Bolek i Lolek. Genialni detektywi

Bolek i Lolek zakładają profesjonalne Biuro Śledcze BiL i już od pierwszych dni mają ręce pełne roboty. Dzięki skutecznej reklamie, szybko zdobywają nowych klientów. Ogłoszenie na płocie przed sklepem okazało się strzałem w dziesiątkę! Ale to jeszcze nic. Prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy chłopcom wpada w ręce mapa ukrytego skarbu, a ich śladem rusza przebiegły Zbigniew Zbrodzień.

Ci dwaj rozwiązują zagadki i łapią bandytów.
Stukać albo dzwonić. (tylko cicho, bo ciocia nic nie wie)

Informacje dodatkowe o Bolek i Lolek. Genialni detektywi:

Bolek i Lolek. Genialni detektywi - opinie o książce

Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam,
Fabuła/ śledztwo ciągnie się przez wszystkie "odcinki". To książka dla dzieci od 5- tego do 8- mego roku życia. Na końcu książeczki znajdują się zadania dla "początkującego detektywa". Mi bardziej spodobały się poprzednie zbiory opowiadań różnych autorów wydawnictwa ZNAK. Łatwiej było podzielić "Dobranockę", zamknąć temat i ruszać w coraz to nową przygodę każdego wieczora. Przy tej książeczce trzeba już zapamiętać co wydarzyło się dotychczas. Dużo tekstu, duża czcionka, ale ilustracje- na "dostateczną". Dzieci polubiły- szczególnie ten starszy, a ja znam już na pamięć przepisy na konfitury cioci Ali :).
Avatar użytkownika - Madziula
Madziula
Ocena: 6, Czytam, Mam,
Bolek i Lolek. Genialni detektywi to fantastyczna książka! Jesteśmy nią zachwyceni z moimi córeczkami :D Mam w domu takie same dwa łobuzy tylko w wersji żeńskiej ;) są tak do siebie podobni, że jak czytamy te przygody Bolka i Lolka to tak jakbym widziała moje córki. Mamy przy tym naprawdę niezły ubaw wręcz śmiejemy się do rozpuku. Moje dziewczynki uwielbiają czytać opowieści o Bolku i Lolku, robią to same, ale też często ja im czytać po kilka rozdziałów. Na docenienie zasługuje również poradnik detektywa, umieszczony na końcu książki, fajnie wprowadza w ten detektywistyczny klimat. Naprawdę extra! Jestem dorosła a znowu poczułam się jak dziecko, dzieciństwo wróciło do mnie :D cieszę się, że moje dziewczynki mogą przeżywać te same emocje, które ja przeżywałam jako dziecko :)
Avatar użytkownika - Jast1408
Jast1408
Przeczytane:2014-10-28, Ocena: 6, Przeczytałem,
Jak byłam mała oglądałam bajkę o Bolku i Lolku, dlatego z wielką chęcią kupiłam tą książkę. Dzięki niej powracam do lat dzieciństwa ;)
Avatar użytkownika - annna84
annna84
Przeczytane:2023-09-23, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Bolek i Lolek spędzają wakacje u cioci, która robi niebanalne konfitury i desery - lody z cebuli na przykład. Chłopcy postanawiają założyć biuro detektywistyczne. Rozwiązują różne zagadki i przeżywają wiele ciekawych przygód. Napisana z humorem książka przypadnie do gustom nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2023-02-01, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2023, Dla dzieci,

Jeden ze slabszych zbiorow opowiadan o dwoch kreskowkowych braciach. Nudne i naiwne teksty. Malo wciagajace i przewidywane historie.

Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności
Marcin Wicha0
Okładka ksiązki - Łysol i Strusia. Lekcje niegrzeczności

Czy wiecie, co to jest „grzecznomierz”? Świeci na czerwono i pika, kiedy nie mówisz „proszę” czy „dziękuję”...

Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka
Marcin Wicha0
Okładka ksiązki - Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka

Życie Sebastiana jest całkiem zwyczajne, ma kolegów, chodzi do szkoły, lubi grać w piłkę. Niecodzienny jest jedynie jego wygląd, i trochę...