Boże Narodzenie w Bullerbyn

Tom 2 cyklu Dzieci z Bullerbyn

Zbliża się Boże Narodzenie. W Bullerbyn dzieci z zapałem pomagają w przygotowaniach.Wystawiają ptakom snopki owsa, pieką pierniczki i jadą do lasu ściąć cztery choinki ? jedną dla zagrody Północnej, jedną dla Środkowej, jedną dla Południowej, i jedną dla dziadziusia.W powietrzu unosi się zapach pierników, laku do lakowania prezentów i wszystko jest tak piękne i świąteczne, że aż brzuch może od tego rozboleć. I wreszcie nadchodzi Wigilia...Najbardziej znane polskim dzieciom szwedzkie dzieci ? Lasse, Bosse, Olle, Anna, Britta, Lisa i mała Kerstin ? wprowadzają nas w klimat szwedzkich świąt, trochę podobnych, a trochę różnych od naszych, ale przede wszystkim przeżywanych przez dzieci z równie wielkim zaangażowaniem, oczekiwaniem i radością.

Informacje dodatkowe o Boże Narodzenie w Bullerbyn:

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2007 (data przybliżona)
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Boże Narodzenie w Bullerbyn - opinie o książce

Boże narodzenie w Bullerbyn
Astrid Lindgren, Ilon Wikland

Wydawnictwo Zakamarki @zakamarki

Dzieci z Bullerbyn to moja ukochana książka z dzieciństwa. Najpierw czytała mi ją mama, później wielokrotnie czytałam sama.
Mam też wydanie specjalne, świąteczne (no tak, znowu we wrześniu zima i święta). Książka ma cudowne, kolorowe ilustracje szwedzkiej artystki Ilon Wikland,
Wizualnie prezentuje się bardzo ekskluzywnie i ma naprawdę wyjątkowy klimat. Przygoda z taką książką to wręcz czysta przyjemność.

Na kartach książki "Boże Narodzenie w Bullerbyn" najmłodsi znajdą uroczą opowieść o tym jak Boże Narodzenie świętowało się w maleńkiej szwedzkiej wiosce mniej więcej w 40-tych latach XX wieku. A świętowało się zupełnie inaczej niż dziś. Święta Bożego Narodzenia wiązały się w Bullerbyn z pięknymi tradycjami i niezwykłą atmosferą. Były magiczne gdyż wszystkie dzieci intensywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowaniach, samodzielnie piekły pierniczki, wybierały choinkę w lesie a potem w wigilię ozdabiały ją smakołykami i samodzielnie przygotowanymi dekoracjami. Na takie święta czeka się z utęsknieniem przez okrągły rok...

Książka może być idealnym prezentem na Boże Narodzenie dla młodego czytelnika. A święta już za 3 miesiące....

Avatar użytkownika - mommy_and_books
mommy_and_books
Przeczytane:2023-12-12, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Wszystko jest takie piękne i Bożonarodzeniowe, że aż mnie brzuch rozbolał -- powiedziała Anna"

Wczoraj razem z moim synkiem wysłuchaliśmy ciekawego świątecznego audiobooka Astrid Lindgren pod tytułem "Boże Narodzenie w Bullerbyn". Przeczytała go cudowna lektorka i utalentowana aktorka Edyta Jungowska. Jej głos idealnie nadaje się do czytania powieści dla dzieci.

Mój synek poznał między innymi Lasse, Bosse i Annę. Przekonał się, jak wyglądały w zeszłym roku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia w Bullerbyn.

Dzieci piekły pierniczki trzy dni przed świętami. My je robiliśmy już w listopadzie. A jak to wygląda u was?

Które z dzieci okazało się największym leniuchem? Na jakie zagrody dzieli się Bullerbyn?

Mój synek jest zachwycony z tego audiobooka. Jeszcze kiedyś do niego powrócimy.

Czasem, gdy głos wysiada, warto dzieciom puszczać takie piękne audiobooki przed snem.

Jeżeli jeszcze nie znacie tej książki, to zachęcamy was do jej poznania. Dzieci z Bullerbyn czekają, aż poznacie ich świąteczną historię.

Ps.

Czy do naszych małych bohaterów przyjechał Święty Mikołaj?

Przygody Emila ze Smalandii
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Przygody Emila ze Smalandii

Nie ma większego rozrabiaki nad Emila ze Smalandii! Choć wygląda jak aniołek, wciąż wpada na najdziwniejsze pomysły. Raz nawet wciągnął na maszt swoją...

Pippi Pończoszanka
Astrid Lindgren0
Okładka ksiązki - Pippi Pończoszanka

Pierwszy tom z serii książek o Pippi Pończoszance - najsilniejszej i najbardziej niesfornej dziewczynce świata. Mieszka ona samotnie w Willi Śmiesznotce...