Bliska znajoma

Tom 5 cyklu Sławomir Kruk

Co zrobić, gdy wyczerpało się wszystkie możliwości, a porwany z ulicy jedenastolatek nadal pozostaje zaginiony? To pytanie zadaje sobie komisarz Sławomir Kruk na początku piątej doby poszukiwań.

Odpowiedź, której sam sobie udziela, jest przerażająca.

W rezultacie Kruk, podejrzewany o przekroczenie uprawnień i tortury wobec sprawcy porwania, trafia pod ostrzał mediów, a czynności wyjaśniające w jego sprawie prowadzi funkcjonariuszka Biura Spraw Wewnętrznych Policji, Lena Milewska.

Mimo niesprzyjających okoliczności Kruk ulega urokowi pięknej nadkomisarz. Gdy kobieta pewnego dnia znika, zaczyna jej szukać i badać jej życie prywatne. Sytuacja coraz bardziej się zapętla, a sprawę utrudnia fakt, że w związku z toczącym się wobec Kruka postępowaniem, komisarz zostaje zawieszony.

„Tę małą grę, która pozostała, Kruk rozegra sam. Nie stanie się ona sensem jego życia. Kruk zagra, wygra i zostawi wszystko za sobą.
Albo nie wygra”.

Informacje dodatkowe o Bliska znajoma:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2021-11-17

Kup książkę Bliska znajoma

Bliska znajoma - opinie o książce

Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-01-14, Ocena: 4, Przeczytałem,

Komisarz Slawomir Kruk prowadzi sprawę zaginięcia jedenastolatka, kiedy wpada na pewien trop i odnajduje sprawcę zostaje zawieszony, a czynności wyjaśniające prowadzi Lena Milewska. Kiedy kobieta pewnego dnia znika Kruk postanawia za wszelką cenę ja odnaleźć. Czy Kruk odnajdzie Milewska?Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

To moje pierwsze spotkanie z twórczością Pana Piotra i uznaje je za naprawdę udane.
Ta historia po prostu czyta się sama.
Autor stworzył bardzo ciekawa i niezwykle wciągająca fabułę z intrygującymi głównymi bohaterami, czyli Komisarzem Krukiem i funkcjonariuszką BSWP Milewską.
Oboje polubiłam od samego początku, to postacie na wskroś prawdziwe, takie, które z powodzeniem możemy spotkać na ulicy.
Lubię historię, w których mogę zobaczyć "od kuchni" jak naprawdę wygląda praca policjanta, szczególnie takiego jakim jest Kruk - porywczy, zawsze mający swoje zdanie i lubiący działać na własną rękę.
Bardzo zaciekawiło mnie prowadzone przez Kruka śledztwo, jak i sama sprawa tajemniczego zaginięcia Leny, nic nie jest takim jakim wydawało się na początku, następuje wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji, które naprawdę mnie nieźle zszokowały, a autor trzyma czytelnika w napięciu do ostatnich stron.
Muszę koniecznie nadrobić poprzednie tomy z serii o Komisarzu Kruku, a Wam serdecznie polecam zapoznać się z twórczością Pana Piotra!

Ciąg dalszy losów niekonwencjonalnego, niereformowalnego i nieugiętego komisarza Sławomira Kruka. Każdemu poszkodowanemu, każdej ofierze przestępstwa należałoby życzyć aby taki właśnie śledczy zajmował się jego sprawą. Tak, Kruk jest czasami brutalny, przekracza uprawnienia ale czy życie kilkunastoletniego chłopca nie jest tego warte? Niestety pociąga to za sobą dalsze, okrutne postępowanie negatywnych bohaterów. Dobra, powiem to - mimo złego czasami działania komisarza Kruka lubię tę postać i życzę mu kolejnych rozwiązanych spraw i spokoju w życiu osobistym.

Avatar użytkownika - Grzegorz74
Grzegorz74
Przeczytane:2021-12-14, Ocena: 3, Przeczytałem, 2021, 52 książki 2021,
Kruk
Piotr Górski0
Okładka ksiązki - Kruk

Na plaży w Jelitkowie znaleziono skórzany worek, przykryty warstwą podmorskich roślin i muszli. Przez rozdarcie wystawała z niego zniekształcona ludzka...

Gorszy
Piotr Górski0
Okładka ksiązki - Gorszy

Komisarz Kruk powinien odczuwać satysfakcję, że prokurator Marta Krynicka została oskarżona o morderstwo i czeka w areszcie na proces. A jednak nie wierzy...