Bornholm, Bornholm

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-02-03
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-1499-6
Liczba stron: 248

Ocena: 5.5 (2 głosów)
Inne wydania:

Niemcy, początek drugiej wojny światowej. Horst Bartlik jest przeciętnym, niewyróżniającym się mężczyzną, który prowadzi spokojne, pozbawione wybuchów namiętności życie. Dwa wydarzenia zmieniają jego losy. Odkrycie, że nie kocha już swojej żony, oraz wyjazd na wojnę. Skierowany do bazy na Bornholmie mężczyzna budzi się powoli do życia i odzyskuje dawną pewność siebie. Nie spodziewał się, że wojna przyniesie mu szansę na miłość. Historia Bartlika przeplatana jest opowieścią innego młodego mężczyzny. Jego jedyną słuchaczką jest pogrążona w śpiączce matka: bohaterka jego historii. Obiekt synowskiej miłości i nienawiści. Obu bohaterów łączy to samo, powtarzane wciąż na nowo i różnymi głosami pragnienie. I coś jeszcze.

Dwie narracje, dwie historie splecione niewidzialną nicią przypadku lub przeznaczenia. Bohaterowie najnowszej powieści Dobrzanieckiego znajdują się w stanie ciągłego napięcia. Walczą. Z instynktami, pragnieniami, emocjami. Walczą o zachowanie godności, o prawo do decydowania o swoim życiu.

Bornholm. Bornholm to poruszający obraz osamotnienia i wewnętrznej walki przedstawiony przez autora, który najważniejsze z prawd opowiada stylem balansującym na granicy powagi i żartu. Dobrzaniecki kreuje świat, który obserwujemy z uśmiechem lub niedowierzaniem. Jednak ostateczne odpowiedzi na zadane pytania odnaleźć będziemy musieli sami.

Kup książkę Bornholm, Bornholm

REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Bornholm, Bornholm

Avatar użytkownika - annakp
annakp
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Raz. Dwa. Trzy
Hubert Klimko-Dobrzaniecki0
Okładka ksiązki - Raz. Dwa. Trzy

Trzech narratorów-bohaterów naświetla z różnych stron katolicko-demoniczny klimat dolnośląskiej mieściny. Ich dorastanie staje się pretekstem do bezwzględnego...

Preparator
Hubert Klimko-Dobrzaniecki0
Okładka ksiązki - Preparator

Przebieracz i obmacywacz trupów, zimny doktor, preparator, czyli ten, kto przygotowuje zwłoki przed pochówkiem. Praca, którą para się główny bohater...

Zobacz wszystkie książki tego autora