Boundless

Tom 3 cyklu Nieziemska

The past few years have held more surprises than part-angel Clara Gardner could ever have anticipated. Yet from the dizzying highs of first love, to the agonizing low of losing someone close to her, the one thing she can no longer deny is that she was never meant to live a normal life.

Since discovering the special role she plays among the other angel-bloods, Clara has been determined to protect Tucker Avery from the evil that follows her... even if it means breaking both their hearts. Leaving town seems like the best option, so she’s headed back to California - and so is Christian Prescott, the irresistible boy from the vision that started her on this journey in the first place.

As Clara makes her way in a world that is frighteningly new, she discovers that the fallen angel who attacked her is watching her every move. And he’s not the only one... With the battle against the Black Wings looming, Clara knows she must finally fulfil her destiny. But it won’t come without sacrifices and betrayal.

In the riveting finale of the Unearthly series, Clara must decide her fate once and for all.

Informacje dodatkowe o Boundless:

Wydawnictwo: angielskie
Data wydania: 2013-01-22
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 9780061996207
Tytuł oryginału: Boundless
Język oryginału: Angielski

Kup książkę Boundless

Staraj się nie martwić tak bardzo o sprawy, nad którymi nie masz kontroli.

(...) szczęście to pragnienie tego, co się ma.

Boundless - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-10-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2021,

Ostatnia część cyklu Nieziemska po raz kolejny wywołała we mnie dużo sprzecznych uczuć. Mimo wszystko uważam ją za najlepszą z całej serii i nie rozumiem, dlaczego wydawnictwo nie zdecydowało się przetłumaczyć jej na język polski.

W głównej bohaterce Clarze płynie anielska krew. Jej pobyt na ziemi ma konkretny cel, jak u każdego anielity. Nastoletnią dziewczynę nawiedzają wizje, które wskazują jej drogę, by wypełnić swoje przeznaczenie. Jak się z czasem okazuje, dziewczynie nie jest po drodze z losem i postępuje wbrew niemu, co sprowadza na nią coraz więcej problemów. Oprócz anielskiego wątku głównym motywem książki jest romantyczne uczucie do dwóch chłopaków. O ile romans z pierwszym wydaje się być zgodny z misją, tak drugi jest wyborem dziewczyny. Obaj chłopcy jednak odgrywają duże znaczenie w życiu anielitki.

W ostatniej części Clara rozpoczyna naukę w Stanfordzie razem z Angelą i Christianem. Rozstaje się z Tuckerem, by ten mógł wieść spokojne życie bez anielskich spraw. Nawiedza ją także nowa wizja. Zamknięta w ciemnym pokoju musi walczyć a towarzyszy jej Christian. Nowa wizja prześladuje również jej koleżankę Angelę, która poświęca cała siebie, by cel misji zrozumieć i wypełnić.

W tej części dużo się dzieje mamy motyw walki, wizyty w piekle. Samo to miejsce jest bardzo ciekawie przedstawione. Trudniejsze wątki obyczajowe mieszają się z motywami fantastycznymi, bardzo ciekawą rolę odgrywa tutaj właśnie Angela. Trochę lepiej poznajemy Samjeezę upadłego anioła. Oraz inne Czarne Skrzydła i anioły. Rozwinie się również historia Jeffey’a — brata głównej bohaterki, któremu w serii cały czas jest pod górkę. Najważniejsze jednak, że dowiadujemy się więcej o misjach anielitów i wszystko układa się w spójną całość.

Pozostają jednak motywy irytujące. Sam trójkąt miłosny i niezdecydowanie Clary. O ile zrozumiałe jest czemu czasem odtrąca Tuckera i jednocześnie ciągle do niego wraca, to chwilę potem podobnie robi z Chrisem. Druga rzecz, która mi się nie podobała to zakończenie. O ile sam pomysł był w porządku, to jeśli chodzi o szczegóły, to niektóre momenty były zbyt cukierkowe. Nie chcąc tu zdradzać szczegółów, napiszę tylko, że to, co się stało na sam koniec z Asaelem było mocno naciągane. A motyw proroka prawie nic nie wnosił, chyba że powstałaby kolejna część, ale raczej się na to nie zapowiada. Z drugiej strony jest to pozycja głównie dla nastoletnich czytelniczek, więc można na to wszystko przymknąć oko.

Głównie właśnie ta część sprawia, że polecam cały cykl Nieziemska.

Tak, tego mi właśnie brakowało, gdy kończyłam drugi tom. "Bezgraniczna" idealnie wszystko uzupełnia, wyjaśnia i prostuje. Zaskoczył mnie też fakt, jak bardzo delikatnie i z wyczuciem została potraktowana tematyka powieści. Ogólnie, jak już pisarze podejmują tematy związane z aniołami, to wychodzi z tego coś dziwnego, a tutaj wszystko pięknie współgrało z ogólnymi prawdami wiary. Polecam z całego serca i zupełnie szczerze. To jedna z lepszych książek dla nastolatek, które przeczytałam w ostatnim czasie.

Nieziemska
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Nieziemska

Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek...

Dziewczyna z zaświatów
Cynthia Hand0
Okładka ksiązki - Dziewczyna z zaświatów

Pięć lat temu, w Wigilię Bożego Narodzenia, nastoletnią Holly odwiedziły trzy duchy. Pokazały jej, jak bardzo stała się samolubna i zepsuta. Próbowały...