Beniamin i Beniamina

Z Beniaminem i Beniaminą każdy dzień jest szalony i pełen niesamowitych przygód: latające żelazko, zaciekły konflikt między przerażającym Dzidźją a strasznym Bohbasem, banknoty spadające z nieba... - to tylko część z nich. Niniejszy album po raz pierwszy zbiera wszystkie komiksowe historie pary młodych bohaterów stworzonych przez mistrzów René Goscinny'ego i Alberta Uderzo: Powietrzni rozbitkowie, Leć, Ptaszynko!, Wielki Dzidźja oraz Beniamin i Beniamina u kowbojów. Niedługo potem powstały pierwsze przygody Asteriksa i Obeliksa, którzy po Beniaminie odziedziczyli słynne powiedzonko: ,,Powariowali ci...!". Dodatkowo album zawiera trzydziestostronicowy wstęp z niepublikowanymi dotąd materiałami dotyczącymi kluczowych lat, które doprowadziły René Goscinnego i Alberta Uderzo do założenia gazety ,,Pilote", a także przygody innych komiksowych bohaterów wymyślonych przez twórców Asteriksa: Niezwyciężony Antoine, Rodzinka Baranków, Smyk i Sapek, Rodzinka Odrzecznych. Specjalnie na potrzeby tego wydania plansze Beniamina i Beniaminy zostały całkowicie odrestaurowane. Kreska Alberta Uderzo została odtworzona na podstawie skanów oryginalnych gazet z lat 50. i uzupełniona całkiem nową kolorystyką.

Informacje dodatkowe o Beniamin i Beniamina:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2023-06-28
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Benjamin et Benjamine: L'integrale

Kup książkę Beniamin i Beniamina

Beniamin i Beniamina - opinie o książce

? Choć przygody Beniamina i Beniaminy powstały niemal siedemdziesiąt lat temu, to nadal pozostają nowoczesne i warte bliższego poznania. Wypełnione wszechobecnym humorem i mnóstwem najróżniejszych gagów sprawiają, że śledzenie ich to czysta przyjemność i wspaniale spędzony czas. Nie żałuję ani chwili poświęconej na lekturę - bawiłam się przednio i tegoż samego życzę i wam mając ogromną nadzieję, że dacie namówić się na sięgnięcie po ten album. Naprawdę warto!

? Cała recenzja ? https://magicznyswiatksiazki.pl/recenzja-beniamin-i-beniamina-rene-goscinny-albert-uderzo/

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 4, Przeczytałem,

POWARIOWALI CI...

No i kolejny zbiorczy tom z klasyką René Goscinny'ego. Tym razem dostajemy ,,Beniamina i Beniaminę", kolejne wczesne dzieło jego i Alberta Uderzo, które miało wpływ na ich wspólne opus magnum, ,,Asteriksa". I kolejne dzieło mało znane, ale jednocześnie poznania warte. Choć warto pamiętać, że - podobnie, jak np. ,,Lucky Luke" - to nie autorska seria, a tytuł przejęty w pewnym momencie przez obu artystów - no i przez nich doprowadzona do perfekcji, przez co po dziś to tylko ich komiksy o dwójce młodych bohaterów są wznawiane.

O co chodzi w tej serii? W skrócie o przygody dwójki tytułowych bohaterów. Beniamin i Beniamina to dwójka dzieciaków, którzy wplątują się w szalone wydarzenia na całym świecie. I szaleństwo to najlepsze określenie tego, co ich dotyka - latające żelazko, spadające w nieba pieniądze... Tu nawet wielkie przyjęcie nie może przebiec spokojnie!

Batman Mad Love
Okładka ksiązki - Batman  Mad Love

Najbardziej zwariowana historia o Batmanie i jego wrogach! Oto świat Mrocznego Rycerza ukazany w niepokojących opowieściach o niebezpiecznych damach...

Szaszłyki. Pyszności na patyku
Okładka ksiązki - Szaszłyki. Pyszności na patyku

DANIA NA PATYKU ORAZ WIOSENNE WITAMINY NA KAŻDY DZIEŃ - O, TO TAK MOŻNA? ...a nawet trzeba: są tu nieoczywiste receptury obok przepisów tradycyjnych...

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz