Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u

Skandalami z ich udziałem żył cały kraj. Kreowali trendy, spełniali się artystycznie, zadzierali z władzą i cenzurą, czasem szokowali. To dzięki nim socjalistyczna Polska, szary kraj z betonu, nabierał czasem zupełnie niezwykłych barw. Kalina Jędrusik, Daniel Olbrychski, Stanisław Mikulski, Beata Tyszkiewicz, Maryla Rodowicz, Andrzej Łapicki, Wojciech Gąssowski i wielu innych. Czy można ich nazwać celebrytami? Oczy całego kraju zwrócone były właśnie ku nim.
Jak się bawili? Jak spędzali wolny czas? Skąd brali ekstrawagancje stroje? Czym jeździli? Gdzie należało bywać, by trafić do towarzyskiej śmietanki?

Aleksandra Szarłat maluje barwny portret celebryckiego świata minionej epoki, który wzbogaca cała masa żartobliwych anegdot opowiadanych przez samych bohaterów tamtych czasów. Wiele z nich nigdy dotąd nie była jeszcze publikowana!

Książka jest sentymentalną opowieścią o tym, jak wyglądało życie za kulisami ówczesnego showbiznesu, tak różnego, niejednokrotni ciekawszego od tego, który znamy współcześnie.

Plotki, historie prawdziwe i legendy o gwiazdach PRL-u układają się w pasjonującą opowieść o słodko-gorzkich czasach, które – choć bywały trudne – wciąż przez tak wielu darzone są ogromnym sentymentem.

Informacje dodatkowe o Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2014-08-28
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-240-2610-4

Kup książkę Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u

Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2015-02-18, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane,
Prezenterki
Aleksandra Szarłat0
Okładka ksiązki - Prezenterki

Z nostalgią i humorem, odrobina plotek, więcej historii i mnóstwo fascynujących szczegółów z tamtych, minionych już lat. Od samych początków, od roku 1957...

Pierwsze damy III Rzeczpospolitej
Aleksandra Szarłat0
Okładka ksiązki - Pierwsze damy III Rzeczpospolitej

Za każdym mężczyzną u władzy stoi kobieta, która pomogła mu zdobyć wpływy Pierwsze damy III Rzeczpospolitej. Dzieli je pochodzenie, doświadczenie...