Bezwzględny porywacz

Tom 2 cyklu Mroczny Syndykat

,,Bezwzględny porywacz. Mroczny Syndykat. Tom 2" to romans mafijny, w którym miłość i zemsta zawsze idą w parze. Nie spotkasz tu księcia z bajki.

Świat Tristana runął, kiedy mężczyzna stracił ukochaną żonę Alyssę. Tuż po ich ślubie wrogowie rodu D'Agostino porwali kobietę i brutalnie ją zamordowali. Od tego czasu Tristan stał się cieniem dawnego siebie, utrzymywanym przy życiu tylko przez żądzę zemsty.

Sześć lat później mężczyzna uzyskuje wreszcie potwierdzenie, że za śmierć Alyssy odpowiada Mortimer Viggo. Ten wpływowy członek Syndykatu zdołał utrzymać swoją tożsamość w tajemnicy. Nikt nie wie, jak wygląda i gdzie można go znaleźć, ale Tristanowi udaje się dotrzeć do informacji, kim jest jego córka. Postanawia porwać kobietę i wyciągnąć z niej informacje na temat ojca.

Isabella Viggo od zawsze pragnie uciec od gangsterskich interesów ojca. Pracuje pod zmienionym nazwiskiem w poradni psychologicznej, próbując łudzić się, że może wieść normalne życie. Mafijny świat upomina się jednak o nią, kiedy ojciec oznajmia, że Isabella ma poślubić człowieka, którego nienawidzi. Pocieszenia udziela jej niespodziewanie nowo poznany mężczyzna, z którym natychmiast zaczyna ją łączyć niewytłumaczalna więź...

,,Bezwzględny porywacz. Tom 2. Mroczny Syndykat" to drugi tom serii Mroczny Syndykat, ale może być czytany również jako odrębna historia. Powieść spodoba się wszystkim fanom mrocznych mafijnych romansów z wątkami porwania, enemies to lovers oraz dark romance.

Faith Summer, znana również pod pseudonimami Kharidne Gray i Bella Fontaine, to bestsellerowa autorka ,,USA Today", mająca w swoim dorobku literackim wiele znakomicie przyjętych romansów i erotyków. Autorka zasłynęła przede wszystkim powieściami i seriami z podgatunku romansu mafijnego. ,,Bezwzględny porywacz" to kolejna propozycja dla czytelniczek, które lubią klimaty dark.

Informacje dodatkowe o Bezwzględny porywacz:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2023-01-25
Tytuł oryginału: Dark Captor. Dark Sindicate

Kup książkę Bezwzględny porywacz

Bezwzględny porywacz - opinie o książce

Avatar użytkownika - w_ksiazkowym_zac
w_ksiazkowym_zac
Przeczytane:2023-08-21, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Bezwzględny porywacz" spełnia wszystkie cechy romansu mafijnego. Jest mrocznie, tajemniczo, okrutnie, bezwzględnie, emocje i pożądanie między bohaterami jest wręcz namacalne, a ciągle zagrażające im śmiertelne niebezpieczeństwo wydaje się potęgować ich uczucia. Podobała mi się kreacja bohaterów, zarówno głównych, jak i drugoplanowych. Na początku dosyć wartka akcja potem ustępuje miejsca rosnącemu uczuciu, jakie rodzi się, tak naprawdę od pierwszego spotkania między Tristanem a Isabell. Następnie akcja ponownie przyspiesza swoje tempo, i podczas niej mają miejsce dramatyczne w swoich skutkach wydarzenia, które mogą mrozić krew z żyłach. Dzieje się tu naprawdę dużo, nie tylko w akcji ale również wewnątrz bohaterów. Dzięki dwutorowej narracji możemy śledzić co dzieje że z uczuciami i emocjami naszych bohaterów. Wiele wątków pobocznych zostało otwartych więc liczę na ich kontynuację. Książka bardzo mi się podobała, czytało się ją szybko i przyjemnie. Pomimo, że nie poznałam pierwszego tomu, to jego nieznajomość nie przeszkadzała mi zbytnio, żeby odnaleźć się w treści. Sceny w powieści są dosyć mocne i makabryczne, więc przeznaczona jest dla pełnoletnich czytelników. Bardzo podobała mi się ta książka, pomimo pewnej przewidywalności niektórych wątków, fabuła mnie wciągnęła. Fani romansów mafijnych na pewno będą zadowoleni, tak jak ja

Lubicie wątki zakazanej miłości, która nigdy nie powinna mieć miejsca? Jeśli tak to z pewnością zainteresuje Was romans mafijny "Bezwzględny porywacz" Faith Summers. Jest to drugi tom serii "Mroczny Syndykat", który przeczytałam bez znajomości pierwszej części i to właśnie na jego recenzję dzisiaj Was zapraszam!

Sześć lat temu tuż po swoim ślubie Tristan stracił swoją ukochaną żonę Alyssę. Wrogowie rodu D’Agostino porwali ją i brutalnie zamordowali. Po tym zdarzeniu świat Tristana runął. Mężczyzna stał się cieniem samego siebie, a jedyne co go utrzymywało przy życiu to chęć zemsty. Po sześciu latach dowiaduje się, że za śmierć jego żony odpowiada Mortimer Viggo, czyli bardzo wpływowy człowiek Syndykatu, który do tej pory utrzymywał swoją tożsamość w tajemnicy. Nikt o nim nic nie wie, nawet tego jak wygląda i gdzie się znajduje. Jedynie Tristanowi udaje się dotrzeć do jego córki Isabelli. Mężczyzna postanawia ją porwać po to, aby wyciągnąć z niej informacje dotyczące jej ojca. Czy dzięki niej uda mu się namierzyć zabójcę swojej żony?

Z kolei Isabella Viggo jako córka wpływowego szefa mafii stara się wieść normalne życie i marzy o tym, aby uciec od gangsterskich interesów swojego ojca. Pracuje ona w poradni psychologicznej pod zmienionym nazwiskiem. Niestety ucieczka od mafijnego świata nie jest taka łatwa, bo pewnego dnia ojciec oznajmia jej, że musi ona poślubić człowieka, którego nienawidzi. Isabella załamuje się z tego powodu i płacząc w parku nad swoim losem, pocieszenia udziela jej pewny mężczyzna. Nagle rodzi się między nimi dziwna niewytłumaczalna więź... Jakie konsekwencje będzie miała ta znajomość?

W książce narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Rozdziały są w miarę krótkie, są one przemiennie napisane z punktu widzenia Tristana i Isabelli. Cała historia opisana w książce rozpoczyna się prologiem, w którym zostało opisane zdarzenie mające miejsce sześć lat temu. Ma ono duży wpływ na teraźniejsze wydarzenia. Książka kończy się epilogiem, w którym jest przeskok kilka miesięcy do przodu i tak, jak każdy epilog, opisuje on dalsze losy bohaterów, które zamykają całą historię. Jak wspomniałam na wstępie, jest to drugi tom serii "Mroczny Syndykat". Nieznajomość pierwszego tomu nie stanowiła dla mnie problemu w zrozumieniu fabuły, tak więc myślę, że część tę można czytać jako osobną historię. Książkę szybko się czyta, wątki związane z zakazaną miłością i chęcią zemsty potrafiły mnie bardzo zaciekawić. Dodatkowo zostały one wzbogacone o pikantne oraz drastyczne scenki, a w powietrzu czuć było niebezpieczeństwo związane z gangsterskimi porachunkami. Książka ta potrafiła mnie nawet zaskoczyć i ogólnie podczas czytania nie było czasu na nudę. Tak więc miło spędziłam z nią czas.

"Bezwzględny porywacz" jest świetnym mafijnym romansem, który szybko się czyta, bo bardzo potrafi on zaciekawić. Niebezpieczeństwo i chęć zemsty związane z zakazaną miłością tworzą bardzo interesującą mieszankę. Tak więc jeśli lubicie takie klimaty, to musicie sięgnąć po tę książkę!

Avatar użytkownika - BookCoffeeCake
BookCoffeeCake
Przeczytane:2023-02-02, Ocena: 6, Przeczytałem,
Tylko nieliczni wiedzą jak bardzo czekałam na tą kontynuację. Faith Summer skradła całe moje serce pierwszym tomem z serii Mroczny Syndykat. Teraz przychodzi czas na Tristana D'Agostino (młodszego z braci) i jego mroczną historię. Bolesna i krwawa przeszłość przywiodła go do tego momentu, w którym nareszcie po sześciu latach może dokonać zemsty na człowieku, który odebrał mu jego największy skarb. Isabella nie jest świadoma niebezpieczeństwa jakie na nią czyha. Nienawidzi ojca i całego półświatka mafijnego. Nie może jednak uciec, gdyż jest istotnym pionkiem w grze którą prowadzi jej ojciec. Teraz już nie tylko on prowadzi rozgrywkę. Tristan jest zdeterminowany i nie podda się tak łatwo. W końcu zemsta jest na wyciągnięcie ręki..

Czekałam, czekałam i nie zawiodłam się! Dzięki Faith Summer kolejna przeczytana perełka znalazła się na mojej liście. Tutaj wszystko zagrało tak jak dobrze naoliwiona maszyna. Wszystko zaczęło się od dobrze wykreowany postaci - Tristan był jednocześnie mroczny, bezwzględny, nieprzewidywalny, ale również potrafił zrzucić maskę i pokazać drugie, łagodniejsze oblicze. Isabella od samego początku była o wiele subtelniejszą postacią, rozprowadzała wokół siebie przyjemną aurę, która kusiła swoją dobrocią. Jednak niech to Was nie zmyli. Oboje w życiu przeżyli stratę, która już na zawsze pozostawiła pewne puste miejsce w ich sercach.

I w taki oto płynny sposób przechodzimy do uczuć i emocji, których w tym tytule nie brakuje. Tristana i Isabelle łączy relacja hate - love. Pojawiają się duże pokłady namiętności, która w ich przypadku powinna być zakazana. Ona przecież jest córką jego największego wroga, a on jest jej porywaczem. Wszystko jednak nie będzie takie prostolinijne. Gdy maska bezwzględnego porywacza opada, pojawiają się szczere i prawdziwe uczucia, które od wielu lat były głęboko ukryte. I to właśnie wtedy pojawia się prawdziwy ogień!  Namiętność, pasja, troska, miłość! Ta dwójka to totalna petarda, chemię i więź między nimi czuć od pierwszego spotkania. To przyciąganie między nimi było magiczne, mimo, iż zafundowali nam ładny rollercoaster uczuć. Choć to nie tylko tak, że to książka dwóch postaci. Dwójka pozostałych braci D'Agostino oraz Candace również pojawiają się w tej historii (i również odegrają tutaj znaczącą rolę!). O wrogach już nie wspomnę.
Fabuła tej historii, jest bardzo rozbudowana, a sama sprawa Syndykatu świetnie przedstawiona. Wątek tej organizacji totalnie mnie pochłonął, a tajemnicza postać wzbudza jeszcze większe zainteresowanie. Nie mogłam się oderwać od czytania tej książki, ponieważ czułam do niej ogromne przyciąganie. Z jednej storny dostaliśmy romans, który rozkwitał na naszych oczach, a z drugiej strony dobrze przedstawioną organizację, która intrygowała. Wszystko było wyważone i idealnie spójne ze sobą.
"Bezwzględny porywacz" jest bardzo hipnotyzującą książką. Zawiera w sobie nie tylko dobrą i wciągającą fabułę, a także wiele zwrotów akcji, namiętność, humor, nutkę dramaturgii. A to zakończenie.. to taki plasterek na moje serducho. Nie mogę już doczekać się gdy dostaniemy historię Domenica, który zaintrygował mnie w tym tytule. Nie sądziłam że będę mogła czekać na kolejną cześć jeszcze bardziej niż na tą, ale proszę da się! I myślę, że jest to najlepsze potwierdzenie tego, że ta książka (jak i poprzedni tom) są warte uwagi! ?

Bezlitosny książę
Faith Summers0
Okładka ksiązki - Bezlitosny książę

Byli skazani na porażkę od samego początku... Massimo D'Agostino jest spadkobiercą mafijnego imperium swojego ojca. To bezwzględny, przerażający i zaborczy...