Bliska znajoma

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2021-11-17

Tom 5 cyklu Sławomir Kruk

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań.

Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca.

W rezultacie Kruk, podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska.

Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec Kruka postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony.

„Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą.
Albo nie wygra”.

Tagi: kryminał sensacja

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Bliska znajoma

Opinie o książce - Bliska znajoma

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

Komisarz Slawomir Kruk prowadzi sprawę zaginięcia jedenastolatka, kiedy wpada na pewien trop i odnajduje sprawcę zostaje zawieszony, a czynności wyjaśniające prowadzi Lena Milewska. Kiedy kobieta pewnego dnia znika Kruk postanawia za wszelką cenę ja odnaleźć. Czy Kruk odnajdzie Milewska?Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Piotra i uznaje je za naprawdę udane.
Ta historia po prostu czyta się sama.
Autor stworzył bardzo ciekawa i niezwykle wciągająca fabułę z intrygującymi głównymi bohaterami, czyli Komisarzem Krukiem i funkcjonariuszką BSWP Milewską.
Oboje polubiłam od samego początku, to postacie na wskroś prawdziwe, takie, które z powodzeniem możemy spotkać na ulicy.
Lubię historię, w których mogę zobaczyć "od kuchni" jak naprawdę wygląda praca policjanta, szczególnie takiego jakim jest Kruk - porywczy, zawsze mający swoje zdanie i lubiący działać na własną rękę.
Bardzo zaciekawiło mnie prowadzone przez Kruka śledztwo, jak i sama sprawa tajemniczego zaginięcia Leny, nic nie jest takim jakim wydawało się na początku, następuje wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które naprawdę mnie nieźle zszokowały, a autor trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
Muszę koniecznie nadrobić poprzednie tomy z serii o Komisarzu Kruku, a Wam serdecznie polecam zapoznać się z twórczością Pana Piotra!

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2021-12-14, Ocena: 3, Przeczytałem, 2021, 52 książki 2021,
Gorszy
Piotr Górski 0
Okładka ksiązki - Gorszy

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i czeka w areszcie na proces. A jednak nie wierzy...

Krewni
Piotr Górski 0
Okładka ksiązki - Krewni

Piekło jest puste, a wszystkie diabły są tutaj.William Szekspir Burza Zwłoki młodej kobiety zostają znalezione w jednym z gdańskich domów. Ktoś...