Bez śladu

Z jakiego powodu jej rodzice razem ze starszym bratem mieliby zniknąć bez pożegnania? Dokąd mieliby wyjechać? I dlaczego bez niej? Pewnego dnia czternastoletnia Cynthia budzi się w pustym domu. No, owszem, przeskrobała wczoraj dość poważnie, ale żeby aż tak ją karać? Gdzie mama, ojciec i starszy brata Dlaczego nie zostawili bałaganu po śniadaniu ani kartki z wiadomością? Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, mija dwadzieścia pięć lat... I nagle do dorosłej już Cynthii, wciąż walczącej z traumą i histerycznie bojącej się utraty męża i córeczki, przychodzi list. Wydaje się bezsensowny, ale jest jakimś śladem. Czy próbując wrócić do przeszłości, Cynthia popełnia największą pomyłkę w życiu. Wstrząsająca i niebywała historia tajemniczego zniknięcia rodziny –, majstersztyk sensacyjny, obyczajowy i psychologiczny.

Informacje dodatkowe o Bez śladu:

Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2009-01-30
ISBN: 978-83-247-0970-0

Kup książkę Bez śladu

Bez śladu - opinie o książce

Książka wciągająca szybko się czyta, łatwa i lekka. Trzyma ciągle w napięciu i daje wiele do myślenia. Jestem rozczarowana co do roli ojca bohaterki - myślałam, że rozwiązanie tej zagadki jest ciekawsze albo ważniejsze (jakiś tajny agent, świadek koronny, czy coś w ten deseń).
Avatar użytkownika - magdkos
magdkos
Przeczytane:2014-03-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014,
Rewelacja! REWELACJA! Do tej pory myślałam ,że tylko Coben jest moją miłością.Nic z tego! Mam nową miłość;)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-04-13, 52 książki 2013,
Prawie czterdziestoletnia kobieta próbuje rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej rodziny. Miała 14 lat gdy pewnego ranka rodzice i brat po prostu "wyparowali". Zmieniło to jej życie, dorastała w strachu i niepewności. Jako dorosła kobieta próbuje na nowo zmierzyć się z przeszłością i rozwikłać zagadkę zniknięcia swojej rodziny. Rozwiązanie zaskakuje i sprawia, że ciarki przechodzą po plecach. Książka ciekawa, dobrze napisana. Wciąga jak dobra łamigłówka, nie można doczekać się rozwiązania. Polecam!
Avatar użytkownika - AnnaKwa
AnnaKwa
Przeczytane:2024-04-09, Ocena: 5, Przeczytałem, 52 książki 2024,

W książce zawarto historię kobiety, która 25 lat wcześniej została pozostawiona sama sobie- w nocy jej rodzice oraz starszy brat jakby rozpłynęli się w powietrzu, zostawiając ją samą, czternastoletnią wówczas dziewczynę, w domu, bez słowa wyjaśnienia. Kobieta przez wiele lat zmaga się z wątpliwościami dotyczącymi tego, co spotkało jej najbliższych, a także z oskarżeniami (nie zawsze wprost wyrażonymi), jakoby wymordowała swoją rodzinę i udało jej się uniknąć kary. Po wielu latach przed bohaterką tej historii pojawia się możliwość wyjaśnienia sprawy z przeszłości. A wyjaśnienie to będzie- w mojej ocenie- dość zaskakujące. Książkę czyta się dobrze, mnie bardzo wciągnęła. Gorąco polecam!

Historia wręcz niewiarygodna. Zaginęła cała rodzina oprócz kilkunastoletniej dziewczynki. Dla niej to ogromna trauma, cały czas pragnie dowiedzieć się, co się stało z jej rodziną? Po dwudziestu pięciu latach w końcu odnajduje prawdę. Pozostaje pytanie, czy było warto? Jak ujawnienie prawdy, wcale nie takie zaskakujące ile szokujące, wpłynie na dalsze życie głównej bohaterki? Powiedziałabym, że książka odrobinę przypomina prozę Cobena. Czyta się szybko i książka wciąga.

