Chemia żywności t.1

Chemia żywności jest nauką o składzie surowców i produktów żywnościowych, dodatków i zanieczyszczeń żywności, a także o biochemicznych i chemicznych reakcjach zachodzących w surowcach oraz produktach żywnościowych w czasie przechowywania i przetwarzania.

Zajmuje się również wpływem składników, dodatków i zanieczyszczeń na bezpieczeństwo zdrowotne i pozostałe aspekty jakości żywności.

W tomie 1 opisano:

-          zakres i rolę chemii żywności;

-          budowę surowców i produktów żywnościowych;

-          udział, właściwości oraz rolę wody, składników mineralnych, sacharydów, lipidów, białek i niebiałkowych związków azotowych;

-          występowanie i właściwości naturalnych barwników surowców żywnościowych oraz związków zapachowych i smakowych;

-          interakcje składników żywności;

-          składniki i reakcje wpływające na reologiczne cechy żywności.

Książka została opracowana przez specjalistów, mających doświadczenie w pracy dydaktycznej i współpracy z przemysłem.  Jest przeznaczona dla studentów wydziałów nauk o żywności na uniwersytetach przyrodniczych i politechnikach, a także wydziałów farmaceutycznych i ekonomicznych oraz dla pracowników gospodarki żywnościowej.

Informacje dodatkowe o Chemia żywności t.1:

Kup książkę Chemia żywności t.1

Chemia żywności t.1 - opinie o książce

Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań
Okładka ksiązki - Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań

Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z uroczymi kotami...

Krzyżówki obrazkowe z wesołym potworkiem
Okładka ksiązki - Krzyżówki obrazkowe z wesołym potworkiem

,,Krzyżówki obrazkowe z wesołym potworkiem" to prawdziwe wyzwanie dla 7-, 8- i 9-latków. W książeczce na rozwiązanie czeka ponad 20 krzyżówek, a zadanie...