Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna

Poznaj zdumiewającą tajemnicę ukrytą w sercu dżungli!

Doktor Ron Webber, wybitny zoolog, obserwuje niespotykane zdolności u jednego z szympansów bonobo. Według niego to przełomowe odkrycie w badaniach nad naczelnymi, które może także wiele powiedzieć o naturze człowieka. Nie podejrzewa jednak, że w samym centrum kongijskiej dżungli czyha na niego ogromne niebezpieczeństwo. Niedaleko jego stacji badawczej odkryto złoża cennego kasyterytu. Kiedy w grę wchodzą ogromne pieniądze, środowisko naturalne, życie ludzkie czy inne wartości przestają się liczyć. W tym samym czasie w Belgii popełniono tajemnicze morderstwo, które przyciąga uwagę dwóch byłych żołnierzy Legii Cudzoziemskiej. Podejmują śledztwo, a wszelkie ślady prowadzą ich do Demokratycznej Republiki Konga. Nie zważając na ryzyko, Robert i Ludwik podążają tropem zabójców. Jeszcze nie wiedzą, że dwa tygodnie, które spędzą w sercu Afryki, zmienią ich życie na zawsze.

"Biała Plama" to pełna zwrotów akcji powieść, trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony! Spodziewałem się, że doktor Mucha uraczy nas książką o trudnym i pasjonującym życiu lekarzy, a oto zostałem zaskoczony przygodową powieścią o Afryce! Jako miłośnik filmu powiedziałbym tak: trochę tu Konga, trochę Psów wojny, trochę Ostatniego króla Szkocji i troszeczkę Świata zaginionego. Co w sumie składa się na zajmującą historię z dużym ładunkiem pasji.

Jacek Piekara, pisarz

Lech Mucha – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista chirurgii ogólnej. Autor książki Chirurdzy. Opowieści prawdziwe. Poza salą operacyjną motocyklista, bloger i publicysta miesięcznika „Polska Niepodległa”. Od 25 lat szczęśliwy mąż, a także ojciec dwójki dorosłych już dzieci.

Informacje dodatkowe o Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna:

Wydawnictwo: eSPe
Data wydania: 2019-04-01
ISBN: 978-83-7482-955-7

Kup książkę Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna

Biała Plama. Powieść sensacyjno-filozoficzna - opinie o książce

Po tę książkę sięgnęłam przypadkiem, robiłam porządek na półkach i rzuciła mi się w oczy. Przypadek czy może jednak przeznaczenie? 😉

„Biała plama” to połączenie powieści sensacyjnej, kryminału, powieści przygodowej i traktatu filozoficznego. I, o dziwo, to połączenie jest bardzo dobre, świetnie się czyta, skłania ku refleksji, a przy tym jest niezwykle ciekawe.

Akcja dzieje się w kongijskiej dżungli, gdzie doktor Webber od wielu lat obserwuje szympansy bonobo, a także w Belgii, gdzie dwóch byłych żołnierzy Legii Cudzoziemskiej dostaje dziwne zlecenie, a zleceniodawca zaraz potem umiera w dziwnych okolicznościach.

Czy natura ma szanse w starciu z wielkimi pieniędzmi i żądzą posiadania? Czy odkrycie doktora Webera ujrzy światło dzienne?

Wspaniałe opisy przyrody, wartka akcja, nietuzinkowy temat – to wszystko znajdziecie w „Białej plamie”. To świetne połączenie Rollinsa i Indiany Jonesa z Jamesem Bondem. Czytajcie koniecznie!

Wojownicy Kecharitomene
Lech Mucha0
Okładka ksiązki - Wojownicy Kecharitomene

Archeologiczna zagadka inskrypcji z pustynnej groty, sensacyjna intryga i splatane historie żołnierza i mnicha. Ojciec Marek Górski - dominikanin, znawca...

Stroiciel śpiewu ptaków
Lech Mucha0
Okładka ksiązki - Stroiciel śpiewu ptaków

"Stroiciel śpiewu ptaków” to fantastyczna opowieść osadzona w świecie, w którym jaźń i ciało człowieka nie są ze sobą związane tak ściśle, jak w...