Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością

Czasem za bardzo się wysilasz lub nadmiernie zamartwiasz? Zadręczasz myślami o dawnej miłości lub nieprzystępnych ludziach? Wolałbyś bardziej pozytywnie myśleć o własnym ciele i rozbudzić w sobie zmysły?

A może zmagasz się z chorobą bądź śmiercią bliskiej osoby?

Pogodzenie się z rzeczywistością czasem może kojarzyć się z kapitulacją. Dla doktor Orloff jest to raczej zaskakujący brakujący element układanki stanowiącej klucz do szczęścia, dobrobytu i życia pełnego treści. Jednak by to osiągnąć, trzeba nauczyć się ów rzeczywistość akceptować. W przeciwnym razie narażamy na szwank nie tylko swoją karierę zawodową, ale i relacje z innymi, własną seksualność, duchowość, a nawet zdrowie. Doktor Orloff przekonuje, że chociaż co chwila rozpraszają nas różne wiadomości, i żyjemy w ciągłym pośpiechu, każdy z nas może tę wiedzę posiąść. To z kolei usunie z naszej drogi liczne przeszkody i pozwoli uwolnić się od wyczerpania, na które sami się skazujemy, nadmiernie się starając. A w rezultacie pomoże w osiągnięciu celów.

Doktor Judith Orloff w tej książce przedstawia wyjątkowo skuteczne metody obniżania poziomu stresu, odprężania się i osiągania niesamowitej lekkości bytu. Łącząc mądrość neurobiologii, psychiatrii i medycyny intuicyjnej, przedstawia dwanaście konkretnych strategii, dzięki którym można zaakceptować rzeczywistość w dziedzinie pracy zawodowej, finansów, relacji i zdrowia. Dowiesz się również, jak interpretować zachowania innych ludzi, także jak starzeć się promiennie i bez strachu.

,,Chętnie zostanę twoim przewodnikiem w tej podróży - pisze doktor Orloff. - W tej książce chciałabym podzielić się z czytelnikami tym, czego się dowiedziałam na temat pogodzenia się z rzeczywistością. Chciałabym ci przekazać moje tajemnice. Nie jestem w stanie przewidzieć, jak się potoczą twoje losy i czego będziesz się musiał wyrzec, wiem natomiast, że zaznasz dzięki temu czegoś czystego, dobrego i słusznego, co przekroczy twoje najśmielsze oczekiwania".

***

Codzienność to małe kawałeczki naszych spraw: pośpiechu, radości, smutku, żalu, wesela, żałoby, złości itd. Nasze życie można porównać do puzzli -- aby ujrzeć w nich najpiękniejszy obraz, musimy je uważnie i sensownie poukładać. Książka autorstwa Judith Orloff pt. Błogość życia ułatwia to zadanie i robi to w sposób doskonały.

- Adam Górczyński, redaktor naczelny miesięcznika ,,Moda na Zdrowie"".

Judith Orloff napisała błyskotliwą książkę Błogość życia, w której łączy duchową mądrość, współczesną wiedzę medyczną i swoje nadzwyczajne zdolności intuicyjne. Ta książka pozwala przezwyciężyć przeszkody, które stoją nam na drodze do wewnętrznego spokoju, szczęścia i zdrowia. Gorąco ją polecam!

- Brian L. Weiss, M.D., autor książki Many Lives, Many Masters

Tylko pogodzenie się z rzeczywistością może nam przynieść prawdziwy spokój, szczęście i radość. Ta książka przekona rozum, że mądrze jest sobie odpuścić.

- Christiane Northrup, M.D., autorka książki Ciało kobiety, mądrość kobiety

***

Judith Orloff pracuje w klinice psychiatrii UCLA i od ponad dwudziestu lat pomaga swoim pacjentom opanować sztukę pogodzenia się z rzeczywistością, aby mogli dzięki temu zaznać emocjonalnej wolności. Jest autorką bestsellerowych książek Wolność emocjonalna, Pozytywna energia, Uzdrawianie intuicyjne oraz Oczami intuicji.

Występowała w programach The Dr. Oz Show i Today, a także na antenach PBS, CNN, NPR. Debiutanckie wystąpienie podczas konferencji TED, poświęcone niniejszej książce, zostało wyświetlone w serwisie YouTube ponad pół miliona razy.

Informacje dodatkowe o Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2020-04-03
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: The Ecstasy of Surrender: 12 Surprising Ways Letting Go Can Empower Your Life

Kup książkę Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością

Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością - opinie o książce

„Błogość życia“ to poradnik inspirujący do przyjrzenia się swojemu życiu i naszemu otoczeniu, pomagający dostrzec to, co nam przeszkadza w czerpaniu tego, co dla nas najlepsze. Autorka porównuje nasze życie do puzzli, w którym odpowiednio dopasowane elementy tworzą piękny i harmonijny obraz. Dzięki zamieszczonym sugestiom, poradom i ćwiczeniom możemy nauczyć się postrzegać naszą rzeczywistość w nowy sposób. Akceptacja tego, czego doświadczamy i pogodzenie się z realiami sprawi, że łatwiej pokonamy pojawiające się przeszkody i stworzymy dla siebie szczęśliwą, spokojną przystań dającą uczucie błogości i spełnienia.

Cała recenzja: https://ezo-ksiazki.blogspot.com/2020/09/645-bogosc-zycia.html

Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie
Judith Orloff0
Okładka ksiązki - Wolność emocjonalna. Uwolnij się od negatywnych emocji i odmień swoje życie

Zastanawiasz się, jak to jest być oazą spokoju? Chciałbyś, by twoje życie pełne było ciepłych relacji z innymi? Co byś zrobił, gdybyś mógł odzyskać poczucie...

Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością
Judith Orloff0
Okładka ksiązki - Błogość życia. 12 zaskakujących odsłon pogodzenia się z rzeczywistością

Poznaj władzę, jaką daje pogodzenie się z rzeczywistością Czy sam sobie utrudniasz życie, za bardzo się wysilając lub nadmiernie zamartwiając się o pieniądze...