Cash

Tom 2 cyklu Gangsterzy Nowego Jorku

Druga część trylogii osadzonej w świecie bezwzględnych nowojorskich gangsterów

Cash Kelly bierze to, co chce i kiedy chce. W życiu kieruje się żądzą zemsty: pragnie pomścić śmierć ojca i zemścić się za dziesięć lat niezasłużonej odsiadki. Gdy poznaje Keely Ryan, postanawia wykorzystać ją, żeby dotrzeć do mężczyzny, którego obwinia za wszystkie życiowe niepowodzenia. Ponadto w Nowym Jorku trwa w najlepsze bezwzględna wojna gangów, w której Cash wiedzie krwawy prym.

Wartka akcja, spiski i morderstwa oraz porywająca, namiętna historia miłosna zapewniają wciągającą i pełną emocji lekturę.

Informacje dodatkowe o Cash:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-09-08
Tytuł oryginału: Marauder

Tagi: Romans erotyczny bóg

Kup książkę Cash

Cash - opinie o książce

Keely, młoda kobieta, którą poznaliśmy już w pierwszym tomie, jako przyjaciółkę Mariposy. Teraz to ona nazywana łuczniczką jest główną bohaterką. Umie postawić na swoim i potrafi zadbać o siebie. Mówi to, co myśli i nie owija w bawełnę. Do tej pory nie może pogodzić się ze śmiercią swojej siostry bliźniaczki. Pewnego dnia na cmentarzu poznaje Casha, który bezszelestnie do niej podchodzi i o mało nie doprowadza jej do zawału. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że to spotkanie nie było przypadkowe.

Cash Kelly to gangster, który postawił sobie za zadanie pomszczenie śmierci swojego ojca. By zrealizować cel nie ogląda się za siebie, dąży po trupach do celu. A tę drogę ułatwić ma mu Keely Ryan, to ona ma mu pomóc.

Czy Keely będzie stanie oprzeć się Cashowi? Czy Cash zrealizuje swój cel? A może między tą dwójką zrodzi się jakieś uczucie?

Przyznam, że tom pierwszy bardzo mi się podobał i nie mogłam się doczekać, aż zabiorę się za drugą cześć. Tu jednak mój entuzjazm trochę opadł, bo książka jest łudząco podobna do tomu pierwszego, jedynie, co postacie zostały zmienione.

W pierwszej jak i w tej części główny bohater wybiera sobie kobietę, z którą weźmie ślub i albo proponuje jej w zamian złote góry, albo zwyczajnie ją do tego zmusza poprzez szantaż a dalej wszystko się już toczy samo. Odniosłam wrażenie, że gdzie się Cash nie pojawił tam wiecznie ktoś próbuje go zabić. Jak dla mnie za dużo tego było.

Zabrakło mi natomiast takiej chemii między głównymi bohaterami. Niby są parą jednak on jak by cały czas zachowywał dystans.

Ale żeby nie pisać ciągle negatywnie o tej książce, to bardzo podobało mi się to, że akcja tego tomu dzieje się w tym samym czasie, co w części pierwszej. Super było to, że niektóre momenty z tomu pierwszego mogliśmy poznać z innej perspektywy.

Na pewno kolejnym plusem tej książki jest to, że czyta się ją w tempie błyskawicznym. Świetne też było to, że na początku książki mamy rozpisane, kto kim jest, co zdecydowanie ułatwia czytanie, bo przyznam, że można się w tym wszystkim pogubić.

Trochę zawiódł mnie ten tom, jednak jak najbardziej trzecią część też przeczytam, (bo czeka już na regale). Oczekiwałam czegoś innego, czegoś, co mnie zaskoczy a niestety otrzymałam niemalże ponownie historię z tomu pierwszego tylko ze zmianą imion.

