Białoruś. Miłość i marazm

Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2013-10-10
Kategoria: Literatura faktu, reportaż

Co kryje się za białoruską fasadą, z której, wraz z upływem czasu, odpadają kolejne warstwy farby? Pójdźmy za przewodniczką, której reportaże zaprowadzą nas w konkretne miejsca i do ludzi spotkanych na drogach współczesnej Białorusi. Do dziś Białoruś jest mało znana polskiemu czytelnikowi i przez to trudna do zrozumienia. Wrażliwość autorki i jej odwaga pomagają odczytać zaszyfrowane komunikaty i drogowskazy, które pomagają zrozumieć. Czy to łatwa wędrówka? Czytelnik nie raz skonfrontuje się z rzeczywistością zdeformowaną przez kłamstwo. Jednak jeśli tylko zechce, wielokrotnie doświadczy piękna zrodzonego z tego, co prawdziwe – z ducha Białorusi. Mimo wszystko: ży wego, mocnego i niezłomnego. Ta pierwsza w Polsce reporterska książka o Białorusi to zbiór opowieści o kraju, który jest „o rzut beretem”, a o którym wiemy właściwie mniej niż o Australii. Hanna Kondratiuk od kilkunastu lat jeździ po Białorusi, omija szerokie trakty i zagląda na prowincję, szukając Białorusi na Białorusi. Ile tej Białorusi jest i jaka ona jest? O tym jest ta książka.

Kup książkę Białoruś. Miłość i marazm

Opinie o książce - Białoruś. Miłość i marazm