Bezmiar


Tom 7 cyklu The Frontiers Saga
Ocena: 4.5 (2 głosów)

Świeżo naprawiony okręt…

Ochocza załoga…

Mnóstwo nowej technologii…

Długo wyczekiwany powrót do domu…

Załoga „Aurory” w końcu ma szansę na wypełnienie swojej misji, ale najpierw czeka ją długa, niebezpieczna podróż poprzez tysiąc lat świetlnych niezbadanej przestrzeni.

Informacje dodatkowe o Bezmiar:

Wydawnictwo: Drageus Publishing House
Data wydania: 2022-05-06
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788367053280
Liczba stron: 456
Tytuł oryginału: The Expanse
Język oryginału: Angielski

więcej

Kup książkę Bezmiar

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bezmiar - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2022-07-12, Ocena: 5, Przeczytałem,

Po wielu niebezpiecznych przygodach i sytuacjach, które wydawały się być bez wyjścia, wszystko zmierza w stronę szczęśliwego zakończenia. Dzielna załoga „Aurory” nareszcie ma szansę na upragniony powrót do macierzystego portu (czyli na Ziemię). Każdy jest mocno podekscytowany, nie może jednak zapomnieć o ciągle czyhającym na nich niebezpieczeństwie, którego w bezkresie kosmosu jest pełno. Ich przeszkolenie i zdobyte doświadczenie na pewno będzie przydatne. Los bowiem bywa bardzo często złośliwy i lubi rzucać nowe kosmiczne kłody pod nogi.

Poprzednie tomy serii wypełniała głównie solidna dawka widowiskowej akcji. W przypadku The Frontiers Saga #7 autor Ryk Brown, nieco zmienia jednak swoje dotychczasowe podejście do fabuły. Większą część książki wypełnia bowiem mniej dynamiczna treść. Nie oznacza to jednak, że tytuł staje się przez to mniej ciekawy. Fani cyklu znajdą tutaj sporo interesującej treści, która nie tylko ich zachwyci, ale również mocno zachęci do sięgnięcia po kolejne odsłony.

Twórca skupia się tu na szeregu różnych skomplikowanych czynności, które musi wykonać załoga Aurory. Poświęca on sporo miejsca na szczegóły techniczne i w mocno drobnostkowy sposób pokazuje przygotowania do kolejnych międzygwiezdnych skoków. Obok tego stara się on również pokazać, jak trwająca misja wpływa na żołnierzy i jak przeżywają oni powrót na Ziemię. Jeśli to jeszcze dla kogoś za mało, to ciekawą częścią historii jest również skupienie się na niektórych mieszkańcach naszej planety. Dokładniej chodzi tutaj o losy osób, które załoga statku pozostawiła na Ziemi wyruszając w bezkres kosmosu. Dawka bardziej emocjonalnej treści zaskakująco dobrze koreluje z dotychczasową widowiskową stroną dzieła. Tego typu sceny pozwalają mocniej uwypuklić „akcję”, której nie ma tutaj zbyt wiele. Wszystko jest przez autora doskonale przemyślane i czyta się z niekłamaną przyjemnością.

Odmienne podejście do kreślonej historii niesie jednak ze sobą pewne drobne wady. W niektórych momentach twórca troszkę moim zdaniem przesadza ze szczegółowością opisów. Samo w sobie nie jest to złe, jednak seria The Frontiers Saga od samego początku raczej stawiała na „prostszą” formę rozrywki sci-fi. Niekoniecznie więc miłośnicy dzieła będą musieli być zadowoleni z pewnego „skomplikowania” opowieści. Nie ma tego jednak przesadnie zbyt wiele i końcówka książki pokazuje, że kolejne odsłony powinny powrócić na swój sprawdzony „widowiskowy” tor.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2022-06-13, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2022,
Inne książki autora
The Frontiers Saga: Pierścienie przystani
Ryk Brown 0
Okładka ksiązki - The Frontiers Saga: Pierścienie przystani

Okręt zagubiony w obcym zakątku Galaktyki czeka długa i trudna droga powrotna. Rodzima planeta niezwłocznie potrzebuje pomocy. A na domiar złego kończy...

The Frontiers Saga: Aurora CV-01
Ryk Brown 0
Okładka ksiązki - The Frontiers Saga: Aurora CV-01

Wyniszczony zarazą świat, który powstaje z kolan. Bezwzględny wróg, który grozi inwazją. Młody mężczyzna pragnący uwolnić się z cienia...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Miłość szyta na miarę
Paulina Wiśniewska
Miłość szyta na miarę
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy