Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2019-04-01
ISBN: 978-83-7482-955-7

Poznaj zdumiewającą tajemnicę ukrytą w sercu dżungli!

Doktor Ron Webber, wybitny zoolog, obserwuje niespotykane zdolności u jednego z szympansów bonobo. Według niego to przełomowe odkrycie w badaniach nad naczelnymi, które może także wiele powiedzieć o naturze człowieka. Nie podejrzewa jednak, że w samym centrum kongijskiej dżungli czyha na niego ogromne niebezpieczeństwo. Niedaleko jego stacji badawczej odkryto złoża cennego kasyterytu. Kiedy w grę wchodzą ogromne pieniądze, środowisko naturalne, życie ludzkie czy inne wartości przestają się liczyć. W tym samym czasie w Belgii popełniono tajemnicze morderstwo, które przyciąga uwagę dwóch byłych żołnierzy Legii Cudzoziemskiej. Podejmują śledztwo, a wszelkie ślady prowadzą ich do Demokratycznej Republiki Konga. Nie zważając na ryzyko, Robert i Ludwik podążają tropem zabójców. Jeszcze nie wiedzą, że dwa tygodnie, które spędzą w sercu Afryki, zmienią ich życie na zawsze.

"Biała Plama" to pełna zwrotów akcji powieść, trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony! Spodziewałem się, że doktor Mucha uraczy nas książką o trudnym i pasjonującym życiu lekarzy, a oto zostałem zaskoczony przygodową powieścią o Afryce! Jako miłośnik filmu powiedziałbym tak: trochę tu Konga, trochę Psów wojny, trochę Ostatniego króla Szkocji i troszeczkę Świata zaginionego. Co w sumie składa się na zajmującą historię z dużym ładunkiem pasji.

Jacek Piekara, pisarz

Lech Mucha – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista chirurgii ogólnej. Autor książki Chirurdzy. Opowieści prawdziwe. Poza salą operacyjną motocyklista, bloger i publicysta miesięcznika „Polska Niepodległa”. Od 25 lat szczęśliwy mąż, a także ojciec dwójki dorosłych już dzieci.

Tagi: Filozofia sensacja powieść

Kup książkę Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-05-17, Przeczytałem,
Dokonując wyborów Demokratyczna Republika Konga, Afryka równikowa. W 1960 roku kraj ten, znany dotąd jako Kongo Belgijskie ,odzyskał niepodległość. Liczne bogactwa naturalne powinny były zapewnić dobrobyt obywatelom. Wyzwolone spod opieki krwawych belgijskich kolonizatorów państwo zapewnia jednak swym mieszkańcom plagę wojen domowych, bezprawia, przemocy. Wojska rządowe, rebelianci, zwyczajni bandyci przemierzają kraj, mordując, gwałcąc, okradając zwykłych ludzi. Niektórych z nich zamieniają w niewolników. Wszechobecna korupcja, żądza władzy i pieniędzy rozpaliły ogniska okrucieństwa. Przeszłość kolonialna również nie pozwala o sobie zapomnieć. Międzynarodowe koncerny i różnoracy biznesmeni pilnują swoich interesów. Państwa kolonialne wcale nie zamierzają rezygnować z dotychczasowych stref wpływu. Zyski są zbyt duże. Również Belgia, do której należało Kongo Belgijskie, przymyka oko na metodę "dziel i rządź", która w tym rejonie sprawdza się znakomicie. Tutsi mordują Hutu i nawzajem. W tych warunkach prowadzi swoje badania dr Ron Weber – badacz szympansów bonobo. Może to czynić, dopóki jego działalność i jej wyniki nie okażą się zagrożeniem dla czyichś interesów. Badacze – i nie tylko oni - przypadkiem stają na drodze ludzi pragnących zarobić krocie na dostępie do rzadkich surowców mineralnych. Ci ludzie nie cofną ...

Opinie o książce - Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna

Bezmiar