Bez piątej klepki

Tom 4 cyklu Czarownica piętro niżej

Co robić, gdy wokół tylko mgła, mgła i mgła? Co prawda za sprawą słynnego nagle chiropterologa Medarda Rękoskrzydłego nietoperze pomagają ludziom przemieszczać się z miejsca na miejsce (działają już nawet programy Rodzina Nietoperz Plus oraz Rodzina Nietoperz Plus Plus, a pani premier zaczyna nosić broszkę z symbolem Batmana!) i ostatecznie obalony zostaje krzywdzący mit, jakoby wplątywały się we włosy dziewcząt, jednak przez tę spowijającą wszystko mgłę ludzie tracą resztki rozumu...

Armagedon zbliża się wielkimi krokami, a tymczasem na drodze ekipy ratunkowej stają coraz większe przeszkody. Jak pokonać GIPS? Jak uratować lasy (i dobre skrzaty) przed Wielką Szyszką? Jak przeciwstawić się mglistemu złu?

Czy nadchodzący dziadowski sabat doprowadzi do przełomu w poszukiwaniach rozumu Foksi (to znaczy Niny!)? Czy i tym razem Maja, Ala, Monterowa, ciabcia i jej kot zdążą uratować świat?!

Pierwsze (prawie udane) zaklęcie Mai, pierwszy chłopak (prawie na pewno, skoro popycha na przerwach, ofiarowuje spinnera i lajkuje na Facebooku...) i wciąż ten sam co zawsze problem: (prawie) nieuchronna apokalipsa!

Informacje dodatkowe o Bez piątej klepki:

Wydawnictwo: Bajka
Data wydania: 2017-12-20
ISBN: 978-83-65479-26-6
Język oryginału: Polski
Ilustracje:Magda Wosik

Kup książkę Bez piątej klepki

Nikt nie musi być zły, oczywiście, o ile potrafi odróżnić dobre postępowanie od złego, ale to już inna rzecz. To, jaki masz kolor skóry, włosów, oczu, czy... nie wiem... wzrost na przykład, może określać to, kim jesteś, ale nie jaka jesteś.

Świat jest tak urządzony, że każdy należy do jakiejś grupy z konieczności lub wyboru. Ale to nie znaczy, że masz postępować i myśleć jak inni! Zapamiętaj to dobrze: jaka będziesz, zależy tylko od ciebie. Ważne jest, żeby myśleć samodzielnie, samodzielnie oceniać, samodzielnie wyciągać wnioski, a nie pędzić ślepo razem z resztą stada w stronę, która ci się nie podoba, tylko dlatego, że kto inny ją wybrał.

Bez piątej klepki - opinie o książce

Już chyba wspominałam, że książki dla dzieci autorstwa Szczygielskiego są naprawdę sprawie zrealizowane. "Bez piątej klepki" do wyjątków nie należy. Wprawdzie nie sądziłam, że "Carownica piętro niżej" rozrośnie się do tak obszernego cyklu, ale źle to jej chyba nie robi. Przygody Mai wciągają, są napisane przystępnym językiem, ale nie za prostym, a humor jest na tyle inteligentny, że i dorosłym sprawi przyjemność lektura. Ciekawi mnie tylko, co się wydarzy, jak autorowi skończą się dziwne zjawiska atmosferyczne do kreowania tła wydarzeń :-P

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2019-02-26, Przeczytałem, 82 książek 2019,

Zdecydowanie łatwiej znieść mądrą i zarozumiałą osobę, niż równie zarozumiałą, ale głupią. Ten wiewióroczłowiek nareszcie przestaje irytować aż tak bardzo.

Kolejny tom przygód Mai, która ma za zadanie odszukać rozum Niny. I musi się spieszyć, gdyż ludzie też zaczynają tracić rozum. Autor nie schodzi z poziomem absurdu poniżej ustalonych w poprzednich tomach standardów - hrabina z pietruszki, PKS w postaci buta, bunt gnomów, podszywających się pod krasnoludki... i wiele innych. Pozycja ewidentnie skierowana do dzieci, ale miła jako wieczorny odmóżdżacz. Najbardziej spodobała mi się rozmowa o możliwości zarejestrowania perpetuum mobile w urzędzie patentowym i wcinanie naleśników z dżemem i zapychanie ich ćwikłą. Smacznego.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2018-03-11, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018, dla dzieci, przygoda,

To już 4 część cyklu "Czarownica piętro niżej". Tym razem Maja na za zadanie odszukać rozum Niny, By tego dokonać wraz z przyjaciółmi - Ciabcią, Alicją, Monetrową, kotem i innymi - wyrusza na sabat dziadów, by uzyskac odpowiedzi na ich pytanie. Na ich drodze staje GIPS kierowanym przez "skrzata", który równiez poszukje rozumu niny, ale także chce przejąć władzę nad światem.

Teatr Niewidzialnych Dzieci
Marcin Szczygielski0
Okładka ksiązki - Teatr Niewidzialnych Dzieci

Cześć! Mam na imię Michał i chcę opowiedzieć Wam o nas - niewidzialnych dzieciakach z „Dębowego Lasu". O Kiwaczku, Sylwii, Meandrze i całej reszcie...

Za niebieskimi drzwiami
Marcin Szczygielski0
Okładka ksiązki - Za niebieskimi drzwiami

Dwunastoletni Łukasz wyjeżdża z mamą samochodem na wymarzone wakacje. Mają wypadek, po którym chłopiec trafia do szpitala, a stamtąd do pensjonatu swojej...