Blada Śniąca

Tom 0.5 cyklu Czas Żniw

Śniący wędrowiec właśnie się narodził.

W sercu niebezpiecznego Londynu grasuje złośliwy poltergeist - musi zostać pojmany, zanim na ulicach stolicy wybuchnie chaos. Tutaj światek przestępczy rządzi się własnymi zasadami, a rywalizujące gangi nie zatrzymają się przed niczym, by zdobyć tak wspaniały łup.

Szesnastoletnia Paige Mahoney pracuje dla Jaxona Halla, najpopularniejszego mim-lorda w mieście. Jaxon podejrzewa, że dziewczyna nosi w sobie potężną moc, która dotąd jeszcze się nie ujawniła.

Może złapanie poltergeista to właśnie szansa Paige na zabezpieczenie swojej pozycji w gangu Jaxona - Siedmiu Pieczęciach?

Blada Śniąca to prequel bestsellerowego Czasu Żniw. Poznajemy początkującą i niepewną siebie Paige, która jeszcze nie opanowała swoich umiejętności. Odbiera twardą lekcję życia od Zwierzchnika i stara się przypodobać Jaxowi. Wkracza do świata, który ma się stać jej nowym domem.

Informacje dodatkowe o Blada Śniąca:

Kup książkę Blada Śniąca

Blada Śniąca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Roksana
Roksana
Przeczytane:2021-11-26, Ocena: 6, Przeczytałam, E-booki, 2021, 52 książki 2021, Mam, Fantasy,

"Blada śniąca" Samanthy Shannon to powieść należąca do fantasy. Stanowi prequel do powieści "Czas żniw".

Powieść nie jest długa. Przeciwnie jest bardzo krótka dzięki czemu można powrócić do znanego świata z wcześniej wspomnianej przeze mne powieści i spędzić miło wieczór.

W tej powieści poznajemy Paige jako 0s0bę nieśmiałą i niepewną siebie. Jak  wiele musiała przejść żeby stać się nocnym wędrowcem? Tu ma szesnaście lat i pracuje dla Jaxona Halla podejrzewającego, że dziewczyna ma w sobie ogromną moc, która jeszcze się nie ujawniła. Czy złapanie niebezpiecznego poltergeusta grasującego w sercu Londynu to dla niej szansa? Przekonajcie się sami!

To historia o uwierzeniu w siebie, zyskiwaniu pewności siebie, przyjaźni czy dorastaniu.

Cóż jedyne, co mi zostaje to zapewnić, że gorąco polecam tę pozycję! Zdecydowanie należy do powieści godnych czasu i uwagi.

Jest napisana rewelacyjnie a sama historia jest dosyć oryginalna. Nie nudzi a wręcz mocno wciąga.

Polecam!

Avatar użytkownika - beatastepien
beatastepien
Przeczytane:2019-08-16, Przeczytałam,

Blada śniąca, to obowiązkowa lektura dla wszystkich tych, którzy pokochali serię „Czas żniw”. Główną bohaterką jest Paige, którą poznajemy z młodzieńczych lat, gdy była początkującą w świecie, w którym poznajemy ją w serii „Czasu żniw”. Pierwsze kroki Paige jako jasnowidza z pewnością nie były łatwe i usłane różami. Jako dopiero początkująca i przygotowująca się do swojej roli zostaje zasypana papierkową robotą, której nikt nie chce wykonywać.
Zdecydowanie książka przeznaczona dla miłośników serii, a najlepiej to właśnie od niej zacząć serię.
Czytampierwszy.pl

Avatar użytkownika - Wiiki_books
Wiiki_books
Przeczytane:2019-06-16,

"Blada śniąca" to nowelka do cyklu Czasu Żniw Samanthy Shannon, który jest jednym z moich ulubionych serii.

Pomimo iż książka nie jest obszerna, o tyle zawiera bardzo ciekawą treść i wprowadzenie do właściwej serii. "Blada Śniąca" to gratka dla fanów Czasu Żniw jak i również dla nowych czytelników tej autorki.

