Bezsenność

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2009 (data przybliżona)
Kategoria: Horror
ISBN: 978-83-7359-231-5
Liczba stron: 656
Tytuł oryginału: Insomnia
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Krzysztof Sokołowski

Ocena: 4.21 (28 głosów)

Bohaterem powieści jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się, ze zaczyna widzieć ich aury, a także tajemnicze istoty towarzyszące zgonom jego znajomych i przyjaciół. Tymczasem miasto jest rozrywane społecznymi zamieszkami spowodowanymi powstaniem szpitala, centrum opieki, w którym dokonuje się m.in. zabiegów aborcji. Inspirują je zrzeszeni w Pro-Life obrońcy życia nie narodzonych dzieci. Na czele ruchu stoi człowiek obłąkany, sadysta skazany za znęcanie się nad własną rodziną. Planuje on zamach na centrum i zgładzenie przebywających tam ludzi. Jest wśród nich chłopiec, w którego rękach spoczywa los wszechświata. Tylko Ralph dzięki swoim niezwykłym zdolnościom postrzegania może ich ocalić...

Kup książkę Bezsenność

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bezsenność

Avatar użytkownika - BooksMyHarbour
BooksMyHarbour
Przeczytane:2016-12-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Odktywane na nowo, Opinie, Stephen King,
Tą książką Stephen King wpasował się doskonale w mój gust czytelniczy. Odrealniony świat, dzięki aurom, staje się bardziej realny i przejrzysty. Może to brzmi trochę dziwnie, ale to właśnie głównie fantastyka czyni tę książkę ambitną i niepowtarzalną. Na co dzień żyjemy otoczeni szarością. Rzadko mamy okazję oglądać kolory tęczy. A jeśli już się to zdarzy, niewątpliwie powoduje zachwyt. "Ale powiem ci coś, co sam dobrze wiesz. Świat to nie tylko słońce i tęcza ..."(Rocky Balboa) Barwy, które jawią się oczom Ralpha, ukazują również te smutne i niestety nieodłączne aspekty życia ludzkiego, jakimi są: starość, cierpienie i śmierć. Wiedza, jaką został obarczony bohater, powoduje jego udrękę. Bo są sprawy, które dla człowieka powinny pozostać tajemnicą do końca jego ziemskich dni. "Bezsenność" ma niesamowity klimat. Przenosi nas na wyższe poziomy ludzkiej egzystencji, przypomina o tym, co w życiu ważne, a... "Czas płynie szybciej, gdy wznosisz się wysoko."
Link do opinii
Avatar użytkownika - Mati123
Mati123
Przeczytane:2017-02-13, Ocena: 4, Przeczytałem,
Jedna z mniej znanych i gorszych powieści Stephena Kinga. Fabuła mało ciekawa, brak pomysłu na postacie.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2015-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Czasem gdy człowiek nie śpi zaczyna dostrzegać inny świat i ja właśnie taki świat odkryłam czytając po nocach "Bezsenność". Ralph po śmierci żony nie chce dopuścić do siebie myśli, że popada w depresję. Jednak z nocy na noc śpi coraz krócej. W końcu zaczyna inaczej postrzegać otaczającą go rzeczywistość, wkracza stopień wyżej nad żyjących ludzi, dostrzega ich aury, nastroje, choroby, zbliżająca się śmierć. W tym czasie w miasteczku toczy się zacięta walka między obrońcami praw maltretowanych kobiet a przeciwnikami aborcji. Znajomy Ralpha popada w obłęd a wielu ludziom zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Bohater razem ze swoją towarzyszką muszą nauczyć się poruszać w wyższym świecie i wszystkich ocalić a w szczególności osobę od której zależą dalsze losy świata. Wspaniałe nawiązanie do Mrocznej Wieży. Karmazynowy Król nie pozwala zasnąć.
Link do opinii
Zaczęłam czytać tę książke z czystej ciekawości i niestety się zawiodła. Opis ksiażki dośc interesujący, jednak treść zupełnie coś innego. Zupełny chaos w wątkach książki, z jednej strony nudna historia starszego mężczyzny, który ma problemy ze spanie, a z drugie strony problemy małego miasteczka. Zmęczyłam 120 stron i odłożyłam lekturę. Może kiedyś sprubóję wrócić do niej ponownie, ale chyba w ostateczności.
Link do opinii
Avatar użytkownika - CorkaHermesa
CorkaHermesa
Przeczytane:2013-11-27, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2013,
King potrafi podać nawet najbardziej niewiarygodną opowieść w taki sposób,że człowiek zaczyna traktować ją jako coś rzeczywistego.I to jest przerażające.Mnie się podobało.
Link do opinii
Avatar użytkownika - karla1214
karla1214
Przeczytane:2013-04-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Na książkę trafiłam przypadkowo, jednak jak to na fana Stephena Kinga przystało długo nie zwlekałam z jej czytaniem. Nie będę przytaczać fabuły, ponieważ jest dość mocno rozbudowana, i ma wiele wątków. Powiem jedynie, że nie powinniście się czuć zawiedzeni z tego powodu, ze nie był to horror. Stephen właśnie z tego typu powieści zasłynął, jednak teraz dla odmiany napisał coś w stylu fantasy. Książka była gruba, jednak przyjemna. Moim zdaniem Stephenowi udało się wykrzesać coś orginalnego i świeżego w tak oklepanym temacie. Polecam ! :)
Link do opinii
Avatar użytkownika - Dizzy
Dizzy
Przeczytane:2013-06-26, Ocena: 3, Przeczytałam,
Rozczarowałam się tą książką. King miał fenomenalny pomysł na "Bezsenność", jego refleksyjne myśli oczarowały mnie, jednak tak pięknie było tylko chwilami. Początek i zakończenie "Bezsenności" faktycznie są fascynujące i porywają czytelnika, ale cała akcja ciągnie się jak flaki z olejem. Czy naprawdę tę książkę napisał król grozy? :(
Link do opinii
Avatar użytkownika - Justyna891
Justyna891
Przeczytane:2013-04-09, Ocena: 1, Przeczytałam,
Po Stefanie Królu spodziewałam się czegoś lepszego. Zauroczona kilkoma jego pozycjami z radością wzięłam się za czytanie"Bezsenności". Zawiodłam się. Nigdy tak ciężko nie czytało mi się żadnej książki. Opis dość interesujący, jednak bardziej niż cała książka. Męczyłam ją tydzień, miałam ochotę zamknąć ją i schować już gdzieś w połowie,ale szkoda było mi poświęconego jej czasu. Raczej dla wytrwałych.
Link do opinii
Avatar użytkownika - saphereaude
saphereaude
Przeczytane:2017-11-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Azucena
Azucena
Przeczytane:2016-05-26, Ocena: 5, Przeczytałam, Horror,
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-22, Ocena: 6, Przeczytałam, FAVORI,
Avatar użytkownika - madz
madz
Przeczytane:2015-09-25, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Inne książki autora
Czarna bezgwiezdna noc
Stephen King0
Okładka ksiązki - Czarna bezgwiezdna noc

"Wierzę w to, że w każdym człowieku jest drugi człowiek, obcy..." napisał Wilfred Leland James na pierwszych stronach swojego emocjonującego wyznania,...

Bastion
Stephen King0
Okładka ksiązki - Bastion

Przerażająca wizja opustoszałego świata, obraz apokalipsy. Supernowoczesna broń biologiczna przynosi całkowitą zagładę. Bez wybuchów, bez terrorystycznych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Tam, gdzie nie pada
Michael Sowa
Tam, gdzie nie pada
Przepustka do męskości
Paweł Pollak
Przepustka do męskości
Żyje się tu i teraz
Katarzyna Kaźmierczak
Żyje się tu i teraz
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy