Bezkres magii

ISBN: 978-83-7480-681-7
Tytuł oryginału: Arcanum Unbounded.The Cosmere Collection
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Anna Studniarek

,,Tancerka Krawędzi'', zupełnie nowa mikropowieść ze świata Archiwum Burzowego Światła jest ukoronowaniem ,,Bezkresu magii'', pierwszego zbioru opowiadań Brandona Sandersona. Obowiązkowa lektura dla fanów!

Zbiór zawiera ponadto osiem innych tekstów: ,,Nadzieja Elantris'' (Elantris), ,,Jedenasty metal'' (Z Mgły Zrodzony), ,,Dusza cesarza'' (Elantris), ,,Allomanta Jak i Czeluście Eltanii, odcinki od 28 do 30'' (Z Mgły Zrodzony), ,,Cienie dla Ciszy w lasach Piekła'' (Tren), ,,Szósty ze Zmierzchu'' (Pierwsza od Słońca) oraz ,,Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia'' (Z Mgły Zrodzony).

Te wspaniałe utwory ukazują ogrom cosmere i opowiadają ekscytujące historie. Wśród nich znajduje się nagrodzona Hugo mikropowieść ,,Dusza cesarza''.

Kup książkę Bezkres magii

Opinie o książce - Bezkres magii

Avatar użytkownika - NaturaLapsea
NaturaLapsea
Przeczytane:2022-05-10, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2022,

Oto ja, jak zwykle na opak zacząłem poznawanie twórczości Sandersona od zbioru opowiadań. Niektóre z nich podobno można traktować jako niezależne historie, jednak większość to tylko uzupełnienia -  nie brak spojlerów.

Ten zbiór opowiadań jest potwierdzeniem wszystkich dobrych opinii o autorze. Jego wyobraźnia zdaje się niewyczerpana, a kolejno prezentowane systemy magiczne i światy fascynują.

Majstersztyk. Każdy po przeczytaniu wszystkich nowel z uniwersum Cosmere zapewne miał tysiące pytań, oraz pragnął po prostu WIĘCEJ. Taki jest właśnie Syndrom Cosmere. Wciąga jak czarna dziura i nie wypuszcza. Zbiór opowiadań Bezkres Magii jest zdecydowanie skierowany do weteranów Sandersona, absolutnie nie jest dla początkujących, jako iż zawiera mnóstwo spojlerów. Dla doświadczonego fana, będzie to bardzo satysfakcjonująca lektura, którą zapamięta się na bardzo długo. Must read dla każdego fana Cosmere.

Avatar użytkownika - Max
Max
Przeczytane:2017-10-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam, 2017,
Rytm wojny II
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Rytm wojny II

W opanowanym przez pieśniarzy i Stopionych Urithiru Kaladin i Navani walczą o ocalenie Rodzeństwa, sprena wieży, przed całkowitym zepsuciem. Upadek...

Calamity
Brandon Sanderson0
Okładka ksiązki - Calamity

Gdy Calamity rozświetliła niebo, zrodzili się Epicy. Od tamtej pamiętnej nocy życie Davida jest nierozerwalnie związane z ich zbrodniami Stalowe Serce...