Całun dla pielęgniarki

Królowa powieści detektywistycznej nie tylko odkrywa zbrodnię, ale próbuje również odsłonić nieuchwytne i odwieczne aspekty ludzkiej duszy, które do zbrodni prowadzą... W Nightingale House, szkole dla pielęgniarek, w tajemniczych okolicznościach giną dwie studentki. Adam Dalgliesh ze Scotland Yardu musi znaleźć działającego z chirurgiczną precyzją zabójcę. Jego śledztwo prowadzi nas w mroczny świat kłamstwa, głęboko skrywanych tajemnic, szantażu i tłumionej seksualności. Kunsztownie skonstruowana fabuła, po mistrzowsku scharakteryzowane postacie, dickensowska słabość do szczegółu i nieoczekiwane zakończenie - to atuty tej książki.

Informacje dodatkowe o Całun dla pielęgniarki:

Wydawnictwo: Baobab
Data wydania: b.d
ISBN: 83-89642-26-3

Kup książkę Całun dla pielęgniarki

Całun dla pielęgniarki - opinie o książce

W czasie inspekcji szkoły dla pielęgniarek dochodzido zabójstwa jednej ze studentek.W czasie pokazu zostaje wstrzyknięta trucizna do żołądka pielęgniarki.Następne morderstwo jednej ze studentek skutkuje tym że sprawą zaczyna zajmować się Scotland Yard. Społeczeństwo takie małe jak pielęgniarki, studentki skrywa wiele tajemnic Wykrycie mordercy jest trudne ale i zaskakujące.
Avatar użytkownika - Mephelome
Mephelome
Przeczytane:2020-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam,

Podczas wizytacji w szkole dla pielęgniarek, w trakcie pokazu sztucznego karmienia, ginie jedna ze studentek. Czy to mógł być potworny wypadek? Niedługo później ma miejsce kolejna tragedia. Czy te wydarzenia są powiązane? Okazuje się, że w damskiej szkole, gdzie nikt nie posiada żadnej prywatności, można odnaleźć sporo kłamstw, a zbrodnia może pozostać niezauważona.

Moje drugie spotkanie z twórczością P.D. James'a (tym razem w tłumaczeniu Blanki Kwiecińskiej-Kuczoborskiej) przebiegło zdecydowanie lepiej, niż się spodziewałam po kiepskim początku.

Dominowała atmosfera tajemnicy. Charaktery postaci, choć dobrze opisane, nie wyłaniały się z powieści. Moją sympatię wzbudził jedynie policjant śledczy i zdaje się, że to tę postać najlepiej zapamiętam z całej historii. Niemniej jednak, choć bez zachwytu, to spędziłam miło czas przy tej lekturze.

Avatar użytkownika - jolantasatko
jolantasatko
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, 2006,
Grzech pierworodny
Phyllis Dorothy James0
Okładka ksiązki - Grzech pierworodny

Kiedy umiera dyrektor wydawnictwa Peverell Press, zarząd nad firmą obejmuje jego bezkompromisowy energiczny syn. Człowiek ten ma wielu wrogów, toteż...

Śmierć przybywa do Pemberley
Phyllis Dorothy James0
Okładka ksiązki - Śmierć przybywa do Pemberley

P.D. James wkracza w świat Dumy i uprzedzenia Jane Austen. Akcja sequela rozpoczyna się sześć lat po ślubie Elizabeth i pana Darcy’ego. Niestety...