Bezsenni

Tom 3 cyklu Herbert Kruk

W stolicy wybucha seria tajemniczych pożarów. W dziwny sposób łączą się one z niezwykłym błękitnym płomieniem, który nawiedza sny młodej blogerki, wabiąc przypadkowe ofiary i paląc je na popiół. Ktoś... lub coś morduje Bezsennych, ulubieńców Złotej Kaczki, niepodzielnie władającej magiczną Warszawą. Herbert Kruk jak zwykle ma szczęście - lub pecha - znaleźć się w samym centrum wydarzeń.
Czy mag wygra wyścig z czasem i zdoła ponownie ocalić stolicę? Jakie intrygi rozgrywają się na Dworze Złotej Pani? Czy agent rosyjskiego Archiwum X okaże się sojusznikiem, czy może śmiertelnym wrogiem? Jaką cenę trzeba będzie zapłacić za pomoc rusałki? I wreszcie - czy warszawski czarodziej zdoła uratować swoją matkę, od lat zamkniętą w magicznym krysztale?

Informacje dodatkowe o Bezsenni:

Wydawnictwo: Genius Creations
Data wydania: 2016-06-30
ISBN: 978-83-7995-051-5
Tłumaczenie: brak

Tagi: BookRage Rewers 19: Fantastyczne rozpoczęcia: Pierwsze tomy fantastycznych serii

Kup książkę Bezsenni

Bezsenni - opinie o książce

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2016-07-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Bezsennie. Zaczynamy z grubej rury. Bal na dworze Królowej nie jest imprezą, z której chce się wychodzić. Alkohol – dostępny w dowolnych ilościach. Jedzenie - jakie tylko zapragniesz. Rozrywka – niecodzienna. Do tego towarzystwo, w którym najdziwniejsze rzeczy stają się całkowicie normalne. Dworska etykieta to coś, czego Herbert Kruk dopiero zaczyna się uczyć.

Całość recenzji dostępna na zukoteka.blox.pl

Avatar użytkownika - slpablos
slpablos
Przeczytane:2016-06-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 26 książek 2016, Mam,
Herbert Kruk powraca, ponownie wplątując w legendarną aferę. W przeciwieństwie do Harryego Dresdena, tu z każda kolejną częścią przygód maga Autor podnosi poprzeczkę. Więcej ryzyka! Więcej kobiet! Więcej akcji! Krew! Ogień! Trupy! Herbert skopie tyłki, skopią też i jemu, nieuchronnie. W otoczeniu Obrońcy Stolicy pojawia się więcej kobiet, znakomicie ubarwiając fabułę. Głównie na rudo. Akcja rozpoczyna się niedługo po zakończeniu "Orderu", mag odwiedza dwór Złotej Pani. Przedziwna impreza i wymagające reguły etykiety dworskiej nie przeszkodzą mu wpakować się w kłopoty. Wychodzi z nich... obronną pięścią, zyskując zlecenie od władczyni - znikają tytułowi Bezsenni, ale to nie jedyny wynik tego pobytu... Tyle mogę zdradzić. Marcin Jamiołkowski umiejętnie interpretuje kolejny mit - słowiański tym razem, niekoniecznie miejską legendę. Powieść skrzy magią, akcją, podtekstami, ironią, dramatem i przede wszystkim humorem, który tak bardzo mi pasuje. Solidne przymrużenie oka, ale bez popadania w przesadę - przypomina to raczej wbijane gdzieniegdzie szpile, które wywołują na usta uśmiech, wróć - banana. Banan to nie owoc, to stan umysłu. Nawet po ostatnim zdaniu, które nieuchronnie otwiera okres oczekiwania na kolejną część, zostajemy z solidnie wyszczerzonymi zębami. Poza wątkiem głównym i znanymi już postaciami spotykamy hedonistę Tobiasza, rudą Tycjanę o ukrytych talentach, swojskiego Rosjanina, powraca też wątek matki Herberta. Już chociażby dla tych szpil warto przeczytać, a na dokładkę mamy świetną historię i dobre rozwinięcie historii maga. Mówiąc kolokwialnie, jest ogień, nie tylko ten pełgający niebieskimi płomykami. Autor jest w coraz to lepszej formie i oby tak dalej, pozostaje tylko życzyć nieskończonych pomysłów na fabuły. Za ebooka do recenzji dziękuję Wydawnictwu Genius Creations.
Avatar użytkownika - czytatnik
czytatnik
Przeczytane:2016-06-14, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Wizyta Herberta Kruka na dworze Złotej Kaczki nie przebiegła dokładnie tak, jak się spodziewał. Zamiast audiencji trafił na jedną ze słynnych, kilkudniowych imprez. Jako że Herbert nie potrafi trzymać się z dala od kłopotów w czasie tego balu dostąpił zarówno przywileju rozmowy z Królową, jak i naraził się na nieprzyjemności. Jak się okazało, tym razem jego kłopoty były starannie zaplanowane i zorganizowane. Choć udało mu się uniknąć bycia na rozkaz, to jednak dostał zlecenie rozwiązania pewnego problemu. Pozornie nic tej sprawy nie łączyło z dziwnymi przypadkami podpaleń rozsianymi po Warszawie. Szybko jednak okazuje się, że pozory potrafią skutecznie wodzić za nos nawet najlepszych. Całość recenzji dostępna pod adresem: http://zapach-ksiazek.pl/bezsenni/
Keller
Marcin Jamiołkowski0
Okładka ksiązki - Keller

Od Rozproszenia upłynęło kilka tysięcy lat. Ludzie opuścili Ziemię i przenieśli się do innych układów gwiezdnych. Znaleźli nowe światy do zamieszkania...

Migawki
Marcin Jamiołkowski0
Okładka ksiązki - Migawki

Zbiór krótkich form Marcina Jamiołkowskiego, opublikowany i do pobrania na jego blogu http://marcinjamiolkowski.blogspot.com/p/migawki-ebook.html...