Blondynka w Indiach

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2011-05-01
Kategoria: Poezja
ISBN: 978-83-7596-125-6
Liczba stron: 94

Ocena: 3.75 (8 głosów)

BLONDYNKA W INDIACH – Świątynia Szczurów i dzikie wielbłądy, riksze, słonie, diamenty, pustynia w Radżastanie, New Delhi, Taj Mahal, Wisznu i skarby maharadży.

Seria książek przygodowych znanej podróżniczki i pisarki, Beaty Pawlikowskiej. Najbardziej niezwykłe zakątki świata, zaskakujące obserwacje, zabawne rysunki i kolorowe fotografie.

Kup książkę Blondynka w Indiach

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Blondynka w Indiach

Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam,
Super! Są nawet opisane święte krowy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - figlarna24
figlarna24
Przeczytane:2013-02-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Któż nie zna Beaty Pawlikowskiej? Jeśli nie znacie wystarczy w niedziele przed południem włączyć Radio Zet, gdzie Beata Pawlikowska prowadzi autorską audycję- „Świat według blondynki”. Beata Pawlikowska to nie tylko dziennikarz, ale przede wszystkim zapalona podróżniczka, autorka wielu książek o tematyce podróżniczej.  Przeglądając jej dorobek literacki zastanawiam się, gdzie jeszcze podróżniczka nie była? Czym się z czytelnikami nie podzieliła? Mam wielką nadzieję, że jeszcze nie jedna podróż przed nią, a przede mną wiele świetnych publikacji do przeczytania. Tym razem wraz z dziennikarką zawitałam do Indii. Wiem, wiem, znowu Indię. Mogłoby się wydawać, ze o tym kraju napisano już wszystko. Otóż nie, gdyż ten kraj jest jak wodospad –wody nigdy dość. Tym razem sięgnęłam po niewielką w rozmiarach pozycję „Blondynka w Indiach”. Jest to wyrywek z podróży autorki po tym kraju. Od razu wspomnę, że bardzo szkoda , że jest to tylko skąpy fragment przedstawiający ten cudowny kraj.  W tej książce znajdziemy niewiele. Autorka skupiła się na konkretnych szczegółach. Mianowicie zdradza, jak indyjscy taksówkarze skupią po kieszeni nieświadomych turystów, zawyżając ceny kursów. Opowiada o Taj Mahal- grobowcu, który został wybudowany w dowód miłości dla zmarłej przy 14-stym porodzie Mumtaz Mahal. Pawlikowska opowiada, jak amerykańskim turysto jest trudno zrozumieć polityczne , stare koniugacje z czasów pradawnych Maharadżów. Z książki dowiadujemy się również tego ( co mnie zaskoczyło przyznam), że nie tylko krowy są obdarzane czcią przez Hindusów, ale także szczury, a ujrzenie rzadkiego okazu białego szczura jest zapowiedzią czegoś dobrego i jest bardziej cenne niż Koh-i-noor, czyli Góra Światła- największy diament świata, który obecnie tkwi w koronie królowej brytyjskiej, a należała kiedyś do Indii (Brytyjczycy nie zamierzają go zwrócić).  "Ten kto zobaczy białego szczura, zostanie obdarzony wielkim bogactwem. Bogactwem duszy-dodałam w myślach- które rozjaśni nawet największą ciemność nieoswojonych myśli. Bo tylko takie bogactwo, które wywołuje wewnętrzny blask, trwa wiecznie." Wątków wiele dziennikarka nie porusza. Ale więcej pokazuje na fotografiach: kobiety w pięknych sarii, biede ulicy, karmione mlekiem szczury, piękne budowle, targi z żywnością , pustynne krajobrazy, czyli samo życie. Choć czuję niedosyt z tej podróży, to chcę więcej. Jestem pewna, że już niedługo czeka mnie kolejna fascynująca wyprawa, gdzieś tam w świat wraz z podróżniczką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2011-07-01, Ocena: 5, Przeczytałam, Książki na długi wieczór,
Indie oczami polskiej podróżniczki i pisarki - zwięzłe, a jednoczesnie barwne komentarze, zdjęcia i rysunki, ukazujące kraj i jego kulturę.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Loona
Loona
Przeczytane:2017-01-12, Ocena: 2, Przeczytałam, Indie, Mam,
Avatar użytkownika - elfijka
elfijka
Przeczytane:2015-09-08, Ocena: 3, Przeczytałam, Mam,
Avatar użytkownika - Kamulka84
Kamulka84
Przeczytane:2015-05-02, Ocena: 3, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - akarasek
akarasek
Przeczytane:2014-10-10, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - amelka3101
amelka3101
Przeczytane:2013-02-15, Ocena: 5, Chcę przeczytać, Mam,
Inne książki autora
Kurs szczęścia
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Kurs szczęścia

Podświadomość jest jak dzikie, przestraszone zwierzątko. Trzeba je cierpliwie i wytrwale oswajać – bo dopiero wtedy pozwoli ci podejść bliżej i naprawdę...

Blondynka na językach. Hiszpański Latynoski
Beata Pawlikowska0
Okładka ksiązki - Blondynka na językach. Hiszpański Latynoski

To nie jest podręcznik do nauki języka obcego. Jest to kurs rozmawiania w języku obcym. Uczy mówienia i rozumienia. Zero gramatyki, zero wykuwania słówek...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska
Tylko to, co ważne
Odrodzone królestwo
Elżbieta Cherezińska
Odrodzone królestwo
Szpiedzy i sufrażystki
Krzysztof Beśka
Szpiedzy i sufrażystki
Leśniczanka
Klaudia Duszyńska
Leśniczanka
Hotel spełnionych marzeń
Justyna Drzewicka
Hotel spełnionych marzeń
Moc Amelki
Barbara Gawryluk
Moc Amelki
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy