Budka Suflera-Memu Miastu Na Do Widzenia. Muzyka-Miasto-Ludzie

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2017-10-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788381230438
Liczba stron: 756

Ocena: 0 (0 głosów)

"Budka Suflera - Memu miastu na do widzenia. Muzyka - miasto - ludzie" to pierwsza w historii biografia zespołu. Merytoryczna, dynamiczna, przepełniona anegdotami i tętniąca autentyzmem opowieść o zespole, który zawładnął sercami Polaków.

Inspiracją dla książki był pożegnalny koncert Budki Suflera w Lublinie 18 września 2014 r. Setlista koncertu stworzyła historię Budki w pigułce. Stała się ona również osią książki i pretekstem do szerszej opowieści o zespole i prywatnym, pełnym przygód życiu jego członków.

Muzyka - to rozdziały, w których jest miejsce nie tylko na analizę konkretnych utworów, ale też na opowieści o wszystkim, co je otaczało: genezie, tekstach, historii płyt, z których pochodzą, ówczesnych trasach koncertowych itd. Jest to próba ukazania fenomenu zespołu, który istniał na scenie przez 45 lat.

Miasto - to fragmenty, które pokazują, że zespół, który osiągnął wielki ogólnopolski sukces, nigdy nie oderwał się od swojej małej ojczyzny, że współtworzył klimat kulturalny Lublina w ostatnim półwieczu.

Ludzie - sfera, w której znajdują się historie dwudziestu najwybitniejszych osób w dziejach zespołu. Intymne portrety żywych ludzi, ukazujące karierę artystyczną bohaterów również z okresów przed-, obok- i po-budkowych, a także ich pasje i życie pozamuzyczne.

Jarosław Sawic - ur. 1976 w Lublinie. Publicysta muzyczny, autor wierszy oraz blisko 100 obszernych tekstów dotyczących rocka, bluesa i jazzu. Analizuje związki muzyki z literaturą (szkice o muzyce w prozie G. G. Marqueza i M. Bułhakowa), opisuje historię muzyki popularnej z odległych kręgów kulturowych (np. Japonii, Izraela i Chile doby Pinocheta), prezentuje zjawiska z pogranicza rocka i muzyki poważnej (artykuły na temat twórczości Johna Zorna i motywów szopenowskich w rocku). Stały współpracownik ,,Akcentu" i ,,Lizarda". Autor esejów zamieszczonych na płytach J. K. Pawluśkiewicza i K. Sadowskiego oraz książki poświęconej życiu i twórczości Bogdana Loebla - "Słucham głosu serca". Publikował również na łamach ,,Fragile", "Jazz Forum", ,,Krytyki Politycznej", ,,Midrasza", ,,Twojego Bluesa", "Hybrydy" i "Gazety Wyborczej".

Kup książkę Budka Suflera-Memu Miastu Na Do Widzenia. Muzyka-Miasto-Ludzie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Opinie o książce - Budka Suflera-Memu Miastu Na Do Widzenia. Muzyka-Miasto-Ludzie