BLUE LOCK: TOM 1

Wydawnictwo: Waneko
Data wydania: 2022-08-05
Kategoria: Komiksy

300 egoistycznych piłkarzy marzących o byciu numerem jeden na świecie zebrało się w tym samym miejscu!

W Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej 2018 Japonia odpada w 1/8 finału…
W odpowiedzi Japońska Unia Futbolu gromadzi 300 najlepszych napastników ze szkół średnich, tworząc specjalny program treningowy, który ma pozwolić na zdobycie mistrzostwa świata. Tak powstaje „Blue Lock”. Trener Jinpachi Ego twierdzi, że rodzimemu futbolowi niezbędny jest „napastnik pełen egoizmu”. Yoichi Isagi i inni nieznani zawodnicy będą musieli zmienić się więc w egoistów i zmierzyć z treningiem, w którym nie ma litości dla przegranych!

Zgiń, japoński futbolu!
Abyśmy raz jeszcze mogli wznieść oczy ku marzeniom!

Kup książkę BLUE LOCK: TOM 1

GRACZE-EGOIŚCI

Kyouretsu! Mouretsu! Dynamic!

Let's go! Go! Dai Panic!

Makeru to tsuyoku naru

Minohodo shirazu ni wa koukai toka genkai toka nai mon

Souzetsu! Chouzetsu! Dynamic! Let's go!

Yes! Renda Kick!

Abisete mushaburui sugee koto ga matterunda ze!

- Kazuya Yoshii

Wydawało się, że czasy dla mang o piłce nożne, przynajmniej w naszym kraju, minęły lata temu, wraz z końcem emisji nad Wisłą anime ,,Kapitan Tsubasa", jednej z pierwszych japońskich produkcji puszczanych w Polsce. Bo ani nie znalazł się już inny podobny hit, ani próby reaktywacji serialu też się u nas nie przyjęły jakoś za bardzo. A tu proszę, nie dość, że ostatnio ,,Tsubasa" pojawił się na rynku w formie mangi, to jeszcze jednocześnie dostajemy ,,Blue Lock", nowy mangowy hit o kopaniu piłki, który fanom tematu i shounenów przypadnie do gustu.

Rok 2018. Japonia przegrywa w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, odpadając w 1/8 finału. Koniec? Dopiero początek. Japońska Unia Futbolu nie chce się tak łatwo poddać, tworzy więc specjalny program treningowy, a do niego wyznacza 300 napastników wciąż chodzących do liceum. Najlepszych, z najlepszych, ale i egoistycznych. Bo egoizm, jak twierdzi trener Ego, jest kluczowy. Tak zaczyna się ciężka harówka by stać się... Właśnie, graczem czy egoistą?