Cham niezbuntowany

Polakom cholernie brak dziś poczucia godności. Jesteśmy tu od tysiąca lat. Stworzyliśmy państwo, do którego ze wszystkich stron świata, z zachodu, wschodu i południa, ciągnęli ludzie, jak do ziemi obiecanej.
A teraz byle łajza z Holandii czy Luksemburga pozwala sobie traktować nas jak małpy, które ledwo co zlazły z drzewa?! Stawiać nas do pionu, pouczać, wychowywać obietnicami szklanych paciorków i straszeniem „sankcjami”? I nasze tak zwane elity płaszczą się przed każdą taką łajzą z obrzydliwym służalstwem, prosząc, żeby Europa zechciała łaskawie jakoś przywołać do porządku tę polską hołotę, bo im się ona wyrwała spod kontroli i nie chce słuchać?

Czas, kiedy mogliśmy sobie pozwolić na leżenie i rekonwalescencję mija, kończą się światowe koniunktury, zaczynają prawdziwe schody, coraz bardziej strome. Trzeba ruszyć tyłek, przypomnieć sobie „czym tobie być, o czym tobie marzyć, śnić”.

O tym jest ta książka.

Informacje dodatkowe o Cham niezbuntowany:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2020-05-29
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-7964-564-0

Tagi: publicystyka

Kup książkę Cham niezbuntowany

Cham niezbuntowany - opinie o książce

Z publicystyką dziennikarza tygodnika Do Rzeczy zapoznałam się już dawno temu. Zaczęłam od Michnikowszczyzny (znakomita diagnoza stanu umysłów pewnych osób). Przeczytałam też Uwarzałem ŻeZłowrogi cień Marszałka, Pycha i Upadek.

Swego czasu poprawny politycznie do bólu serwis Allegro wykazał cenzorskie zapędy, blokując sprzedaż Chama niezbuntowanego. Nie mam pojęcia, w której części rozważań dopatrzono się treści o charakterze antysemickim. Zareagowało stowarzyszenie Nigdy Więcej, które umieściło tę publikację na indeksie ksiąg ''zakazanych".

Tym razem otrzymujemy analizę rzeczywistości politycznej i społecznej w naszym kraju. Sporo interesujących i niesztampowych przemyśleń.
Rafał A. Ziemkiewicz przypomina sprawę Lecha Wałęsy, aferę Dreyfusa we Francji.  Autor nawiązuje do presji środowisk LGBT, opisuje próby dyscyplinowania Polski przez polityków Unii Europejskiej, narzucania określonego sposobu myślenia.

Rafał A. Ziemkiewicz apeluje, że winniśmy się wyzbyć wszelkich, niezrozumiałych kompleksów względem Europy.

Czas spojrzeć w lustro i się w nim przejrzeć, a nie udawać, że to ktoś inny. Absolutny niezbędnik poznania mentalności współczesnego Polaka.

Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2020-08-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2020, Mam,

Pewnie nie przeczytałabym tej książki, a już na pewno jej nie kupiła, gdyby nie blokowanie jej sprzedaży na Allegro. Autor powinien ozłocić odpowiedzialną za to osobę (osoby), bo dzięki cenzurze na Allegro książka już sprzedała się w bardzo dużym nakładzie (ponad 40 tys. egzemplarzy, co jest świetnym wynikiem jak na nasze polskie warunki).
Sięgałam już po książki Ziemkiewicza, ale żadna za bardzo mi się nie podobała, dlatego nastawiłam się dosyć sceptycznie. "Cham niezbuntowany" okazał się najlepszą publicystyka jaką czytałam od lat, a rozdział o ideologii LGBT to mistrzostwo świata. Wszystko opisane w sposób ciekawy, przystępny i wciągający jak najlepszy kryminał. Polecam.

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2020-11-07, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 12 książek 2020, e-book,
Walc stulecia
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Walc stulecia

Powieść zachwyci wszystkich miłośników Ziemkiewicza - brawurowej akcji towarzyszy wnikliwy wizerunek chylącej się ku upadkowi Europie epoki fin de sieclu'u...

Jakie piękne samobójstwo
Rafał A. Ziemkiewicz0
Okładka ksiązki - Jakie piękne samobójstwo

Dlaczego Polacy walczyli o swoje zniewolenie? Wielka klęska może być początkiem wielkiego sukcesu. Wielki sukces może poprowadzić wprost do wielkiej...