Angelina, całe dnie spędza na beztroskim wędrowaniu po górach oraz pomaganiu Cezarowi w owczarni, a także siostrze w piekarni... Sytuacja ulega zmianie, gdy tajemnicza Bestia napada na owce, a w końcu jeden z mieszkańców wioski zostaje przez nią zaatakowany... Po jakimś czasie od niniejszego wydarzenia Sebastian również napotyka na swojej drodze Bestię, która z jednej strony wywołuje w chłopcu podświadomy lęk, ale także go fascynuje... Tak oto rozpoczyna się niezwykle barwna opowieść o wielkiej przyjaźni człowieka i zwierzęcia... Jest to także historia o odwadze i miłości nie wynikającej z więzów krwi... Wielką rolę odgrywa w niej również potęga natury, z którą człowiek może żyć w harmonii... W książce jak już wcześniej wspomniałam znajduje się także nieco nawiązań do czasów wojny, ponieważ akcja powieści rozpoczyna się w roku 1943... Mowa tam o odwadze ludzi, należących do ówczesnego ruchu oporu, którzy ukrywali Żydów lub też pomagali im przedostać się przez granicę do Szwajcarii... Jeśli macie ochotę przeczytać coś jednym tchem zapraszam Was do świata Sebastiana i Belli, w którym trudne okoliczności ostatecznie nie zmieniają siły i prostoty przyjaźni...
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2019-03-30, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

Zaczyna się od śnieżycy, podczas której kobieta wysoko w górach rodzi dziecko, przy czym sama umiera. Chłopca bierze pod opiekę Cezar i jego wnuki- Angelina oraz Janek. 20 stycznia na świat przychodzi także suczka Bella, której losy poznajemy tu dość dokładnie i przekonujemy się, czemu zdziczała. Gdy Sebastian ma nieco ponad 6 lat zaprzyjaźnia się ze zbłąkanym psem, jest nim Bella.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Izabela2000
Izabela2000
Przeczytane:2019-01-11, Ocena: 6, Przeczytałam,

Ta książka zasługuje na jeszcze wyższą ocenę niż 6. Czytając tę książkę płakałam jak małe dziecko. Bardzo wzruszająca i piękna opowieść. 

W domu mam swojego zwierzaczka również pieska :) gdy czytałam, przed oczami był mój psiak było mi przykro ale zarazem chciałam czytać dalej aby dowiedzieć się czy tylko ta słodka psinka przezyje.. 

Gorąco polecam. Bardzo piękna książka!! 

Link do opinii
Avatar użytkownika - planka1981
planka1981
Przeczytane:2015-03-03, Przeczytałam, 2015,
Recenzje miesiąca
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Spowiedź Goebbelsa
Christopher Macht
Spowiedź Goebbelsa
A miał być happy end
Katarzyna Kalicińska
A miał być happy end
Niskorosła
Joanna Bartoń
Niskorosła
Wędrówka
Anna Onichimowska
Wędrówka
Sam i Watson patrzą sercem
Ghislaine Dulier
Sam i Watson patrzą sercem
Największy sekret
Rhonda Byrne
Największy sekret
Pokaż wszystkie recenzje