Cham niezbuntowany

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-05-29
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-7964-564-0

Polakom cholernie brak dziś poczucia godności. Jesteśmy tu od tysiąca lat. Stworzyliśmy państwo, do którego ze wszystkich stron świata, z zachodu, wschodu i południa, ciągnęli ludzie, jak do ziemi obiecanej.
A teraz byle łajza z Holandii czy Luksemburga pozwala sobie traktować nas jak małpy, które ledwo co zlazły z drzewa?! Stawiać nas do pionu, pouczać, wychowywać obietnicami szklanych paciorków i straszeniem „sankcjami”? I nasze tak zwane elity płaszczą się przed każdą taką łajzą z obrzydliwym służalstwem, prosząc, żeby Europa zechciała łaskawie jakoś przywołać do porządku tę polską hołotę, bo im się ona wyrwała spod kontroli i nie chce słuchać?

Czas, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na leżenie i rekonwalescencję mija, kończą się światowe koniunktury, zaczynają prawdziwe schody, coraz bardziej strome. Trzeba ruszyć tyłek, przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

O tym jest ta książka.

Tagi: publicystyka

Kup książkę Cham niezbuntowany

Opinie o książce - Cham niezbuntowany

Czas spojrzeć w lustro i się w nim przejrzeć, a nie udawać, że to ktoś inny. Absolutny niezbędnik poznania mentalności współczesnego Polaka.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2020-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020, Mam,

Pewnie nie przeczytałabym tej książki, a już na pewno jej nie kupiła, gdyby nie blokowanie jej sprzedaży na Allegro. Autor powinien ozłocić odpowiedzialną za to osobę (osoby), bo dzięki cenzurze na Allegro książka już sprzedała się w bardzo dużym nakładzie (ponad 40 tys. egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem jak na nasze polskie warunki).
Sięgałam już po książki Ziemkiewicza, ale żadna za bardzo mi się nie podobała, dlatego nastawiłam się dosyć sceptycznie. "Cham niezbuntowany" okazał się najlepszą publicystyka jaką czytałam od lat, a rozdział o ideologii LGBT to mistrzostwo świata. Wszystko opisane w sposób ciekawy, przystępny i wciągający jak najlepszy kryminał. Polecam.

Frajerzy
Rafał A. Ziemkiewicz; 0
Okładka ksiązki - Frajerzy

Zbiór felietonów znanego polskiego pisarza i publicysty, Rafała A. Ziemkiewicza to lektura niewątpliwie pouczająca. Ziemkiewicz lubi zaglądać...

A więc wojna!
Rafał A. Ziemkiewicz; 0
Okładka ksiązki - A więc wojna!

Ćwierć wieku temu Polacy zwolnili się z myślenia o świecie i przyszłości. Nasze elity, a w ślad za nimi rzesze zwykłych obywateli uznały, że wszystko,...