Budda. Portret człowieka przebudzonego

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-01-15
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381431644
Liczba stron: 232
Tytuł oryginału: Buddha

Ocena: 0 (0 głosów)

Karen Armstrong, autorka bestsellerów poświęconych historii rozmaitych religii, w ,,Buddzie" opisuje postać, której myśli po 2500 latach wciąż poruszają świat.

Wielu zna Buddę tylko jako zażywnego, pogodnego mężczyznę z jego ikonicznych wizerunków. Ale kim był naprawdę i w jakim świecie przyszło mu żyć? Co zdołał osiągnąć w ciągu osiemdziesięciu lat, które zrodziły jedną z największych religii świata? Autorka odpowiada na te i wiele innych pytań we wciągającej biografii. Łącząc ze sobą historię, filozofię, kulturę i mitologię, pokazuje fascynujący portret mężczyzny, którego przebudzenie nadal inspiruje miliony.

Siddhartha zostaje tu ukazany na wielu poziomach - czysto ludzkim i osobistym, duchowym, społecznym i historycznym. Armstrong opowiada o życiu człowieka gotowego do największych wyrzeczeń w poszukiwaniu prawdy, odnajdywaniu własnej drogi, dążeniu do kompromisu pomiędzy tradycją a własnymi doświadczeniami i przekonaniami. Na ścieżce, którą Budda dąży, nieraz się potyka - i to sprawia, że po tylu latach historia ta nadal ma wymiar uniwersalny.

Autorka skupia się również na tle społeczno-gospodarczym życia Buddy. Pokazuje warunki życia na Półwyspie Indyjskim, rozwój ośrodków miejskich, społeczeństwo wędrownych mnichów, a także przemiany cywilizacyjne i religijne zachodzące w Europie i Azji. Podążamy za Siddharthą krok po kroku, dostrzegając w Oświeconym nie boga, ale bliskiego nam człowieka.

Tagi:

Kup książkę Budda. Portret człowieka przebudzonego

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Budda. Portret człowieka przebudzonego

Inne książki autora
Pola krwi. Religia i przemoc
Karen Armstrong0
Okładka ksiązki - Pola krwi. Religia i przemoc

Coraz wyraźniejszy czynnik religijny we współczesnych konfliktach politycznych świadczy przeciwko tym, którzy jeszcze niedawno wieszczyli śmierć boga....

Budda. Portret człowieka przebudzonego
Karen Armstrong0
Okładka ksiązki - Budda. Portret człowieka przebudzonego

Karen Armstrong, autorka bestsellerów poświęconych historii rozmaitych religii, w ,,Buddzie" opisuje postać, której myśli po 2500 latach wciąż poruszają...

Zobacz wszystkie książki tego autora