Bezcenny dar

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2014-03-18

Miliony sprzedanych egzemplarzy

Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek. Okazuje się jednak, że bogaty staruszek miał swoim bliskim do przekazania coś znacznie cenniejszego niż pieniądze...

Młody Jason otrzymuje od swojego stryjecznego dziadka szereg instrukcji, które mają doprowadzić do tego, że egoistyczny i arogancki chłopak przemyśli swoje życie i pojmie, co w nim naprawdę  najważniejsze. Pomagają mu w tym nowi przyjaciele, między innymi siedmioletnia Emily, z niezwykłą pogodą ducha zmagająca się z ciężką chorobą. Jeżeli Jasonowi uda się wykonać wszystkie zadania, na końcu drogi czeka na niego bezcenny dar.

Życie jest drogą, którą jedni przejdą bezmyślnie, a inni świadomie - obserwując, słuchając, wyciągając wnioski z doświadczeń, wypełniając tę podróż sensem. Ta powieść uwrażliwia na wybór właściwego kierunku. Można przeczytać tę książkę w jeden wieczór, historia jest wciągająca. Zachęcam jednak, by zaprzyjaźnić się z nią na dłużej, porozmyślać nad przekazem każdego z rozdziałów, może nawet coś w sobie zmienić. Polecam nie tylko młodym!

Renata L. Górska

autorka książek: Cztery pory lata, Za plecami anioła, Błędne siostry, Przyciąganie niebieskie, Historia kotem się toczy

