Bez zobowiązań

Kategoria: Romans
Tytuł oryginału: Hard to Hold
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Sylwia Chojnacka

Najbardziej boli, gdy ranią cię bliscy. Lennox Kincade powinna była przywyknąć do przykrości. Czuła się jak pionek w rozgrywce jej ojca i sióstr. Ich rodzinna firma działała w seksistowskiej branży i Lennox zdążyła się już nałykać upokorzeń z powodu swojej urody. Postanowiła udowodnić własną wartość i podpisała coś w rodzaju diabelskiego paktu. Jej zadaniem jako agentki sportowej było przekonanie gwiazdy Premier League do gry w barwach znacznie gorszej MLS. Ową gwiazdą był przystojny, cudownie umięśniony Rush McKenzie, zawodnik niecieszący się dobrą sławą.

Najbardziej boli, gdy bliscy oskarżają cię o coś, czego nawet nie mógłbyś zrobić. Rush McKenzie miał odczekać jakiś czas, aż skandal wokół niego nieco przycichnie. Jednak na jego drodze stanęła agentka sportowa. Boska, bezczelna Lennox Kincade, kobieta z fatalną reputacją. Rush uznał, że znajomość z piękną Lenn pozwoli mu zapomnieć o problemach.

Między Lennox i Rushem iskrzyło od pierwszej chwili. Ale na początku ich relacja była zupełnie niewinna. I dla każdego byłoby lepiej, gdyby taka pozostała. Ewentualny romans pogrążyłby ich oboje, jeśliby tylko wyszedł na jaw. Poza tym profesjonalna agentka sportowa nigdy nie sypia ze swoimi klientami. Nawet gdyby miał to być tylko seks, bez zobowiązań.

To nie powinno się było wydarzyć. Nigdy!

Tagi: bez zobowiązań K. Bromberg editio red sport

Kup książkę Bez zobowiązań

Opinie o książce - Bez zobowiązań

Czasem trudne sytuacje zaczynają się mnożyć w naszym życiu sprawiając, iż nagle potrzebujemy się wyrwać gdzieś, by na chwilę odpocząć, a być może też przemyśleć je i coś w nim zmienić. Nie zawsze jest to możliwe, gdyż czasem niezamknięte do końca sprawy dają o sobie znać prędzej, czy później przynosząc nam stos kolejnych zmartwień. Jednakże należy działać, by z tym walczyć i się nigdy nie poddawać.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Lennox agentkę sportową, która pomimo licznych sukcesów, również ma na swoim koncie kilka wpadek, które niekoniecznie spodobały się jej ojcu i siostrom prowadzących z nią wspólnie rodzinną firmę zajmującą się sportowcami. Po tym, jak była świadkiem plotkowania kilku „kolegów po fachu” na jej temat, zaczęła nabierać wątpliwości, co do szczerości swojej rodziny i postanowiła coś zmienić w swoim życiu. Tym pierwszym krokiem było podjęcie współpracy z MLS zajmujących się piłką nożną, choć tej współpracy był przeciwny jej ojciec i początkowo bez jej wiedzy odmówił im na złożoną propozycję. Dziewczyna zatrzymała się w domu swego przyjaciela, ale jak się okazało nie był tam sam, gdyż na chwile wytchnienia po niedawnym skandalu zatrzymał się tam też Rush McKenzie, gwiazda piłki nożnej. Co połączy bohaterów? Jakie będą ich relacje? Jakie wydarzenia spotkają Rusha i Lennox? O tym w książce „Bez zobowiązań” autorstwa K. Bromberg.

Odrzucenie

Autorka ukazała odrzucenie człowieka w sposób oficjalny w przypadku Rusha, który rzekomo dopuścił się skandalicznego zachowania, jakim było przespanie się z partnerką kapitana własnej drużyny, natomiast w przypadku Lennox sprawa jest zupełnie inna. Owszem dziewczyna ma dość nadwyrężoną reputację wśród kolegów z pracy, ale aż tak bardzo się tym nie przejmowała, jednakże to zwątpienie, co do szczerości i uznania jej zasług przez rodzinę jest sporym ciosem, który ją zabolał. Nawet jeżeli jej przypuszczenia nie były w pełni uzasadnione, to jednak już one same skłaniają człowieka do zastanowienia się nad dalszym życiem. Takie odrzucenie przez najbliższych jak w przypadku bohaterów sprawia, że człowiek czuje się osamotniony i w ich przypadku szczęśliwie mieli u kogo się zatrzymać, by tam odnaleźć namiastkę wsparcia i zrozumienia. Niestety nie każdy ma takie szczęście, przez co życie różnie się może potoczyć i to niekoniecznie dobrze.