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2021-11-21,

🔥♥️ RECENZJA ♥️🔥

Autor: @katarzynamakautor
Wydawnictwo: @editio.red

Asystentka Szefa

Weronika to skromna i miła dziewczyna. Jest romantyczką i marzy o księciu z bajki. Wraz z babcią mieszka na wsi. Nie jest zwolenniczką życia, w mieście. Pewnego dnia, po namowach przyjaciółki, jedzie na do Gdyni, na spotkanie w sprawie pracy. Na miejscu trafia, na zarozumiałego i pewnego siebie mężczyznę o imieniu Alan. To właśnie on przyjmuję Weronikę, na stanowisko asystentki.

Alan Wolf to światowej klasy biznesmen. Jest zarozumiały, bezwzględny i pozbawiony uczuć. Jego największą wada jest to, że nie wierzy w miłość. Jedyna relacja, jaka go interesuje, to czysto fizyczna i wyuzdane.
Czy pomimo tego Weronikę i jej szefa połączy coś więcej niż praca ? 🤔
Czy dziewczynie uda się roztopić serce Alana? 🤔
A może połączy ich tylko seks? 🤔
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce 😁.

Fabuła jest ciekawa i fajna. Jednak ze względu, na małą czcionkę, źle się czyta.
Książka jest warta przeczytania i poznania historii Wiktorii i Alana.
Ta pozycja była moja pierwsza, która miałam okazję przeczytać i nie żałuję. Spodobało mi się pióro autorki.

Ta historia pokazuję też nam, że w miłości nie jest ważny status materialny czy pochodzenie.
Bardzo spodobała mi się okładka książki. Mogę wam zdradzić, że na pewno sięgnę, po inne pozycje autorki.

Polecam Wam tą pozycję ❤️ 😊.

Gratulacje dla autorki, za napisanie tak świetnej według mnie książki.

Dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ♥️.

"Serce kobiety zostało skonstruowane tak, żeby było odporne na kradzież. Nawet najbardziej doświadczony rabuś może nie dać sobie z nim rady. Chociaż uda ci się przekręcić skradziony klucz albo rozszyfrować kod do wejścia, i tak może się okazać, że to ona skradła twoje serce."

Cash Kelly po dziesięciu latach wychodzi na wolność. Jego działania motywuje zemsta. To ona nim kieruje. Ma w planach dopaść tego, który go usadził na wiele lat. I zrobi to tak, aby bolało jak najbardziej...
  Kelly Ryan to młoda, utalentowana kobieta, która w pewnej chwili stała się kartą przetargową. Musi się zgodzić na "propozycję" Casha...
    Czy Cash się zemści? Czy zapanuje nad Kelly? Czy będą bezpieczni?

Do drugiego tom serii "Gangsterzy Nowego Jorku poszłam dość sceptycznie. Pierwszy tom nie trafił w mój gust. Miała nawet zrezygnować z czytania kontynuacji ale stwierdziłam, że dam szansę.
   Kontynuacja na pewno okazała się być lepsza. Aczkolwiek nie na tyle aby wyzwoliła jakieś fajniejsze emocje. Niestety. W powieści uwagę zwraca fajna kreacja bohaterów pierwszoplanowych. Odrobina humoru, ironii i zgryźliwości dodawała smaczku. Kelly to twarda babka. Waleczna, harda i odważna. Inteligentna i troskliwa. Współgrała z facetem, którego dostała do okiełznania. Nie zabrakło odważnych scen. Dało się zauważyć przyciąganie i iskry. Tą chemię między nimi. Pod względem akcji było ciekawie. Akcja raz spowolniała, raz przyspieszała. Historia miłosna bohaterów fajniejsza niż cała ta gangsterka. Była zauważalna walka serca z rozumem. Kolejny raz niestety przytłoczyła mnie ilość opisów oraz bohaterów. Tych drugich jest w moim odczuciu za dużo. Zdecydowanie. Jeszcze jakby tylko dostali małe sceny to może byłoby fajniej. Niestety trzeciego tomu nie przeczytam. Ta mi się strasznie dłużyła. Przemęczyłam się ponownie. Może mniej i może było ciekawiej niż "Lupo", ale uważam, że są ciekawsze historie. Seria zbiera różne opinie, więc uważam że każdy powinien wyrobić sobie o niej własne zdanie.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-09-05,

🏹🏹🏹Recenzja przedpremierowa🏹🏹🏹

Premiera 08.09.2021

"Cash" - Bella DiCorte

Zemsta bywa okrutnym uczuciem, które niszczy ale czasem w tej zemście jest malutki element z którego może wyjść coś dobrego.

Serce można ukraść lub oddać dobrowolnie. Czytając te historię dowiecie się, która z tych wersji ma większy potencjał.

Keely, charakterna kobieta, która nigdy się nie poddaje. Z całych sił będzie bronić swoich racji a kiedy wie, że wygrana będzie smakować jak najlepsza słodycz to zrobi wszystko by wygrać.
Nie da się tak szybko złamać. Dla rodziny jest w stanie poświęć samą siebie ale to nie oznacza, że się poddała, wręcz przeciwnie, ona dopiero rozpoczęła swoją grę w której reguły ona ustala, nikt inny.
Posiada silną osobowość, cięty język i bezkompromisowe zasady ale ma także czułą stronę. Ma w sobie ciepło, które roznosi się wokół niej jak perfumy.
To wszystko składka się na bohaterkę o czystej duszy z ciepłym sercem, którego tak łatwo nie odda.

Cash, drań bez serca. Nic nie czuje, ważna jest zemsta. Tylko ona się liczy. Nikt i nic nie będzie w stanie go od tego odwieść. Kiedy obejmie siebie jakoś cel to po trupach do celu. Niezwykle charyzmatyczny i tajemnicy. Otacza go aurą niebezpieczeństw ale także spokoju.
Jego życie nie było łatwe. Ma wiele pytań na które szuka odpowiedzi. Ale jednego jest pewny, ktoś taki jak on czyli bestia nie posiada serce.

Zemsta to ona ich połączyła. Keely była pionkiem w grze ale ta trudna kobieta nie pozwoli sobie na takie traktowanie. Ustala własną grę z własnymi regułami. Wspólne posiłki, łóżko i poważne rozmowy o przyszłości i teraźniejszości, mocno ich do siebie zbliżają. Zaczyna ich łączyć taką dziwną więź, że każde wie co myśli drugie. Ale czy to wystarczy by znaleźć serce Casha i wlać w nie krew tak potrzebną do życia??

Scen intymnych jest stosunkowo mało ale są tak sensualne i namiętne, że nie da się od nich oderwać. Mała ilość scen przekłada się na jakość. A jakość ich pożądania jest na bardzo wysokim poziomie.

Autorka poprowadziła wyśmienitą fabułę i grę między bohaterami. Nic ale to nic nie byłam w stanie przewidzieć. Każda kartka to zaskoczenie. Bardzo miłe, przyjemne ale także straszne. Najbardziej z tego wszystkiego podobała mi się ta gra i ich uczucia. Były inne niż te o których czytałam. Była kompletnie nieszablonowa i zaskakująca.
Cały czas byłam w szoku.
To nie jest zwykły romans, to właśnie zupełnie inna miłość. Miłość która musi dojrzeć i przejrzeć na oczy. Wytrwałość i cierpliwość.
Będzie także trochę groźnie i gangstersko. Akcji, która powoduje dreszcze nie zabraknie. A kilkanaście ostatnich stron sobie w fotel.
Kochani pozwólcie by zimny Cash zabrał Was do swojego świata bez serca a wojowniczka Keely pokazała Wam jak posługiwać się strzałami i jak zdobywać jedno wybrane serce.
11/10🔥

Avatar użytkownika - Ksiazkasercemwdl
Ksiazkasercemwdl
Przeczytane:2021-11-16, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

????????? ?
"Tylko ci, którzy zakosztowali gorzkiego smaku prawdziwej rozpaczy, potrafią zrozumieć słodycz jej przeciwieństwa"

W drugim tomie serii "Gangsterzy Nowego Jorku" poznajemy Casha Kelly. Jest to mężczyzna, który chce pomścić ojca i zemścić się na osobach przez które 10 lat spędził zamknięty w więzieniu. Po wyjściu na wolność jest zupełnie innym człowiekiem. Nikt ani nic nie powstrzyma go przed sięgnięciem tego, co chce i kiedy chce. A co tym razem będzie celem przystojnego rabusia?

