Bella

Poruszająca opowieść o odkupieniu, rodzinie i nieoczekiwanym odnalezieniu miłości.\r\n\r\nKsiążka na podstawie scenariusza nagradzanego filmu o tym samym tytule. \r\nOpowieść o jednym, niezwykłym dniu w Nowym Jorku. Nina dowiaduje się, że jest w nieplanowanej ciąży i zamierza tę ciążę usunąć. Za trzecie spóźnienie do pracy zostaje zwolniona. Jest bez pieniędzy, bez pracy i bez mężczyzny – ojca dziecka.\r\nW tej samej restauracji pracuje Jose – kiedyś międzynarodowej sławy gwiazdor piłki nożnej, który po spowodowaniu wypadku, w którym zginęła mała dziewczynka, i wyjściu z więzienia jest teraz kucharzem w meksykańskiej restauracji swojego brata. Jose wycofał się z aktywnego życia, lecz w Ninie, młodej kelnerce odnajduje coś niezwykłego i dla niej otwiera się. W ciągu jednego dnia Jose nie tylko stawia czoła własnej przeszłości, lecz także pokazuje Ninie, jak uleczająca moc rodziny może jej pomóc spojrzeć z optymizmem w przyszłość.\r\n

Informacje dodatkowe o Bella:

Bella - opinie o książce

Avatar użytkownika - leonia
leonia
Przeczytane:2017-02-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Historia dwojga ludzi, którzy z różnych powodów znajdują się na zakręcie życia. Niespełnione marzenia, błędy, za które "płaci się" całe życie. Narodziny niezwykłej przyjaźni. Dużo emocji i wzruszeń. Książka, która porusza i zmusza do przemyśleń nad własnym życiem.
Avatar użytkownika - jeke5
jeke5
Przeczytane:2015-03-12, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
W przeważającej mierze na podstawie książki powstaje film, ale czasem jest odwrotnie. I tak właśnie było w przypadku książki pt. ,,Bella,, którą zbeletryzowała na podstawie scenariusza Lisa Samson. Film o tym samym tytule powstał w 2007 roku i zdobył nagrodę Peoples Choice Award na Toronto Film Festival oraz nagrodę Best Picture i Best Actor od MovieGuide w 2008 roku. Film ,,Bella,, był pierwszym filmem wyprodukowanym przez Metanoia Films, które za cel postawiło sobie produkowanie filmów mogących wpłynąć w znaczny sposób na przemiany w życiu ludzi oglądających je. Główni bohaterowie ,,Belli,, to kucharz Jose i kelnerka Nina pracujący razem w restauracji ,,El Callejon,, w Nowym Jorku należącej do brata Jose. Jose zanim zajął się gotowaniem był bardzo dobrze zapowiadającą się gwiazdą futbolu. Pochodził z Meksyku, ale by ułatwić mu karierę rodzina przeprowadziła się. Cały świat stał przed nim otworem, gdyż był młody, przystojny, bogaty i miał wokół siebie przyjaciół oraz kochającą rodzinę. Jeden dzień zmienił jego dotychczasowe życie. Jadąc wraz z menadżerem Francisco do studia na wywiad potrącił śmiertelnie małą dziewczynkę, która bawiła się z mamą w chowanego. Jose pomimo namowy Francisco nie uciekł z miejsca wypadku i poniósł wszystkie konsekwencje wypadku. Nie mógł nigdy zapomnieć mowy końcowej oskarżyciela w sądzie, który nazwał go ,,młodym człowiekiem pozbawionym umiaru, z brakiem ostrożności wymaganej do tego, by stać się obywatelem w społeczeństwie,, Przyznał mu w duszy rację. Karę odsiedział w więzieniu, ale po jego opuszczeniu nadal pokutował, zamknął się w sobie, miał stany depresyjne, okaleczał się. Nina w bardzo młodym wieku opuściła dom rodzinny po śmierci ojca i wyjechała do dużego miasta, aby rozwijać swój talent do tańca. Niestety zamiast profesjonalnie tańczyć kelnerowała w ekskluzywnej restauracji, aby się utrzymać. Była samotna i nierozważnie wdała się w romans z pracownikiem restauracji Piterem, zaszła w niechcianą ciążę, a na pomoc partnera nie mogła liczyć. Z powodu mdłości i złego samopoczucia spóźniła się trzy razy do pracy za co została zwolniona. Zrezygnowana i bez środków do życia postanowiła usunąć ciążę. Jeden dzień zabrał Jose i Ninie wszystkie marzenia, zrujnował to co osiągnęli i popchnął na drogę zwątpienia, ale także wydarzenia jednego dnia, innego dnia, zbliżyły do siebie tych dwoje rozbitków, którzy ujrzeli nadzieję. Stali się sobie potrzebni. On zabił trzyletnią dziewczynkę i nie może otrząsnąć się z tego koszmaru, ona spodziewa się dziecka, ale zamierza się go pozbyć. Co przyniesie im przyszłość? Kim była Bella? Zapraszam do lektury:) http://magiawkazdymdniu.blogspot.com/