Podsumowanie

Książkę czytało mi się szybko, a dzięki temu, że płaszczyzna na której odgrywała się akcja jest mniej spotykana wśród erotyków i romansów, pozycja mnie zaciekawiła i wciągnęła. Pojawia się w niej cała gama uczuć, które w większym lub mniejszym stopniu wywołały u mnie emocje, a także skłoniły do refleksji. Książka posiada pikantne sceny erotyczne, więc fanki gatunku powinny być zadowolone. Myślę, że okładka przyciągnie wzrok czytelniczek, nie tylko dzięki swej błękitnej kolorystyce, ale też przez przystojnego mężczyznę znajdującego się na niej. Gorąco polecam książkę wszystkim fankom gatunku, które w tym przypadku otrzymają pikantny romans ze sportem w tle naładowany różnymi przeżyciami, które niekoniecznie zawsze były szczęśliwe.

[...] Wszyscy mówią, że kobiety stają się słabe, kiedy mężczyzna je pocałuje.  Że jesteśmy słabe, bo kolana nam drżą i dajemy się ,,oczarować" facetowi. Pieprzyć to. Ja twierdzę, że jestem silna. Że kobiety biorą to, co chcą, w ten czy inny sposób... w tym tkwi siła, ponadczasowe i nieskończone piękno[...]

W czym tkwi siła kobiet? Czy faktycznie jesteśmy słaba płcią jak widzi nas otoczenie?  Co myślicie?

Oto historia właśnie o takiej silnej, twardej, chcącej spełniać marzenia, aczkolwiek mocno wrażliwej i delikatnej w środku kobiecie oraz o przystojnym, czasem aroganckim ,,dupku". O Lennox i Rushu. Każde z nich próbuje uciekać, każde z własnych pobudek. Ona od rodziny, od środowiska, chce udowodnić że portali zdobywać klientów inaczej niż to co widza inni, a on od winy, która nie była jego. Spotykają się w całkiem miłych okolicznościach i zaskakujących i? Tego sami się musicie dowiedzieć.

Jestem oczarowana i zafascynowana ową historią. Było to moje pierwsze spotkania z piórem autorki i przyznam się szczerze ze napewno nie ostatnie. Ten lekki styl, fabuła, która wciąga od pierwszy stron, sprawiła, że od tej historii nie dało się oderwać. Autorka wciągnęła mnie do świata w którym rządzą pieniądze, piękno, plotki, wywiady i wszelakie sprawy związane ze światem piłki nożnej. Każdą stronę czytałam z zapartym tchem. Każda niosła ze sobą ładunek emocjonalne wśród którego przeważający był ogień na policzkach, stado motyli w podbrzuszu, podniesienie i trzęsące się ręce. Dzięki prostemu zabiegowi uciekania torchę w przeszłość bohatera, byliśmy w stanie poznać jej wpływ na jego obecne zachowanie i co sprawiło, że uciekał. Mimo iż ja nie lubię piłki nożnej to czytało mi się tą pozycję bardzo przyjemnie. Wciągnęłam się i nie chciałam skończyć. A zakończenie sprawiło, że uśmiechałam się od ucha do ucha. Bo gdzieś w głębi serca wiedziałam, że tak będzie, a nie inaczej.

Ale to nie tylko historia o fenomenie, o przystojnym piłkarzu, ale też o gonienie za swoimi marzeniami i przestaniu porównywania. O tym, że ucieczka tak naprawdę nic nie daje, tylko zmierzenie się z problemami. Oto, że nawet jak bardzo by było źle w rodzinie, to rodzina jest po to, aby wspierać i rozumieć. I wreszcie o tym, że czasem szczęście mamy na wyciągnięcie ręki, tylko wystarczy przestać się bać i go  końcu chwycić.

Polecam i z tego co wiem można te części czytać osobno

Opór
K. Bromberg0
Okładka ksiązki - Opór

Ryker Lockhart to bez wątpienia bardzo przystojny i bogaty mężczyzna. Jednak jego profesja powinna wzbudzać w kobietach nieufność: Ryker jest znanym i...

Down Shift. Bez hamulców
K. Bromberg0
Okładka ksiązki - Down Shift. Bez hamulców

Miłość nie zawsze przychodzi od pierwszego wejrzenia. Nie zawsze jest słodka i delikatna. Czasem przypomina wielki wybuch, gdy zderzają się dwie rozgrzane...