Buntownik

Tom 4 cyklu Legenda

,,Buntownik" to świetna powieść napisana przez autorkę, która nigdy nie zawodzi. Każda książka, którą wydaje Marie Lu, to strzał w dziesiątkę. - Tahereh Mafi, autorka serii ,,Dotknij mnie"

Poznaliście legendę. Podziwiacie geniusza. Szanujecie patriotę.

Teraz czas na buntownika.

Eden długo żył w cieniu starszego brata, bohatera wojennego Daniela Winga. Sam był jeszcze dzieckiem, gdy musiał wiele poświęcić dla kraju - a jeszcze więcej odebrano mu siłą. Teraz jest utalentowanym wynalazcą i najlepszym studentem uczelni w Ross City na Antarktydzie. Daniel próbuje pozostawić przeszłość za sobą i skupić się na opiece nad bratem, ale wciąż boryka się z prześladującymi go wspomnieniami. Nie jest już tym samym człowiekiem, którego okrzyknięto bohaterem Republiki. Nie, kiedy u jego boku nie ma June... Kraj, który miał być dla nich ziemią obiecaną, ukazuje swoją drugą twarz, wciągając Edena coraz głębiej w spiralę ciemności. Daniel musi pomóc bratu, ale tym razem nawet legendarny Day może nie podołać zagrożeniu, z którym przyjdzie mu się zmierzyć. Przynajmniej nie w pojedynkę.

Poznaj finał trzymającej w napięciu, pełnej zwrotów akcji i napisanej z rozmachem serii, która podbiła serca milionów czytelników na całym świecie!

Ciąg dalszy ,,Legendy". Oszałamiający! Ekscytująca akcja i futurystyczna sceneria z pewnością zadowolą fanów ,,Niezgodnej". / recenzja z portalu Shelf Awareness

Dystopiczna powieść Marie Lu to legenda, która rodzi się na naszych oczach. / ,,USA Today"

,,Legendy" nie da się tak po prostu odłożyć na półkę, a jeszcze trudniej o niej zapomnieć. /

Kami Garcia, współautorka serii ,,Kroniki Obdarzonych"

Marie Lu to autorka powieści młodzieżowych. Przed swoim debiutem literackim pracowała jako dyrektorka firmy tworzącej gry komputerowe. Teraz jest pełnoetatową pisarką, a wolny czas spędza na czytaniu, rysowaniu i graniu w Assassin's Creed. Jej dystopiczna seria Legenda trafiła na listę bestsellerów ,,New York Timesa".

Informacje dodatkowe o Buntownik:

Kup książkę Buntownik

Malfetto. Mroczne piętno
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Malfetto. Mroczne piętno

"Strzeż się! Ciemność dosięgnie każdego"Opowieść toczy się w alternatywnej wersji renesansowych Włoch. Przez Europę przechodzi zaraza. Nieliczni chorzy...

Legenda. Rebeliant
Marie Lu0
Okładka ksiązki - Legenda. Rebeliant

Republika, miejsce niegdyś znane jako zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, jest uwikłana w wieczną wojnę ze swymi sąsiadami, Koloniami. Piętnastoletnia...