Nowelka opowiada o wydarzeniach sprzed cyklu Czasu Żniw. Spotykamy ponownie Paige Mahoney, która dopiero zaczyna przygodę z gangiem Siedmiu Pieczęci, zarządzanym przez Jaxona.
Książka przybliża nam zasady panujące w świecie wykreowanym przez Samanthę Shannon, co jest bardzo pomocne, gdyż cykl Czasu Żniw nie jest łatwą lekturą i wymaga skupienia.

Pomimo tego, iż zazwyczaj nowelki nie wnoszą zbyt wiele do historii, ta bardzo mi się spodobała. Dzięki tej czytelniczej przygodzie, moja tęsknota do bohaterów z cyklu trochę zmalała, co bardzo mi pomogło.
Książka jest napisana spójnym pismem Samanthy Shannon, dzięki czemu jeszcze bardziej wciągnęłam się w powieść.
Unikalny świat Czasu Żniw nadal zachwyca swoją dokładnością i wzniosłością.
Kolejnym plusem nowelki jest oczywiście okładka, która zachwyca od pierwszego spojrzenia.
Książkę polecam wszystkim czytelnikom, którzy polubili twórczość p. Shannon a także nowym czytelnikom, którzy nie zaznali jeszcze przygody z tą autorką.

Książka została zakupiona za punkty w portalu Czytampierwszy.pl.

Paige Mahoney trafia do wyjętego spod prawa gangu Siedmiu Pieczęci, którym zarządza Jaxon.
Dziewczyna jest nie jest świadoma jaka moc w niej drzemie, a z drugiej strony wie, że za jakiś czas nie będzie możliwości by mogła nad nią zapanować i nie ściągnąć na siebie podejrzeń rządu.
Siedem Pieczęci ma zrzeszać siedmiu wyjątkowych jasnowidzów, na razie jest ich czworo i każdy spełnia określoną rolę. Po ulicach Londynu grasuje złośliwy poltergeist, który jest atrakcyjną zdobyczą dla innych zgrupowań. Paige ma dość pracy papierkowej, chce otrzymywać konkretne zadania, dlatego sprzeciwia się pozostaniu w Melinie i tak otrzymuje swoje pierwsze zlecenie.
W trakcie obławy, spotykam Zwierzchnika, który postanawia nauczyć ją szacunku – prze udzielenie gorzkiej lekcji. W trakcie obławy pokazuje swoją moc, której jeszcze nie opanowała. Paige przekonana, że będzie musiała opuścić gang dostaje niespodziewaną propozycję. Czy się na nią zgodzi?

Blada Śniąca po prequel bestsellerowej serii Czas Żniw. Poznajemy historię młodej Paige, jej początki w zakonie i pierwsze próby opanowania daru. Dziewczyna jest niepewna siebie i swoich umiejętności. Wiele rzeczy rozumie na opak. Dopiero wkracza w świat jasnowidzów i rządzących nim reguł.
Ta książka liczy ok 110stron, ale jej się nie da czytać, ją się po prostu pochłania. Wartka akcja i świat, który zbudowany jest według pewnych reguł wciągają mnie na dobre.
Nie miałam okazji czytać kolejnych części i mam nadzieję, że wstęp jest tylko przedsmakiem, bo uczciwie mogę stwierdzić, że niepewność bohaterki trochę mnie denerwowała. Lubię konkretne i zdecydowane postacie.
Nie mniej jednak podoba mi się cały pomysł i jeśli ktoś jeszcze nie czytał Czasu Żniw, to ta książka może być dobrym wprowadzeniem. Zwłaszcza, że wyjaśnia hierarchię jasnowidzów.
Książka odebrana za punkty z serwisu Czytam Pierwszy.

Avatar użytkownika - lemonadestreet
lemonadestreet
Przeczytane:2019-07-01, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam,
Czas Żniw
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Czas Żniw

,,Może nie wiesz, ale Żniwa nazywane są też dobrymi zbiorami. Wciąż mówią tak na ulicach: Dobre Żniwa, Zbiory Obfitości. Rozumieją to jako odbieranie nagrody...

Pieśń jutra
Samantha Shannon0
Okładka ksiązki - Pieśń jutra

Trzecia część bestsellerowego „Czasu żniw”. Po krwawych i brutalnych walkach Paige Mahoney zyskała odpowiedzialną funkcję – została...