Keely Ryan to rudowłosa łuczniczka. Była przekonana, że to ona przestrzeli komuś serce i jej skradnie, ale rzeczywistość okazała się łudząca. W okolicznościach, jakich nikt by się nie spodziewał, na jej drodze pojawia się gangster. Czy uda mu się skraść serce Keely? Jak długa droga będzie prowadziła do szczęścia?

Kolejny raz zagłębiłam się w niesamowitą przygodę stworzoną przez Bella di Corte. Ta część pozwoliła nam poznać losy koleżanki Mariposy, ale właśnie o tej drugiej strony, z perspektywy Keely. Czytając tę książkę, pamięcią wracałam do urywków z poprzedniego tomu. Kiedy poznawałam dany fragment i doczekałam się jego rozwinięcia, byłam szczęśliwa. Ta książka wprowadziła mnie w zupełnie inny świat. W świat, gdzie nie ma spokoju, a chaos rządzi się własnym prawem. Jednego możecie być pewni, z tą książką nie można się nudzić.

Dziękuję @belladicorte za to, że mogłam poznać twoją kolejną książkę. Będę ci to powtarzała jak zdarta płyta, że czekam, aż nastanie dzień, w którym poznam wszystkie twoje książki. Wtedy będę mogła powiedzieć, że osiągnęłam czytelnicze spełnienie. A teraz pora na kolejnego gangstera. Jesteście ciekawi?, bo ja bardzo.

,,CASH"

Bella Di Corte Wydawnictwo Muza

Czytaliście pierwszą część z cyklu ,,Gangsterzy Nowego Jorku" ,,Lupo" - jeżeli nie to szybciutko to nadróbcie. Warto.
Dzisiaj opowiem lub jak wolicie napiszę wam o drugiej części wyżej wymienionej trylogii ,,Cash". Tytułowy Cash pragnął się zemścić jednak coś mu nie poszło i się biedaczek zakochał. Czy taka niespodziewana miłość ma szansę przetrwać? Czy życie wśród samych gangsterów niesie ze sobą same problemy?
Rudowłosa piękność, mistrzyni łucznictwa Keely Ryan strzela nie tylko strzałami. Czy trafi prosto w serce Casha Kelly?
,,(...) Mówią, że serca nie można skraść wbrew czyjeś woli. (...)"
Czy Keely dobrowolnie odda swoje serce groźnemu gangsterowi?
Kim tak naprawdę są Cash i Keely? Przekonacie się sami czytając powieść ,,Cash".
Cudowna okładka przyciąga wzrok. Treść jest jeszcze lepsza. Doskonałe sceny - zarówno te gorące jak i mrożące krew w żyłach. Głównego bohatera można równocześnie lubić jak i nienawidzić.
Bardzo mi się podoba wprowadzenie do całej historii. Bella Di Corte wspomina w nim o kilku mafijnych rodzinach. To jest bardzo przydatne. Książka zawiera ponad 300 stron. Każda z nich jest prawdziwą gangsterską perełką. Jak każdego tego typu powieść wzbudza wiele emocji zarówno tych dobrych jak i złych. Doskonała część. Według mnie jest lepsza od ,,Lupo". Jestem zadowolona z tej powieści. Już nie mogę się doczekać, kiedy poznam kolejną część.
Oprócz tego co się dzieje między Cashem a Keely mamy doskonałe wątki porachunków mafijnych. Bardzo dobrze opisane. To one sprawiają, że powieść ,,Cash" staje się nieodkładaną.
Jeżeli uwielbiacie romanse mafijne to koniecznie sięgnijcie po ,,Casha" i ,,Lupo". Poznajcie Nowojorskich gangsterów.
Z całego serca polecam i zachęcam do przeczytania.