Avatar użytkownika - MaKo
MaKo
Przeczytane:2014-02-03, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2014, Mam, Przeczytane,
José i Nina pracują razem w restauracji. On jest głównym kucharzem, bratem szefa, a ona kelnerką. Łączy ich jedynie zwykła, koleżeńska sympatia. Z resztą José nie jest zbyt towarzyski. Zamknięty w sobie, milczący i przepełniony smutkiem mężczyzna ukrywa w sobie straszną tajemnicę. Wszystko zmienia się w dniu, gdy na teście ciążowym pojawiają się niebieskie paseczki. Roztrzęsiona Nina spóźnia się do pracy, a ponieważ jest to jej trzecie spóźnienie, zostaje wyrzucona przez szefa. José wybiega za nią bez słowa, żeby oddać jej zgubionego pluszowego misa. Wie, że dziewczyna jest uczciwa, pracowita i można na niej polegać, więc musi dręczyć ją jakaś poważna sprawa. Dzień, który spędzą razem zmieni całe ich życie... Od pierwszej chwili polubiłam parę głównych bohaterów. Targany wyrzutami sumienia José nie potrafi wybaczyć sobie błędu z przeszłości. Umęczony psychicznie żyje w letargu. Z otępienia wyrywa go Nina, a raczej trudna sytuacja w jakiej znalazła się dziewczyna. Nina marzyła o karierze tancerki, jednak zrezygnowała ze swych pragnień zbyt szybko. Odsunęła się od mamy, wyjechała do miasta i została praktycznie sama. Kilka razy spotkała się bez zobowiązań z jednym z kolegów z pracy. Nieplanowana ciąża jest dla niej prawdziwym problemem, tym bardziej, ze Pieter umywa ręce od odpowiedzialności i od razu proponuje dorzucenie połowy kwoty za aborcję. Kiedy Nina nie widzie przed sobą innej możliwości do akcji wkracza milczący José i odkrywa przed nią fragmenty duszy. Ekranizacje książek są bardzo częstym zjawiskiem. Filmowcy czepią pełnymi garściami ze świata literatury i z rożnymi skutkami przenoszą literackie pierwowzory na ekrany kin. W przypadku ,,Belli" sprawa jest o tyle niezwykła, że najpierw był film, który zgarnął całkiem sporo branżowych nagród. Powieść powstała w oparciu o scenariusz filmowy, więc autorka miała ułatwione zadanie, gdyż dialogi w obu przypadkach zupełnie się nie różnią. Lisa Samson postarała się o dokładniejsze ukazanie wewnętrznych przeżyć bohaterów, ale momentami za bardzo skupiła się na opisach. Przeczytałam powieść, obejrzałam film i mimo wszytko książkowa wersja spodobała mi się bardziej. ,,Bella" to sprawnie napisana opowieść o ludziach na rozdrożu, którzy nie wiedzą, w którą stronę iść dalej. Powieść niesie ze sobą nadzieję, udowadnia, ze nawet z najgorszej sytuacji jest jakieś wyjście. Najprostsze rozwiązane sytuacji wcale nie musi być tym najlepszym. Kim jest tytułowa Bella? Uosobieniem miłości, nadzieją na przyszłość, odkupieniem win. Gorąco polecam!
Avatar użytkownika - Sylwia-T
Sylwia-T
Przeczytane:2013-06-23, Ocena: 4, Przeczytałam,
Wzruszająca historia z głębszym przesłaniem. Dopiero po przeczytaniu dowiedziałam się, że jest napisana na podstawie filmu. I to się czuło. Brakowało mi takiego mocnego zagłębienia się w dusze i problemy bohaterów. Ale podobał mi się tutaj obraz ojca przekazany przez postacie ojca Jose, Niny i na koniec samego Jose. Książka wciąga i czyta się ją szybko. Ma wyraźny i jasny przekaz antyaborcyjny. Z ciekawości obejrzę film :)
Avatar użytkownika - Tessie89
Przeczytane:2012-01-18, Przeczytałam,
Namiętności Marii Małgorzaty
Lisa Samson 0
Okładka ksiązki - Namiętności Marii Małgorzaty

Maria Małgorzata Fischer uczy się w szkole klasztornej na małej wyspie przy Chesapeake Bay. Poznaje tam Jude'a Kellera, syna latarnika. Przystojny, wspaniały...

Przytul mnie
Lisa Samson 0
Okładka ksiązki - Przytul mnie

Val, ofiara ciężkiego poparzenia twarzy, które zmieniło ją w "kobietę jaszczurkę" pracuje w cyrku. W miasteczku Mount Oak spotyka Augustina, samozwańczego...