Kup książkę Bezcenny dar

Opinie o książce - Bezcenny dar

Avatar użytkownika - cichaczytelniczka
cichaczytelniczka
Przeczytane:2016-09-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 12 książek 2016 , Mam,
Historia ta w prosty sposób ukazuje najważniejsze wartości, o których zdajemy się zapominać w codziennym życiu. Dające do myślenia wypowiedzi sprawiają, że warto zatrzymać się na chwilę i pomyśleć o przeczytanych słowach. Mimo głębi przekazu lekko i przyjemnie się ją czyta. Książka zdecydowanie godna polecenia.
Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2014-04-23, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2014, Mam,
Historia opowiedziana w "Bezcennym darze" rozpoczyna się od informacji o śmierci Howarda "Reda" Stevensa. Człowiek ten dorobił się olbrzymiego majątku na handlu ropą naftową oraz bydłem. Łatwo można się domyśleć, co się dzieje, kiedy umiera osoba tak majętna... Zbiegają się sępy, w postaci "rodziny", które z niecierpliwością zacierają dłonie w oczekiwaniu na to, co też zmarły zapisał im w spadku. Na wykonawcę testamentu został wyznaczony najbliższy przyjaciel Reda - Theodore J. Hamilton, człowiek mogący poszczycić się ponad pięćdziesięcioletnim doświadczeniem prawniczym. Ku zaskoczeniu wszystkich senior rodu Stevensów podzielił swój majątek pomiędzy poszczególnych członków rodziny niezupełnie tak, jakby się tego spodziewali. Jednak największą niespodziankę przyszykował dla wnuka swojego brata - Jasona. Ów dwudziestoczteroletni młody mężczyzna otrzyma swój spadek dopiero wówczas, gdy uda mu się zaliczyć roczne "zajęcia uzupełniające" z życia. Na każdy kolejny miesiąc przygotował dla niego konkretne zadanie, któremu będzie musiał sprostać. Nad przebiegiem całego projektu będzie czuwać pan Hamilton. Jeśli Jasonowi uda się przetrwać rok i pomyślnie przejść wszystkie próby, u celu czekać na niego będzie jego spadek - najcenniejszy dar, coś tak niesamowitego, że aż trudno to sobie wyobrazić. "- Dlaczego nie zostawił mi po prostu pieniędzy, jak wszystkim innym? - Nie zrobił tego, ponieważ zbyt mocno pana kochał" Autorem książki jest Jim Stovall. Uważany jest on za jednego z najpopularniejszych i najwybitniejszych mówców na całym świecie. Mimo swojego kalectwa, bowiem jest osobą niewidomą, w ciągu swojego życia odniósł wiele sukcesów. Jest współzałożycielem oraz prezesem amerykańskiej sieci telewizji narracyjnej, która początkowo była skierowana głównie do osób niewidomych, jednak z czasem stała się równie popularna wśród pozostałych widzów. Może poszczycić się tytułem mistrza w podnoszeniu ciężarów. Jest doskonałym inwestorem mogącym pochwalić się udanymi przedsięwzięciami biznesowymi. Ale to nie wszystko. W 2000 roku został laureatem Międzynarodowej Nagrody Humanitarnej dołączając tym samym do takich sław jak Matka Teresa, Jimmy Carter czy Nancy Reagan. Udowadnia tym samym, że jeśli tylko człowiek czegoś bardzo pragnie i wytrwale dąży do celu, jest w stanie spełnić wszystkie swoje marzenia, stać się kimś godnym naśladowania. "Aby śmiało patrzeć w przyszłość, nie trzeba niczego, prócz wiary." "Bezcenny dar" to niesamowita książka. Zupełnie inna niż wszystkie te, które dotąd dane mi było czytać. Jeszcze żadne dzieło nie wywarło na mnie tak ogromnego wrażenia. Nigdy dotąd nie zdarzyło mi się też zaznaczyć tylu fragmentów, spisać takiej ilości cytatów, które chciałabym zapamiętać na dłużej, wyryć w mej pamięci, aby móc do nich powracać, kiedy będę odczuwała taką potrzebę. Czytając tę książkę ma się wrażenie, jakby odkrywało się życie na nowo. Coś, co dotąd wydawało się zwykłe i oczywiste, dzięki słowom autora ukazuje się w zupełnie innym świetle, nabiera nowego znaczenia. To historia, która odmieni każdego, kto ją przeczyta. Wspaniała lekcja życia. Zwraca uwagę na to, co tak naprawdę powinno być dla nas ważne, warte szczególnej troski i pielęgnacji, a czego powinniśmy się za wszelką cenę wystrzegać. Stawia przed Czytelnikiem szereg pytań, na które warto poszukać odpowiedzi. Jednym z nich jest chociażby to, co może dać innym ludziom osoba, która sama otrzymała od kogoś wszystko, co posiada? Albo co jest podstawą wszelkiej nauki, edukacji i wiedzy? Pozwala zrozumieć, co powinno oznaczać słowo "rodzina" albo "przyjaźń". Uczy, czym jest miłość, jak kochać i być kochanym. Ale to tylko czubek góry lodowej tego, co ma nam do przekazania Jim Stovall. Książka będzie idealną lekturą dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy statusu majątkowego. To historia, którą warto poznawać niespiesznie i z uwagą, zastanawiając się nad znaczeniem i przekazem każdego z rozdziałów. Autor oddał w ręce Czytelników prawdziwy bezcenny dar. Dlatego też nie pozwólcie, by się zmarnował. Sięgnijcie po książkę i przekonajcie się sami, jak wiele wniesie ona do Waszego życia. "Ten, kto potrafi śmiać się w obliczu przeciwności losu, będzie miał szczęśliwe życie." Moja ocena: 6/6 recenzja z mojej strony: http://magicznyswiatksiazki.pl/bezcenny-dar-jim-stovall-recenzja-460/
Avatar użytkownika - moniapili
Przeczytane:2014-05-17, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014, Posiadam,
Spadek
Jim Stovall0
Okładka ksiązki - Spadek

Spadek to powieść pełna zagadek, do ostatniej strony trzymająca w napięciu, a zarazem pełna ciepła, humoru i życiowej mądrości. Książka Stovalla doskonale...

Frankenstein
Mary Shelley