Avatar użytkownika - Ivy
Ivy
Przeczytane:2017-06-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017 ,

Cynthia Bigge to czternastolatka w samym środku nastoletniego buntu . Mimo że ma kochających rodziców i starszego brata , czyli tak zwaną normalną rodzinę , czasami sprawia kłopoty . Jednak to przecież nic dziwnego , wiele nastolatków sprawia kłopoty kiedy ich hormony wyczyniają taniec świętego Wita , a adrenalina wprost chce ich rozsadzić od środka . Więc i Cynthia w samochodzie starszego od niej chłopaka popija sobie piwko z butelki i dobrze się bawi . Ale co to ? nagle drzwi samochodu się otwierają , ojciec wywleka dziewczynę z niego i zapędza do domu . Taki wstyd , taka siara ! Cynthia jest oburzona , wrzeszczy , tupie i przeklina rodziców , po czym zataczając się , znika w swoim pokoju , głośno trzaskając drzwiami . Nastaje ranek , dziewczyna budzi się z kacem gigantem i nagle konstatuje , że nie słyszy porannych odgłosów z głębi domu . Schodzi na dół do kuchni i ....okazuje się że nikogo nie ma . Cała rodzina dziewczyny zniknęła ! Kiedy doczytałam do tego momentu , położyłam książkę na kolanach i zaczęłam się zastanawiać razem z Cynthią zresztą , co się stało . Może wszyscy gdzieś nagle z jakiegoś powodu musieli wyjechać w pośpiechu i nie zdążyli jej powiadomić ? Może postanowili ją ukarać i wyjechali na kilka dni , by jej dać nauczkę ? A może ktoś ich zamordował i gdzieś ukrył zwłoki ? A może porwali ich kosmici ? . Pytań całe mnóstwo , żadnej odpowiedzi . Nagle zostajemy '' przerzuceni w czasie , minęło 25 lat , Cynthia jest już dorosła . Ma teraz po mężu na nazwisko Archer i ośmioletnią córeczkę o imieniu Grace . Ma też coś co można nazwać głębokimi lękami . To bardzo dobra książka , narratorem jest mąż Cynthii , Terry . Terry bardzo kocha swoją żonę , jednak czasem jej lęki i poczynania wytrącają go z równowagi , co powoduje między nimi spięcia . Mimo upływu ćwierć wieku Cynthia cały czas czeka a jakiś znak od rodziny , albo od kogoś ko może wiedzieć cokolwiek . W tym celu występuje w programie , chyba coś takiego jak w naszym kraju '' Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie..'' . Dopiero teraz wydarzenia zaczynają się sypiać jak z rękawa , a co jedno to bardziej dziwne . Postać Cynthii , oddana bardzo dobrze , z całymi jej lękami i fobiami . Terry trochę za spokojny i zbyt wyrozumiały , ja chyba miałabym mniej cierpliwości do takiej żoneczki . W książce pojawia się też dziwny tekst inną czcionką . Przy pierwszej takiej wstawce , zrobiłam wielkie oczy . Treść była jakby zupełnie z innej książki , nawet pomyślałam sobie , że chyba coś źle poskładali w drukarni i trafił mi się wybrakowany egzemplarz . Jednak potem te wstawki zaczęły być coraz bardziej logiczne , chociaż zakończenia do końca nie udało mi się przewidzieć . Zostałam poważnie zaskoczona . Nie żeby historia była jakaś mocno udziwniona , wręcz odwrotnie . jest bardzo , bardzo prawdopodobna i właściwie , zostawiła mnie z refleksją , że chyba trzeba się bardziej niż normalnie przyjrzeć własnej rodzinie :D . Polecam , pozycja warta , by się nią zainteresować .

Avatar użytkownika - karolina_c
karolina_c