Bóg, królewna i księżniczki

Czytelnik otrzymuje do rąk kolejne wydanie znakomitego i znanego wielu odbiorcom autora Pamiętnika Perełki i Anioła radości. Trzecia powieść pisarza jest wyjątkowo piękną historią o miłości. Książka, która w zamyśle przeznaczona została dla dzieci z pewnością wciągnie i zafascynuje również dorosłych odbiorców. W trakcie czytania poznajemy zgorzkniałego staruszka, w którego życie niespodziewanie wkraczają trzy córeczki nowych sąsiadów. Jak się okazuje, Pan Józef nie potrafi oprzeć się zmianom, jakie niesie spotkanie z prawdziwą Miłością. To okazja, by sięgnąć po wspólną, dobrą, chrześcijańską literaturę z naszymi pociechami. Śledząc losy bohaterów, niejednokrotnie będziemy się wzruszać i bawić, a wspaniale ukazane w tekście emocje sprawią, że zaczniemy zmieniać swoje serce.

Autor – ks. dr Marek Dziewiecki, psycholog, pedagog, wykładowca na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, wicedyrektor Europejskiego Centrum Powołań, specjalista z zakresu profilaktyki i terapii uzależnień. Autor kilkudziesięciu książek z dziedziny psychologii wychowawczej, przygotowania do życia w rodzinie, psychologii zdrowia czy komunikacji międzyludzkiej. Nagrodzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Odbiorcy:
- dzieci w każdym wieku, ich rodzice i bliscy
- każdy, kto pragnie zmienić swoje serce i być szczęśliwy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę?
- to ciepła, wzruszająca i pełna humoru historia przemiany duchowej staruszka, która sprawia, że również sami zaczynamy się zmieniać
- książka zafascynuje dzieci i dorosłych
- to praktyczna pomoc w wychowaniu naszych pociech i dobra literatura, którą warto czytać wspólnie z latoroślami.

Informacje dodatkowe o Bóg, królewna i księżniczki:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2016-10-24
ISBN: 978-83-7971-574-9

Kup książkę Bóg, królewna i księżniczki

Bóg, królewna i księżniczki - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-10-02, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Zaczęło się od tego, że pewnego dnia nowy sąsiad zapukał do drzwi pana Józefa, a ten z nieukrywaną złością wymierzył w jego stronę szczotkę na solidnym kiju. Niezrażony pan Rafał obrócił wszystko w żart, a wkrótce pojawiła się 8letnia Helenka i jej 11letnie bliźniacze siostry, Tosia i Marysia. One i ich rodzice: mama Agnieszka i tata Rafał weszli w życie gburowatego staruszka, zmieniając jego zapatrywanie na świat. Jednak jest to przesłodzona opowieść, aby była prawdziwa. Im bardziej nieprzyjemny jest pan Jozef, tym milsi są sąsiedzi.

Avatar użytkownika - hajduczek
hajduczek
Przeczytane:2018-10-01, Ocena: 2, Przeczytałam, 26 książek na 2018 rok,

Niestety, ale cała historia jest zbyt piekna, by w nią uwierzyć. Na każdej niemal stronie jest tak słodko, tacy przemyli ci sąsiedzi... 77-latek tak jest oczarowany przez trzy dziewczynki, że wydaje się wręcz że one nim sterują. Raptem, po 6 latach, nawiązuje on kontakt ze swoją córką i swoim synem, a oni nagle decydują się na przyjazd do niego, wnukowie uzależnieni od komputerów i smartfonów łatwo godza się na odstawienie sprzętu, staruszek robiąc zakupy podskakuje i wymachuje torbą, raptem zaczyna uczęszczać do Kościoła. Córka pana Józefa wyznaje mu, że dwa lata temu zachorowała na nowotwór złośliwy, ale już pierwszego wieczoru podczas pobytu w jego domu przestała odczuwać ból, przespała całą noc, a rano czuła się zdrowa. Gdy wróciła do domu, pojechała na badania i okazało się, że po nowotworze nie ma ani śladu!

Problemy z seksualnością
ks. Marek Dziewiecki0
Okładka ksiązki - Problemy z seksualnością

Jesteśmy obecnie bombardowani tysiącami informacji, porad i nachalnych nieraz przepisów na tzw. zdrowe życie seksualne. Choć różnią się one między sobą...

Pamiętnik Perełki
ks. Marek Dziewiecki0
Okładka ksiązki - Pamiętnik Perełki

Zwierzenia Perełki to książka dla dzieci, które z wypiekami na twarzy pytają o tajemnicę świata i człowieka. Ale nie tylko - także dla nastolatków i dorosłych...

Forget Me Not
Julie Soto