Avatar użytkownika - bookaholic-in-me
bookaholic-in-me
Przeczytane:2021-08-31, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Bella di Corte udowadnia, że nie przez przypadek stworzyła fantastyczną historię w "Lupo". "Cash" to kolejna perełka, która wyszła spod jej pióra. Niebanalna, wciągająca, wręcz uzależniająca od skorumpowanego świata Nowego Jorku. Fabuła tej książki mnie zaskoczyła, gdyż wydarzenia w niej opisane są równoległe z tymi, o których czytaliśmy w "Lupo". Jestem tym bardziej zdziwiona, bo w poprzedniej części nigdy nie sądziłabym, że relacja Keely i Casha zaszła tak daleko! Chcę też zaznaczyć, że znany nam ciąg wydarzeń absolutnie nie przeszkadza w odbiorze książki, gdyż powtarzają się nieliczne sytuacje, niektóre są jedynie wspominane. Dla miłośników serii jest to doskonałe uzupełnienie wiedzy o perspektywę dwóch innych bohaterów, jednak jeśli ktoś dopiero za sprawą "Casha" ma styczność z tym cyklem to uważam, że nie będzie mieć żadnych problemów by wciągnąć się w fabułę.

Powiem Wam jedno- ta historia to majstersztyk i perełka dla wszystkich lubujących się w romansach mafijnych. Perspektywa Casha jest fenomenalnie napisana, zdobył moje serce już we wstępie do tej książki. Zarówno on jak i Keely to bohaterowie z bardzo silnym charakterem, lubiący postawić na swoim i absolutnie nie zgadzający się na to, by ktoś inny rządził ich życiem. Rozwój ich relacji jest opisany niesamowicie, wszystkie słowne utarczki, próby zagrania na nerwach i utarcia nosa drugiej stronie- czytało się to piekielnie dobrze. Poza tym sam pomysł na ich przeszłość jest bardzo dopracowany i ciekawy, tłumaczy ich niektóre postępowania a ich rozliczenie się z duchami sprzed lat jest poprowadzone nadzwyczaj dobrze.

Ta historia angażuje emocje czytelnika, do tego stopnia, że w momencie zagrożenia życia i zdrowia bohaterów przeżywamy to tak, jakby działo się to naszym bliskim. Autentycznie, były momenty, że trzęsłam się z przerażenia podczas czytania. Trudno jest odłożyć tę opowieść, ale moim zdaniem każda zarwana noc jest tego warta. Dla takich książek kochamy przecież czytać!

Jestem absolutnie zakochana w Cashu Kelly. Ten arogancki mężczyzna lubujący się w kradzieżach z pewnością skradnie też Wasze serca, mimo, że swojego (podobno) nie posiadał. Nie jestem w stanie mu niczego zarzucić, jak dla mnie to po prostu ideał. Do tego tak cwany, pewny siebie i inteligentny, że jestem przekonana że i Wam zaimponuje. A Keely? Cóż, miała tę magiczną moc, że widziała doskonale co skrywa pod fasadą jej mąż. Sama też była pogruchotana emocjonalnie, choć wszyscy znali ją jako naprawiaczkę, która zawsze chciała każdemu pomóc. Jej umiejętności w łucznictwie budziły podziw, rzadko zdarza się w literaturze tak magnetyczna i silna postać kobieca.

Nie pozostaje mi nic innego jak ogromnie Wam polecić ten tytuł. Genialna akcja, poprowadzona tak, że niczego nie da się przewidzieć. Wspaniali i wyraziści bohaterowie. Fabuła tak zaskakująca, że wbija w fotel. Czego chcieć więcej? Ta seria to zdecydowany must-read !

Corrado
Bella Di Corte0
Okładka ksiązki - Corrado

Trzecia część trylogii rozgrywającej się w świecie nowojorskich gangsterów Miałam po co żyć. Gdy tylko go zobaczyłam, od razu wiedziałam. Jego...

Lupo
Bella Di Corte0
Okładka ksiązki - Lupo

Pierwsza część trzy tomowej sagi o bezwzględnych, nowojorskich gangsterach Trzymająca w napięciu powieść o mafii i wzruszająca historia miłosna Książka...