Chcę ci zaufać

Co byś zrobiła, gdyby mąż wyznał Ci zdradę tuż po tym, gdy uprawiał z Tobą seks?

Natalia, pomimo późnej pory, postanawia odwiedzić przyjaciółkę, jednak ostatecznie nigdy do niej nie dociera. Po drodze jest świadkiem zdarzenia, którego zdecydowanie nie powinna była ujrzeć. Choć kobieta od razu się wycofuje, ktoś i tak podąża jej śladem. Z opresji ratuje ją tajemniczy, przystojny nieznajomy. Adrian jednocześnie przeraża, intryguje i pociąga dziewczynę. Ponadto sprawia wrażenie, jakby doskonale wiedział, co tak naprawdę wydarzyło się tamtej nocy.

Kim jest mężczyzna?
Jaki ma cel, pomagając Natalii?
Czy może być jednocześnie dobrym i złym facetem?

Informacje dodatkowe o Chcę ci zaufać:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2022-02-25

Tagi: rumunia handel kobietami

Kup książkę Chcę ci zaufać

Chcę ci zaufać - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patka96x
Patka96x
Przeczytane:2024-02-04,

Chcę Ci zaufać

Późnym wieczorem Natalia, postanawia wybrać się, żeby odwiedzić przyjaciółkę. Jednak tak nie dociera. Dlaczego? 🤔
Po drodze jest świadkiem zdarzenia, którego kobieta nie powinna była zobaczyć. Natalia od razu się wycofuje, ale ktoś i tak ja śledzi. Z opresji ratuje ją tajemniczy, przystojny nieznajomy Adrian. Adrian na pierwszy rzut oka ją przeraża, alei podoba się dziewczynie. Kobieta ma wrażenie, że mężczyzna doskonale wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Czy ma dobre przeczucie? 🤔
Kim tak naprawdę jest mężczyzna? 🤔
Jaki może mieć cel, w pomocy Natalii? 🤔
A może ich spotkanie to naprawdę przypadek? 🤔.
Na wszystkie pytania znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖 ♥️.

W tej pozycji moje uwagę bardzo przykuła okładka, ponieważ jest na niej para i motocykl a takich okładek jest mało. Książka czyta się szybko, czcionka nie jest za mała i nie męczy oczu podczas czytania. Historia opisana w książce podobała mi się. Ta pozycja była moja pierwsza od autorki i nie zawiodłam się.

Polecam Wam tę pozycję 📙 📖 .

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa @waspos

O debiucie Darii Rajdy słyszałam dużo dobrego. Miałam nadzieję, że i mi przypadnie do gustu, a że uwielbiam debiuty, to musiałam po nią sięgnąć. Zbierałam się do niej dość długo i równie długo ją czytałam. Jednak to nie wina książki, a tego, że po prostu czas nie był dla mnie łaskawy. Uciekał w mgnieniu oka. Czytałam w wolnej chwili, pomiędzy audiobookami, które jako jedyne mnie ratowały. Przez to wszystko czasami gubiłam się w fabule, by po dłuższej chwili wrócić na właściwe tory. Całe szczęście, że książka siedziała mi jeszcze w głowie, bo miałabym niemały problem, by przypomnieć sobie, co działo się w poprzednim rozdziale, gdyż jest tu masa akcji.

Moim zdaniem Daria jako debiutantka pokazała, że potrafi manipulować czytelnikiem, wodzić go za nos, mimo że książka nie była thrillerem, a romansem. Romansem z zalążkiem mafijnym, odrobiną sensacji i całą masą wrażeń. Fabuła, którą wykreowała Autorka była dosyć pokręcona, ale chyba jak każdy, ja lubię odrobinę wariactwa. Połączenie kilku gatunków w jedną książkę, zdecydowanie czymś takim było. Mogę śmiało przyznać, że spędziłam z nią mile czas. Powroty do książki były bardzo przyjemne, gdyż bohaterowie od samego początku mnie zaintrygowali. Byłam ciekawa tego, jak potoczą się ich losy, czy jakieś uczucie pojawi się między nimi. I najważniejsze, co się stało z Patrycją? O tak, dodatkowy plus za to, że przyjaciółka głównej bohaterki jest moją imienniczką. Właśnie, jeśli o nią chodzi, to od początku miałam mylne wrażenia, Daria tak poprowadziła ten wątek, iż nie byłam pewna, co tu może się wydarzyć. Przyznam szczerze, że zaskoczyła mnie obrotem spraw, tak, jak i samym zakończeniem. Nie spodziewałam się tego ani trochę i bardzo mi się to podobało. Ogromne brawa dla Autorki, za tak nieprzewidywalną akcję!

Ten debiut sprawiał, że napięcie nawet na moment nie ustępowało. Scenki seksu, bądź też jedynie ich zalążek pobudzał wyobraźnię i to mocno. Doprowadzały one do czerwoności i do tego, iż miałam w głowie, takie "zróbcie to wreszcie, bo nie wytrzymam!". Tę chemię pomiędzy bohaterami było czuć w powietrzu, mimo że oni starali się do siebie nie zbliżać, choć było to bardziej niż kuszące. W takich momentach emocje sięgały zenitu, a serce biło coraz szybciej.

Tę książkę mogę zdecydowanie polecić osobom, które lubię wartkie akcje, masę emocji i niepewność co do zakończenia. Ja dostałam to wszystko, a nawet i więcej. Czytało mi się naprawdę przyjemnie i żałuję, że nie udało mi się tego zrobić jednym ciągiem. Wiem, że gdybym miała więcej wolnego czasu, to raz-dwa skończyłabym ją, a tak mogłam jedynie myślami wracać do niej i czekać na moment, w którym ponownie zanurzę się w lekturze. Już nie mogę doczekać się kolejnych książek, które wyjdą spod pióra Autorki, gdyż tą sprawiła, iż czuję niedosyt.

Dziękuję serdecznie Autorce oraz wydawnictwu za egzemplarz recenzencki! Bawiłam się przy nim znakomicie! Jeszcze raz gratuluję Autorce dobrego debiutu i liczę, że kolejnymi historiami również mnie zaskoczysz!

Avatar użytkownika - Booklutek
Booklutek
Przeczytane:2022-04-17,

Daria Rajda „Chcę ci zaufać”

Życie Natalii legło w gruzach po usłyszeniu słów, na które nie była przygotowana.

„— Zdradziłem cię. — Jego szept na moment zawisł w powietrzu, aby za chwilę rozpłynąć się, docierając w każdy zakamarek naszego mieszkania.”

Gdy mąż opuszcza mieszkanie, kobieta postanawia odwiedzić przyjaciółkę, by się wyżalić. Po drodze spotyka ją przerażająca sytuacja. Okazuje się, że jest świadkiem morderstwa. Gangsterzy mierzą do niej z pistoletów, ale nie zabijają. Z opresji kobietę ratuje motocyklista Adrian. Po tym niefortunnych zdarzeniu ponownie trafiają na siebie. Czy to przypadek? Kim jest mężczyzna? I dlaczego mafia darowała Natalii życie?

„Szczęście zbyt łatwo osiągnięte jest podejrzane. Szczęście zdobyte bez trudu trudniej docenić i łatwiej stracić.”

Książkę czytało mi się naprawdę przyjemnie mimo, iż przewidziałam jaką rolę odegra przyjaciółka Natalii. Plusem są życiowe przemyślenia głównej bohaterki i charakter męskiej postaci. Temat, jaki jest zawarty w tej powieści jest trudny, bo mowa o handlu żywym towarem. Stwierdzam, że połączenie romansu i sensacji wyszło autorce bardzo dobrze. Zachęcam do lektury 💛

A czy Wy, lubicie takie zestawienie gatunków?

„Życie bywa naprawdę przewrotne...
To od nas samych zależy, w jaki sposób nim pokierujemy, jaką ścieżkę obierzemy. Staniemy się źli, czy będziemy walczyli ze złem? Będziemy dobrzy, czy innym to dobro będziemy odbierać? Cokolwiek by się działo, kogokolwiek byśmy na swojej drodze spotkali, w ostatecznym rozrachunku to i tak my jesteśmy autorami własnego życia, którego bieg zawsze możemy zmienić.”

Takich powieści jak ta zdecydowanie trzeba mi więcej! Tak, tak i jeszcze raz tak.

„Nie doceniałam losu i jego przewrotności – bowiem zawsze może być przecież gorzej. Gdy już wydaje ci się, że tak wiele w życiu przeszłaś i doświadczyłaś, że nic nie jest cię w stanie złamać – mylisz się. Zawsze znajdzie się coś gorszego, a ty będziesz zaczynała od nowa żmudny proces budowanie własnej pewności siebie i próbowała przystosować się do sytuacji.”

Natalia wiedzie na pozór poukładane życie. Ostatnio nie układa się jej z mężem, który po ostatnim zbliżeniu wyznaje jej, że ją zdradził i odchodzi od niej. Natalia jest załamana i postanawia odwiedzić przyjaciółkę, aby z nią pogadać, jednak nie dociera tam, gdyż jest świadkiem czegoś, czego nie powinna widzieć. Z opresji ratuje ją tajemniczy mężczyzna. Ale to tylko początkuje jej kłopoty. Kim tak naprawdę jest Adrian? Jakie ma zamiary wobec Natalii?

Daria Rajda stworzyła niesamowicie wciągającą historię, która od początku do samego końca każe nam trzymać rękę na pulsie. Sensacja goni bowiem sensację, nie pozwalając nam na chwilę wytchnienia. Emocje, aż się wylewają poza karty powieści, a niezwykle ciekawe, ale i tajemnicze postacie tylko podsycają nasze zainteresowanie. Każda z nich została dobrze wykreowana, autorka nadała im odpowiednie cechy, które bez wątpienia określają ich stan ducha.
Natalia to na pozór twarda babka, która ma tendencje pakować się wiecznie w jakieś kłopoty. Nie jest osobą, której zawsze można rozkazywać, gdyż ona zawsze podąża własnymi ścieżkami. Na ogół jest sympatyczna, ale gdy trzeba potrafi pokazać pazurki.
Adrian to niezwykle tajemniczy, a zarazem przystojny mężczyzna, którego ciężko rozgryźć. Bardzo go polubiłam, a jego słowne potyczki z Natalią momentami rozbawiały mnie do łez. Podobała mi się ta jego tajemniczość i nieprzewidywalność.
Patrycja, najlepsza przyjaciółka Natalii, na którą ta zawsze może liczyć. Ale czy aby na pewno jest tym za kogo się podaje?

Pomysł na fabułę jak najbardziej udany. Autorka umiejętnie połączyła romans z wątkiem sensacyjnym, a w dodatku napisała to w taki sposób, że czytelnik naprawdę nie ma ochoty odkładać książki, ani na moment. Tak było w moim przypadku. Tak się wciągnęłam w losy Natalii i Adriana, że cały otaczający mnie świat przestał na jakiś czas istnieć. Ale takie historie właśnie lubię, które pozwalają mi choć na moment oderwać się od otaczającej mnie rzeczywistości i pozwolić przenieść w inny świat.
W książce został poruszony również trudny temat porwań i handlu kobietami. Niestety takie rzeczy mają miejsca również w naszym świecie. I tylko możemy sobie wyobrazić przez co przechodzą te kobiety.

„Istnieje takie uczucie, które spada na człowieka przynajmniej raz w życiu. Tłamsi go niczym cisza przed burzą. Bezpardonowo przedziera się do organizmu i krąży we krwi, powoli osłabiając, nękając i niszcząc. Wywołuje nieodparty lęk i przeczucie, że zaraz coś złego się wydarzy. Sprawia, że człowiek czuje się mały i przerażająco bezradny. Uczucie to powoduje, że wreszcie dociera do nas, iż to nie my jesteśmy centrum wszechświata; że wszystko, co mamy i czujemy, może zniknąć bezpowrotnie w jednej chwili. Nic bowiem nie trwa wiecznie.”

Całość została napisana przystępnym językiem, czyta się niezwykle przyjemnie. Emocji, dreszczyku niepewności i ciągłej adrenaliny mamy tutaj pod dostatkiem. Niebezpieczeństwo, groźby i dociekanie prawdy, tego również możecie się tutaj spodziewać. Daria Rajda zabiera nas w niebezpieczny świat, w którym tak naprawdę nic nie jest do końca pewne. Komu można tutaj zaufać? Kto okaże się kłamcą? Tego dowiecie się już sięgając po tę powieść.

"Chcę ci zaufać" to niezwykła i porywająca historia, pokazująca nam, że w życiu nie można być niczego i nikogo pewnym, gdyż nigdy nie wiadomo co wydarzy się w następnej chwili. Ta lektura to istny rollercoaster, obok którego nie można przejść obojętnie. Gorąco polecam!

Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-09-15, Ocena: 6, Przeczytałem,

Życie Natalii zmienia się w chwili kiedy mąż po upojnych chwilach, wyznaje jej że ją zdradził.
Kobieta wyrzuca go z domu a sama postanawia, udać sie do najlepszej przyjaciółki żeby wypłakać się w jej rękaw. Jednak nie dociera na miejsce. Gangsterskie porachunki to zdecydowanie nie jest miejsce w którym powinna się znaleźć. Chodź dziewczyna wycofuje się, nie ulega wątpliwości że jednak ktoś ja dostrzegł i ruszył jej śladem. Z tej sytuacji ratuje ją przystojny chodź, tajemniczy mężczyzna. Adrian nie wydaje się zaskoczony tą sytuacją.
Chodź Natalia nie ufa mężczyźnie to z każdym dniem w którym ją chroni, zbliża się do niego.
Kim naprawdę jest Adrian?
Dlaczego postanowił pomóc Natalii?
A może jednak to spotkanie nie było przypadkowe?

Romans, Kryminał i sensacja w jednym. Świetna książka, fajnie wykreowani bohaterowie i niebanalna akcja to jest to co znajdziecie w książce. Pióro autorki jest tak fajne że czytelnik odpływa, a wraca gdy książka się kończy. Ze zrozumieniem historii raczej nikt nie będzie miał problemu. Dynamiczna akcja i świetna fabuła to jest to czego potrzebuje każdy czytelnik. Autorka potrafi trzymać w napięciu do ostatniej kartki.
Polecam z czystym sumieniem.

Avatar użytkownika - Niegrzeczne_lite
Niegrzeczne_lite
Przeczytane:2022-09-11, Ocena: 6, Przeczytałem, Recenzenckie,

Czy macie przyjaciół, którym ufacie bezgranicznie?

Czy istnieje osoba, za którą możecie ręczyć bez mrugnięcia okiem?

????????????

Życie Natalii staje na głowie, kiedy po upojnym zbliżeniu, jej mąż oznajmia, iż to była ostatnia chwila ich związku. Kiedy jest pewna, że jej szczęście posypało się niczym domek z kart i nic gorszego nie może się jej przytrafić, w drodze do przyjaciółki widzi scenę, której nikt nie chciałby zobaczyć. Instynkt przetrwania sprawia, że kobieta zaczyna uciekać, lecz stoi na z góry przegranej pozycji.

Na jej szczęście, zostaje ocalona przez księcia na białym koniu.

No dobra, konie to on miał w dwukołowej maszynie, a i do księcia było mu daleko ? Choć nie można mu było odmówić uroku, to spowijał go cień tajemniczości.

Czy arogancki nieznajomy ma coś wspólnego z przestępstwem, które rozegrało się na oczach Natalii?

Kim tak naprawdę jest Adrian?

Czy tajemnicze zniknięcia młodych dziewczyn na uczelni, mają coś wspólnego z aktem wandalizmu?

I

Kochani, cóż to były za emocje!

Cała opowieść oscyluje wokół handlu żywym towarem, jednak informacja o tym, kto jest zamieszany w owy proceder, jest ściśle tajna ?

Wszystkie wątki zostały zakończone, co dodatkowo pozytywnie wpłynęło na odbiór książki. Autorka dopracowała historię tak, aby czytelnik nie miał problemu ze zrozumieniem zawiłych sytuacji, a także mógł stopniowo dochodzić do prawdy, po drodze rzucając podejrzenia na wszystkich wokoło.

Nie jestem pewna, czy oszczędziłam kogokolwiek? Co więcej, przez chwilę myślalam nawet o jakiejś chorobie psychicznej u głównej bohaterki ? Tak, zdecydowanie zbyt wiele książek psychologicznych w ostatnim czasie?

Od momentu, w którym otworzyłam książkę, nie byłam w stanie się od niej oderwać. Pochłonęła mnie, zarywając wraz ze mną noc???

Polecam z czystym ?

Dziękuję za egzemplarz recenzencki @daria_rajda_autorka oraz @waspos ???

?Recenzja ?

Na początku, jak tylko zaczęłam czytać tę książkę, pomyślałam sobie, że będzie to kolejna nudna historia miłości. Jednak zaczynało się coś dziać, a ja powoli wchodziłam w tę historię.

Kiedy tylko akcja ruszyła, zaczęły pojawiać się nowe wątki i budowanie napięcia. Autorka poruszyła w swojej książce temat uprowadzenia dziewczyn na handel. Dość niełatwy temat i brutalny jest ten wątek. Jednak czyta się go naprawdę dobrze.

Momentami denerwowało mnie zachowanie głównej bohaterki. Powtarzanie, że jej życie przypomina film, zaczęło mnie powoli drażnić. W głowie miałam, że jeśli za chwilę ona znów to powie, to chyba odłożę tę książkę. Jednak ono ustało, co mnie bardzo ucieszyło. Niestety, ale miała ona w sobie dużą część analizowania działań swoich i innych osób. Zaczynało mnie to już męczyć.

Jednak w ogólnym rozrachunku książkę czytało się bardzo fajnie. Pióro autorki nie jest skomplikowane, nie używa ona trudnych słów. Kreacja bohaterów całkiem dobra. Jak wiadomo, mają wady jak każdy z nas. Przecież nie ma ideałów.

Bardzo fajnie poprowadzone zakończenie. Osadzone w fabule tajemnice i niedopowiedzenia sprawiają, że nie spodziewamy się takiego rezultatu.

Jest to moje pierwsze spotkanie z autorka i pewnie sięgnę po kolejna książkę.

Za możliwość recenzji dziękuję wydawnictwo @waspos

Wczorajsza róża
Daria Rajda0
Okładka ksiązki - Wczorajsza róża

Kiedy uwikłasz się w zbyt wiele kłamstw, możesz się z nich już nigdy nie wyplątać. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają, ale w przypadku...