Bucket list Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń

Kaszuby i Bory Tucholskie to prawdziwa ostoja natury tuż obok nadmorskich kurortów.

Tysiące jezior i jeziorek, zalesionych pagórków tworzących baśniową krainę, do której chcemy cię zabrać.

Tutaj, leżąc na miękkim mchu z zamkniętymi oczami, poczujesz delikatny zapach żywicy, odetchniesz czystym powietrzem przy akompaniamencie ćwierkających ptaków, grających pasikoników i szumu sosen. Wierz nam, nigdzie tak nie odpoczniesz.

W tym oryginalnym przewodniku dzielimy się naszym zachwytem, by inspirować cię do odkrywania Kaszub i Borów Tucholskich. Znajdziesz w nim bardziej i mniej znane atrakcje turystyczne, które koniecznie trzeba zobaczyć, a także pomysły, jak aktywnie spędzić czas, w pojedynkę lub z rodziną.

Nie wahaj się!

Iwona i Damian Pawełek, autorzy

Pętla Raduńska

Pętla Raduńska jest niczym naszyjnik z pereł: to dziesięć jezior rynnowych, przez większość których przepływa Radunia. Zbiorniki leżą w dolinach, otulone wzgórzami; czyste powietrze i przejrzysta woda mogą oznaczać tylko jedno: jesteśmy na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego.

Górzyste zbocza kryją przepiękne punkty widokowe, w ofercie kulinarnej znajdują się m.in. drożdżowe ruchanki z lokalnymi truskawkami, a wydarzenia kulturalne, takie jak Festiwal Przyjemności Muzycznych, zapewniają niezwykłe wrażenia.

To, w jaki sposób odkryjemy piękno tego regionu, zależy tylko od nas.

Iwona i Damian Pawełek

Iwona to absolwentka filologii hiszpańskiej, Damian ukończył Wydział Leśny SGGW. Przez Bory wędrują z czwórką dzieci, które nauczają w domu. Żyją w nieustannym ruchu, pół roku spędzając w środku lasu w Borach Tucholskich, pozostałe miesiące w Gorcach i na wsi w pobliżu Starogardu Gdańskiego. Swoimi przygodami dzielą się na blogu NaszeBory.pl.

Informacje dodatkowe o Bucket list Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń:

Wydawnictwo: Pascal
Data wydania: 2022-04-06
Kategoria: Podróżnicze

Kup książkę Bucket list Kaszuby i Bory Tucholskie. 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń