Bezcenny dar

Każdy rodzic chce, aby jego pociechy wyrosły na porządnych ludzi, żeby były szczęśliwe, odnosiły sukcesy i żeby niczego im nie zabrakło w życiu. Czasami jednak staje się tak, że rodzice, chcąc dać to, co najlepsze swoim dzieciom, zwyczajnie je rozpieszczają, i podają im wszystko, co zapragną na przysłowiowej tacy. Może warto też czegoś wymagać od swoich dzieciaków i wyznaczyć granice?

W książce Bezcenny dar czytelnik ma możliwość przebyć dwunastomiesięczną podróż wraz z Jasonem Stevensem i towarzyszyć mu w procesie przemiany oraz zauważyć jaki postęp dokonał w ciągu tego czasu. Bo dostrzegalne jest, jak stopniowo się zmieniało jego zachowanie, zrozumiał, co się tak naprawdę liczy w życiu, i jakimi wartościami powinien się kierować nie tylko on sam, lecz każdy. Przez ten rok stał się zupełnie innym człowiekiem. Niemniej ta podróż nie była łatwa dla Jasona i czasami zadawałam sobie pytanie, czy chłopak wytrwa do końca projektu? Bo stawiane przed nim zadania początkowo nie były dla niego proste, ale na pewno bardzo ważna, pouczające, i dzięki nim w końcu dostrzegł, że w życiu nie liczą się tylko pieniądze, a ludzie, którymi się otaczamy.

„Prawdziwym bogaczem jest ten, kto gromadzi nie złoto, lecz przyjaciół”.

W czasach, kiedy nieustannie gonimy za czymś lepszy: lepszym wykształceniem, pracą, nowym samochodem, mieszkaniem, jesteśmy w ciągłej pogoni za pieniądzem, to autor za pomocą tej książki zmusza nas, aby zatrzymać się na chwilę i zastanowić nad tym, co się liczy najbardziej.

Uważam, że Bezcenny dar to niesamowita powieść, którą powinien przeczytać każdy. Stovall za pomocą prostych słów i z pozoru prostych przykładów uświadamia, co w życiu jest najważniejsze i kierując się pewnymi zasadami, które powinni znać wszyscy, człowiekowi będzie żyło się lepiej. Po przeczytaniu tej książki robi się człowiekowi cieplej na sercu. Polecam.

„Śmiech to lekarstwo dla duszy. Dzisiejszy świat bardzo potrzebuje tego lekarstwa”.

Informacje dodatkowe o Bezcenny dar:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2019-01-15
Kategoria: Inne
Tytuł oryginału: The Ultimate Gift
Dodał/a opinię: Magnolia044

Tagi: bóg Proza w przekładzie

Zobacz opinie o książce Bezcenny dar

Kup książkę Bezcenny dar

Spadek
Jim Stovall0
Okładka ksiązki - Spadek

Spadek to powieść pełna zagadek, do ostatniej strony trzymająca w napięciu, a zarazem pełna ciepła, humoru i życiowej mądrości. Książka Stovalla doskonale...

Bezcenny dar
Jim Stovall0
Okładka ksiązki - Bezcenny dar

Miliony sprzedanych egzemplarzy Kiedy Red Stevens umiera, wszyscy członkowie jego rodziny jednoczą się w zachłannym oczekiwaniu na wielomilionowy spadek...