Błędny rycerz

Tom 2 cyklu Pięć Królestw

Cole Randolph wcale nie chciał trafić na Obrzeża, ale kiedy w Halloween porwano jego przyjaciół, musiał ich ratować. W podróży towarzyszą mu nowi znajomi: Mira, Drgawa i Jace, a każde z nich ma do zrealizowania własną ważną misję.

Ruszają tropem siostry Miry, której może grozić niebezpieczeństwo, aż w końcu spotykają człowieka znanego w całym Elloweer pod mianem Błędnego Rycerza.

Czy okaże się on ich śmiertelnym wrogiem, czy sprzymierzeńcem? I czy Cole'owi uda się przechytrzyć najwyższego króla, który nie cofnie się przed niczym, żeby odzyskać to, co stracił?

Informacje dodatkowe o Błędny rycerz:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2015-10-19
Tytuł oryginału: The Rogue Knight
Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Kup książkę Błędny rycerz

Błędny rycerz - opinie o książce

„Niesamowite, jak szybko totalnie dziwaczne rzeczy stają się normalne, kiedy są częścią twojej codzienności.”

To druga część pięciotomowej serii.
Cole Randolph trafił na Obrzeża, ponieważ ruszył na ratunek porwanym przyjaciołom, a tym samym rozpoczął fascynującą, niebezpieczną przygodę.
Bohaterowi w podróży po Elloweer towarzyszą nowi znajomi: Mira, Drgawa i Jace. Wszyscy oni mają do wykonania własne misje. Połączyli siły, aby móc je zrealizować.
Ruszają tropem Honoraty, siostry Miry, której grozi niebezpieczeństwo, gdyż jej gwiazda zgasła. Na swej drodze spotykają m.in. Błędnego Rycerza i Morgassa.
Czy Cole trafi na trop przyjaciół? Jaki sekret skrywa Drgawa? Kim jest tajemniczy Błędny Rycerz? I czy bohaterom uda się odnaleźć Honoratę i pokonać Morgassę?

Rozpoczęte w trakcie trwania Halloween kłopoty, w które wpakowała się grupka przyjaciół, zaprowadzą czytelnika do drugiego z pięciu królestw – Elloweer. Przekroczenie granicy wiąże się ze zmianami, które dotyczą: magii, potworów i przyrody.
Jestem pod wrażeniem świata wykreowanego przez autora. Nie można mu zarzucić braku wyobraźni. Nigdy nie odgadłam, jaka siła wyższa zmieni bieg zdarzeń. W tym tomie zostałam wielokrotnie zaskoczona, a Cole dobrze odnalazł się w roli głównego bohatera.
Historia w piękny sposób ukazuje moc przyjaźni. Przyjaźń bohaterów rozwija się z każdą kolejną stroną, z każdym rozdziałem.
„Wszyscy czasem potrzebujemy pomocy (…) Nie musisz szarpać się z tym sam.”
Pokazuje, że odkrywanie swojej mocy, to nic innego jak wejrzenie w swoje wnętrze i odnalezienie własnych talentów. Konsekwentne dążenie do celu, w czasach, w których nie lubimy długo czekać na sukces, jest dużą wartością, a przyznanie się do błędu nie jest odznaką słabości tylko siły. I marzenia… one są ważne w naszym życiu i należy je pielęgnować.

Gwarantuję Wam, że wieczór spędzony z książką nie będzie stracony. Przygotujcie sobie wcześniej ciepłą herbatę i koc, bo nie będziecie mogli się od niej oderwać. Magia działa również na czytelnika 😮
Dobrze, że niebawem ukaże się trzeci tom serii. Już nie mogę się doczekać.
Polecam.

Avatar użytkownika - hanka04
hanka04
Przeczytane:2016-09-14, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Drugi tom Pięciu Królestw nie był tak dobry jak jego poprzednik. Historia ciekawa, z tym że w dość ubogi sposób.
To fantastyczna powieść przygodowa, która od początku do końca wydaje się być dobrze przemyślana i napisana w sposób niebanalny. Czytając tę kolejną już książkę Mulla odnoszę wrażenie, że jego wyobraźnia nie zna granic i tak barwna historia to jeszcze nie koniec tego, co potrafi stworzyć. Świetni bohaterowie, świetne tło i mnóstwo świetnych przygód - to właśnie czeka na kolejnych czytelników, którzy zechcą oddać się lekturze ,,Błędnego rycerza". Dodajmy do tego magię w kolejnej interesującej odsłonie i jeszcze więcej świetnych stworów - dobra zabawa gwarantowana. Gorąco polecam! Nie tylko młodym czytelnikom...
Avatar użytkownika - FantasyOla
FantasyOla
Przeczytane:2015-10-19, Przeczytałam,
Brandon Mull jako "najbardziej znana słodka blogerka". Cudne!
Avatar użytkownika - azetka79

Przeczytane:2017-02-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Baśniobór. Księga wyobraźni
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Baśniobór. Księga wyobraźni

Interaktywna księga Baśnioboru dla wszystkich fanów sagi! OENarysuj smoka OERozwiąż zagadki OEPrzejdź labirynt OEZagraj w grę OEZrób własny...

Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży
Brandon Mull0
Okładka ksiązki - Legenda zabójcy smoków. Dodatek do Smoczej Straży

Bogato ilustrowany dodatek do serii Smocza Straż, kontynuacji bestsellerowego Baśnioboru. Ta książka opowiada legendę starszą niż magiczny rezerwat...