Biały gołąbek z Kordoby

Zachar Kordobin to ceniony znawca malarstwa, z którego usług korzysta wiele muzeów i galerii oraz koneserzy sztuki na całym świecie. Ten profesor Uniwersytetu Jerozolimskiego, genialny fałszerz obrazów i poszukiwacz przygód, kosmopolita i uwodziciel, spryciarz, naciągacz i lekkoduch, a jednocześnie człowiek o szlachetnym sercu, wplątany w czasach studenckich w ciemne sprawki półświatka handlarzy obrazów, rezygnuje ze sławy i trwoni talent, podporządkowując swoje życie jednemu celowi - zemście na zabójcach najlepszego przyjaciela, do którego śmierci się przyczynił.

Goniąc po całym świecie za sprawcą zabójstwa, próbuje jednocześnie uciec przed wysłannikami mafii i własnymi wyrzutami sumienia. Niebezpieczna gra z potężną organizacją zainteresowaną kupnem jednego z jego falsyfikatów zmusza go do przekroczenia ustalonych przez siebie granic moralnych; postanawia więc sam wymierzyć sobie karę i zejść ze sceny z godnością.

Podążając za szybką akcją powieści czytelnik przenosi się wraz z głównym bohaterem do słonecznej Toskanii, włoskich Dolomitów, na mroczne uliczki Kordoby, zamglone place ponurego Leningradu u schyłku komunizmu i przepojoną zapachami dzieciństwa beztroską ukraińską Winnicę.

- szósta powieść znanej już polskiemu czytelnikowi izraelskiej autorki piszącej po rosyjsku
- mistrzowskie połączenie kryminału, rodzinnej sagi, klasycznej prozy rosyjskiej i przygodowej powieści w stylu Pereza-Reverte, Borysa Akunina czy samego Aleksandra Dumasa
- bez wątpienia największe dotychczasowe osiągniecie tej pisarki z gatunku fikcji literackiej

Informacje dodatkowe o Biały gołąbek z Kordoby:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2012-01-19

Kup książkę Biały gołąbek z Kordoby

Biały gołąbek z Kordoby - opinie o książce

Avatar użytkownika - Kate1986
Kate1986
Przeczytane:2020-03-03, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020,

Bardzo dobra historia choć nieco przydługawa.

Na Górnej Masłowce
Dina Rubina0
Okładka ksiązki - Na Górnej Masłowce

Górna Masłowka, moskiewski Montparnasse, usiana pracowniami malarzy i rzeźbiarzy. Anna Borysowna, słynna rzeźbiarka, przyjaciółka Modiglianiego...

Pismo Leonarda
Dina Rubina0
Okładka ksiązki - Pismo Leonarda

Piąta powieść Diny Rubiny w wydawnictwie Muza, przenosi czytelnika do wielu krajów, miast i miasteczek. Jest tu i nostalgiczny, kipiący życiem Kijów, i...