Biblia. Ilustrowane historie dla dzieci

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2018 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7971-703-3
Tytuł oryginału: La Bibbia del ragazzi
Język oryginału: włoski
Ilustracje: Silvia Colombo

To wyjątkowe wydanie Biblii zaprasza nieco starsze dzieci i ich opiekunów do pełnej wiary wędrówki do miejsc, w których rozgrywały się ważne dla każdego z nas wydarzenia. Zaprasza do spotkania z ludźmi, którzy tworzyli historię zbawienia świata, a przede wszystkim zaprasza do spotkania i przyjaźni z Bogiem, który sam kieruje do nas swoje pełne życia i mocy słowo.

Historie ze Starego i Nowego Testamentu, wypełnione głębią i mocą słowo Boże, wspaniałe ilustracje, poruszające serca i uruchamiające wyobraźnię, bogata i gustowna szata graficzna sprawią, że to wydanie Pisma Świętego przysłuży się pogłębieniu dziecięcej wiary i rozraduje serca młodych chrześcijan.

Odbiorcy

- nieco starsze dzieci (w wieku komunijnym i starsze)

Dlaczego warto sięgnąć po to wydanie Biblii

- zebrane w nim zostały historie ze Starego i Nowego Testamentu, również te rzadziej przytaczane
w dziecięcych opracowaniach Pisma Świętego

- głębia i prostota zawartego w nim słowa pomaga przyjąć sercem i rozumem duchowe treści

- przepiękne, barwne ilustracje radują oczy i sprawiają, że łatwiej nam zrozumieć kierowane do nas słowo

- bogate wydanie i gustowna szata graficzna pomagają zrozumieć, że trzymamy w ręku Świętą Księgę

- może stać się wspaniałym prezentem na wiele nie tylko religijnych uroczystości.

Kup książkę Biblia. Ilustrowane historie dla dzieci

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2018-09-16, Przeczytałem,
Historie biblijne dla dzieci Biblia doczekała się bardzo wielu wersji przeznaczonych dla różnych grup odbiorców. Jako dawny tekst, napisany przede wszystkim dla dorosłych, wymaga bowiem pewnego zasobu wiedzy i doświadczenia, zwłaszcza podczas lektury ksiąg Starego Testamentu. Liczne wersje dla dzieci próbują przybliżać treści biblijne, korzystając zarówno z uproszczonego słownictwa, prostego stylu, jak i wymownych ilustracji. Jest tych wersji naprawdę wiele. Każda z nich kładzie nacisk na co innego, każda próbuje trafić do małego czytelnika na swój sposób. Nie inaczej jest w przypadku Biblii. Ilustrowanych historii dla dzieci. Biorąc kolejną książkę podejmującą ten sam temat, szukać należy przede wszystkim tego, co stanowi jej szczególną wartość. Tego, czym ta pozycja różni się od innych. W przypadku Biblii. Ilustrowanych historii dla dzieci jest kilka elementów ją wyróżniających. Nie jest ona skierowana do bardzo małych dzieci. Poszczególne opowieści biblijne są krótkimi opowiadaniami, ale wymagającymi posiadania już pewnego zasobu słów. Ilustracje są często połączone z tekstem i stanowią jego uzupełnienie. Sceny biblijne pokazane są mniej realistycznie, a bardziej symbolicznie. Ilustracje – jak zaznacza wydawca – są pierwszym komentarzem do tekstu. W przypadku tej książki odwołują się one do wyobraźni dziecka. Oprócz ...

Opinie o książce - Biblia. Ilustrowane historie dla dzieci

Okna z widokiem na Weronę