Był sobie dwa razy baron Lamberto

Wydawnictwo: Muchomor
Data wydania: 2020-04-20
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 9788365650368
Liczba stron: 136

Ocena: 5 (1 głosów)

"Był sobie dwa razy Baron Lamberto" to historia zamożnego barona, który nie może się pogodzić z myślą , że się starzeje. Zatrudnia więc ludzi, którzy dzień i w nocy powtarzają jego imię. Lamberto, Lamberto, Lamberto wymawiane bez przerwy, ma odmłodzić staruszka i zapewnić mu wieczne życie na ziemi, ale , uwaga, w opowieści pojawia się Ottavio - siostrzeniec barona, który od pewnego czasu liczy na spadek po wuju. Ottavio nie może się pogodzić się z tym, że staruszek młodnieje. Ma więc plan.... Sensacyjna, dowcipna i odprężająca lektura klasyka włoskiej literatury dziecięcej. Gianniego Rodariego, który w 2020 roku obchodziłby 100 lecie urodzin. W serii "Pożeracze książek" ukazały się "Wiatr z księżyca" Erica Linklattera i "Dom dla Tosi" Kai Malanowskiej .

Kup książkę Był sobie dwa razy baron Lamberto

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Niektóre wydarzenia mogą mieć miejsce tylko w bajkach. I nikt ani nic temu nie zaprzeczy. Chociaż historia przedstawiona w książeczce Był sobie dwa razy baron Lamberto czyli tajemnice wyspy San Giulio nie wydarzyła się naprawdę, to ze względu na sposób, w jaki Gianni Rodari zwraca się do młodego czytelnika, opowieść ta spotka się z jego zainteresowaniem. Akcja rozgrywa się nad malowniczym Jeziorem Orteńskim (znacznie różniącym się od innych jezior Piemontu i Lombardii), gdzie na równie malowniczej wyspie San Giulio, w pięknej willi (jednej z wielu) mieszka baron Lamberto. Jest właścicielem dwudziestu czterech banków (godne zazdrości) oraz dwudziestu czterech chorób (mniej godne zazdrości). Jest właścicielem mnóstwa innych jeszcze bogactw i kolekcji. W tym momencie akcja nabiera rumieńców, a wszystko wzięło swój początek w Egipcie, od spotkania z tajemniczym derwiszem… Bohaterów jest wielu: wierny służący Anzelm, szóstka z poddasza (panna Delfina, Armando i Giacomini, Zanzi, Bergamini oraz pani Merlo). Jest też siostrzeniec Lamberta, podstępny Ottavio, który wielkie nadzieje pokłada w śmierci swojego wuja. I na dodatek głęboko wierzy, że nadzieja go nie zawiedzie. Na samą myśl o majątku robi się cieplej w jego sercu. A i nadzieja wtedy jeszcze bardziej wzrasta. Jednak do czasu… Gdy oczom Ottavia jawi się baron wyglądający niczym mistrz ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Był sobie dwa razy baron Lamberto

Każdy o tym wie, że rodzimy się i od tej pory lat nam przybywa, a nigdy nie ubywa, ale są osoby bogate które robią co mogą żeby jak najdłużej być pięknym i młodym, taki sposób na wieczną młodość znalazł właśnie pewien człowiek.
Baron Lamberto miał już dziewięćdziesiąt trzy lata i był obrzydliwie bogaty, posiadał on aż dwadzieścia cztery banki i tyle samo też miał chorób. Pewnego dnia zadziało się coś nieprawdopodobnego i baron zaczął młodnieć, a stało się to, dzięki sześciu osobą które dla niego pracowały i wciąż na zmianę powtarzały jego imię. Niestety nie mógł on długo cieszyć się tą młodością, bo napadło na niego dwudziestu czterech mężczyzn o imieniu Lamberto i zażądali oni dwudziestu czterech miliardów w ramach okupu.
Już zaczynając czytać książkę byłam pewna że historia w niej przedstawiona będzie fikcją i takie coś na pewno nigdy nikomu się nie przydarzy więc mogłam się przy niej odprężyć i nie przeżywać tak bardzo treści. Całość to bardzo dowcipna historia o tym, jak to baron odnalazł lekarstwo na starość i wreszcie mógł robić wszystko to o czym tylko wcześniej marzył, jak wiadomo, takie lekarstwo jeszcze nie istnieje i może nigdy nie będzie.
Często zapominamy, o tym, co chcemy, robimy to, co musimy a na starość żałujemy że wielu rzeczy nie zrobiliśmy, dlatego warto spełniać marzenia, te małe i te duże tak żebyśmy kiedyś mogli sami do siebie powiedzieć że mieliśmy dobre życie. Zdecydowanie największą przeszkodą w spełnianiu marzeń są pieniądze, ale nie są one najważniejsze, stawiajmy sobie cele, które potrafimy osiągnąć a satysfakcja z tego będzie jeszcze większa, bo jeżeli będziemy stawiać sobie cele nie do osiągnięcia to całe życie będziemy marudzić i coraz bardziej się zadręczać, że nasze marzenia nie są spełnione.
Ta zabawna historia uświadamia nas że pieniądze to nie wszystko, najważniejsze jest zdrowie, książka moim zdaniem zdecydowanie nie jest tylko dla młodzieży a dla wszystkich, nawet dorosłych.

Link do opinii
Inne książki autora
Pinokio rymowany
Gianni Rodari0
Okładka ksiązki - Pinokio rymowany

Ta znana opowieść tym razem napisana zabawnym wierszykiem i ilustrowana żywymi obrazkami w znakomitym tłumaczeniu Jarosława Mikołajewskiego, dostępna jest...

Marek i mirek
Gianni Rodari0
Okładka ksiązki - Marek i mirek

O dwóch takich, co młotkami naprawiają świat! "Marek i Mirek to dwaj bliźniacy. Marek ma wzrostu metr dwadzieścia, natomiast Mirek - sto dwadzieścia...

Zobacz wszystkie książki tego autora