Bliska znajoma


Tom 5 cyklu Sławomir Kruk
Ocena: 4 (4 głosów)

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań.

Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca.

W rezultacie Kruk, podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska.

Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec Kruka postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony.

„Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą.
Albo nie wygra”.

Informacje dodatkowe o Bliska znajoma:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2021-11-17
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788327679048
Liczba stron: 400

więcej

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Bliska znajoma

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Bliska znajoma - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

Komisarz Slawomir Kruk prowadzi sprawę zaginięcia jedenastolatka, kiedy wpada na pewien trop i odnajduje sprawcę zostaje zawieszony, a czynności wyjaśniające prowadzi Lena Milewska. Kiedy kobieta pewnego dnia znika Kruk postanawia za wszelką cenę ja odnaleźć. Czy Kruk odnajdzie Milewska?Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Piotra i uznaje je za naprawdę udane.
Ta historia po prostu czyta się sama.
Autor stworzył bardzo ciekawa i niezwykle wciągająca fabułę z intrygującymi głównymi bohaterami, czyli Komisarzem Krukiem i funkcjonariuszką BSWP Milewską.
Oboje polubiłam od samego początku, to postacie na wskroś prawdziwe, takie, które z powodzeniem możemy spotkać na ulicy.
Lubię historię, w których mogę zobaczyć "od kuchni" jak naprawdę wygląda praca policjanta, szczególnie takiego jakim jest Kruk - porywczy, zawsze mający swoje zdanie i lubiący działać na własną rękę.
Bardzo zaciekawiło mnie prowadzone przez Kruka śledztwo, jak i sama sprawa tajemniczego zaginięcia Leny, nic nie jest takim jakim wydawało się na początku, następuje wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które naprawdę mnie nieźle zszokowały, a autor trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
Muszę koniecznie nadrobić poprzednie tomy z serii o Komisarzu Kruku, a Wam serdecznie polecam zapoznać się z twórczością Pana Piotra!

Link do opinii

Ciąg dalszy losów niekonwencjonalnego, niereformowalnego i nieugiętego komisarza Sławomira Kruka. Każdemu poszkodowanemu, każdej ofierze przestępstwa należałoby życzyć aby taki właśnie śledczy zajmował się jego sprawą. Tak, Kruk jest czasami brutalny, przekracza uprawnienia ale czy życie kilkunastoletniego chłopca nie jest tego warte? Niestety pociąga to za sobą dalsze, okrutne postępowanie negatywnych bohaterów. Dobra, powiem to - mimo złego czasami działania komisarza Kruka lubię tę postać i życzę mu kolejnych rozwiązanych spraw i spokoju w życiu osobistym.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2021-12-14, Ocena: 3, Przeczytałem, 2021, 52 książki 2021,
Inne książki autora
Komisarz Kruk. Pułapka na szczury
Piotr Górski0
Okładka ksiązki - Komisarz Kruk. Pułapka na szczury

W altanie śmietnikowej na gdańskim osiedlu zostają znalezione poćwiartowane zwłoki. Prowadzący śledztwo komisarz Sławomir Kruk przypuszcza, że zmarły padł...

Reguła zakonu
Piotr Górski0
Okładka ksiązki - Reguła zakonu

Rzeczywistość bywa bardziej ponura od legend Mija trzeci rok od masakry ludu Hung i nawet ci, którzy współczują pokonanym, osiedlają się w odebranych...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;
Siemowit Zagubiony
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy