Cherub

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2020-11-12

Przeszłość upomni się o niego po raz ostatni.

Zielonogórskie lato przerywa kolejna zbrodnia. Prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko okaleczony i zamordowany. W tym samym czasie komisarz Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości.

Pod nieobecność emerytowanego inspektora Romualda Czarneckiego sprawę przejmuje prokurator Arleta Winnicka. Zainscenizowane miejsce zbrodni, wybór ofiary i brak śladów nie pozostawiają żadnych wątpliwości. Morderca jest brutalny, nieprzewidywalny i świetnie panuje nad sytuacją. Bardzo szybko daje śledczym do zrozumienia, że żadne z nich nie może czuć się bezpieczne. Szykuje się najtrudniejsza sprawa w ich karierze.

Brudny, zdeterminowany, by uratować przyjaciół i raz na zawsze zostawić przeszłość za sobą, podejmuje wyzwanie. Finałowy pojedynek dopiero się rozpoczyna.

Kup książkę Cherub

Przemysław Piotrowski.

''Cherub''

Wydawnictwo: Czarna Owca.

Literatura: Kryminał.

Cherub jest ostatnią, trzecią częścią trylogii, kończącą powieść z komisarzem Igorem Brudnym, gdzie tym razem akcja powieści rozgrywa się w Zielonej Górze, tym razem komisarz po raz kolejny staje z demonami przeszłości. Te sprawiają że nasz bohater staje przed rozwikłaniem zagadki makabrycznych morderstw w które zaangażowali się siły śledczych, tajemnica łańcuszka, powiązane wątki, brutalność, brawurowa akcja.

Komisarz Igor Brudny otrzymuje informację iż prokurator Brunon Kotelski zostaje bestialsko zamordowany. Tak rozpoczyna się historia która sprawi, iż w pewnym momencie morderca zacznie grać w kotka i myszkę. Mając przewagę nad śledztwem, profesjonalnie i bez błędów ten ktoś czyni że sprawa zaczyna nabierać tempa, a Igor Brudny który świadomy jest iż przede wszystkim cała sytuacja jest uknuta przeciwko niemu, próbuje odgadnąć kim jest ów nieznajoma postać. Czy finałem jest kolejne morderstwo, a także otrucie części załogi policjantów, którzy uczestniczyli w dochodzeniu? czym jest darknet, co ma wspólnego ze sprawą?  Czy kluczem jest osoba o domniemanej nazwie cherub, osobowości zakrawającej na anioła, nie winnej, pięknej i nieskalanej. Co wspólnego ma zakład opiekuńczy Hieronimek, że powoli jak puzzle, klocki same wskakują na swoje miejsce budując obraz, kształt sytuacji, doprowadzając z dreszczem emocji do końca powieści.

Będąca w posiadaniu ostatniej części Przemysława Piotrowskiego, świadomie mam poczucie ogromnego zawodu, iż książka tak szybko się skończyła. Pomimo iż bardzo lubię i cenię mocne kryminały które śmiało można nazwać dreszczowcem, thrillerem, opartych na fikcji literackiej, nie pragnęłabym jednak być świadkiem tego, co też uczynił autor ofiarom, choć sądzę, iż pierwsza siedziałabym na fotelu w kinie móc przekonać się jak to wyglądało by na wielkim ekranie. Porównanie takie mi nasuwa, główną postać która przeważnie jest osobą silną, zdeterminowaną, dążącą do uzyskania prawdy, czasem za wszelką cenę, można uznać iż 85% bohaterów tego gatunku literackiego, stanowi kluczowe podobieństwo do siebie. Te cechy charakteru, czy osobowości przywiodły mi na myśl iż Brudny śmiało mógłby zostać Unai López de Ayala, „Krakenem,, Eva García Sáenz de Urturi, czy Jakubem Mortką, Wojciecha Chmielarza, to są tylko przykłady które mogę przytoczyć. Silny charakter tym się wyróżnia, że na tle innych - Igor ma za sobą trudną przeszłość, jako wychowanek ośrodka był nie tylko pozbawiony kręgosłupa moralnego, lecz wpajano mu bycie zerem, dręczony przez siostrę Gwidone, do tego dochodząca pedofilia, gwałty kolegów, psychicznie umęczenie, odcisnęło piętno na jego przyszłości, temperamencie, to kim się stał w ostateczności możecie sami sprawdzić czytając bardzo dobry kryminał, który sprawi że to co za oknem, nie będzie mieć znaczenia. Polecam serdecznie.

Ostatnia część przyczyniła się o tego, ze z przyjemnością przeczytałam, losy moich ulubionych bohaterów nie ukrywając przy tym, że cały czas zastanawiałam, się nad tym, czym tym razem autor zaskoczy, swojego czytelnika dając mu wiele możliwości, że poznał głównego bohatera właściwie z każdej strony i czy da mu kolejne szanse na rozwinięcie swoich zawodowych skrzydeł?

Rozmyślałam, podczas czytania jak potoczą się dalsze losy głównych bohaterów, czy sprostają oni kolejnemu przebiegowi oraz prawidłowemu rozwiązaniu tej ostatniej finałowi zagadki kryminalnej.

Z przyjemnością przeczytałam ostatnią część trylogii autorstwa Pana Przemysława Piotrowskiego pt. ''Cherub'' o lasach komisarza Igora Brudnego, który to nie boi się podjąć kolejnego ryzyka, ale najbardziej zaskakujące było dla mnie w niej całościowe ujęcie wszystkich bohaterów.

Nie przeszkadzał mi momentami występujący u bohaterów używany w dialogach opisywany przez autora ostry język w ich dialogach.

Poznanie dla mnie tych bohaterów to była nie tylko fantastyczna kryminalna przygoda, dzięki której mogłam się oderwać od rzeczywistości, ale również razem z nimi rozwiązywać tajemnicze zagadki, które do rozwiązania łatwe nie były.

Najbardziej podobało mi się to, że autor nie zapomina poruszać trudnych zagadnień, dodać mocnej adrenaliny, która była bardzo uwidoczniona w niezwykłych momentach toczącej się ciągle akcji wydarzeń.

Kryminał ten składa się z 49 rozdziałów napisanym językiem barwnym.

Cała trylogia podobała mi się również przez nadanie im tajemniczo brzmiących z nazwy tytułom, a każdy z nich był inny, a jedynie rozwiązanie ich dla czytelnika stanowi nietypową niespodziankę.

Zaskakujące jest dla mnie to, że Pan Przemysław Piotrowski potrafi w tak niezwyczajny sposób stworzyć intensywny klimat nawet ten, o których nie każdy lubi chętnie pisać w tak oczywisty sposób i rozmawiać się o nim.

Polubiłam twórczość Pana Przemysława Piotrowskiego za to, że nie dał mi możliwości, abym mogła domyślić się, jakie będzie prawdziwe rozwiązanie i czy główny bohater Igor Brudny podoła i wytrwa do samego końca w tym wyzwaniu z rozprawieniem się ze swoją trudną przeszłością.

Wydawnictwu Czarna Owca dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania egzemplarza książki III części kryminału z cyklu: Igor Brudny (tom 3) autorstwa Pana Przemysława Piotrowskiego pt. ''Cherub''.

Warto przeczytać ten kryminał.

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2021-01-10, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Aż trudno uwierzyć, że to koniec przygód w pechowej ostatnio Zielonej Górze i nie spotkam już Brudnego i Julki Zawadzkiej, lecz ja zawsze mam nadzieję, że gdzieś kiedyś jeszcze będzie o nim słychać. „Cherub” to 3 i ostatnia część przygód Igora Brudnego, który nie raz pokazał, że upór i determinacja doprowadza do końca sprawy, lecz w jego przypadku przeszłość podzieliła sie na 3 części i jedyny chyba pozytyw w nich to było odnalezienie brata bliźniaka i posiadanie rodziny, której nigdy nie miał.

Trzecia część oczywista, oczywistość nie rozczarowała mnie tym bardziej na długo pozostanie w mej pamięci, jako top 1 w NAJ ubiegłego roku. Czekam na kolejne książki Pana Przemysława, bo jak zresztą podkreślałam jest On moim kolejnym ulubionych pisarzem książek kryminalnych.

Przebiegając przez cała akcje momenty lochu, ciemności bądź katowania swoich ofiar dało się odczuć na własnej skórze i Was proszę nie czytajcie tego przy zgaszonym świetle, bo ja o mało, co a dostałabym zawału, gdy moja córka o 23: 40 postanowiła wyjść z łóżka i po cichu podejść do mnie od tyłu i patrzeć tymi swoimi wielkimi oczami!!! No mowie Wam na swoje 38 lat to już był początek zawału!!:D

Kolejna książka w moim posiadaniu, która opisuje ciemną stronę Internetu czyli Darknet, ale jakoś czytając to co autor na końcu napisał nie będę ryzykowała :p Jeżeli ktoś z was nie czytał jeszcze (w co wątpię :p) żadnej książki autora to muszę powiedzieć że napisana jest bardzo prostym językiem i ani 1,2 jak i 3 części nie idzie się zgubić. Od pierwszej strony idzie się związać z bohaterami, co i u mnie miało miejsce. W książce mamy też kilku innych fajnych bohaterów, którzy np. zasługują na własną powieść, a są nimi Aneta Winnicka, Julia Zawadzka, Łukasz Warszawski, Anna Borucka, Ela Pałka. Każda z tych postaci dała swoja cząstkę w tej książce, co w całości daje bombę uczuć i doznań począwszy od euforii, szoku, a skończywszy po wnerwieniu, zniecierpliwieniu, strachu. Polecam każda z 3 części serii, bo z czystym sercem podpisuje się pod tą książką Hit 2020, a cytując klasyka jak to powiedziała moja 7 letnia córka „No akcja nie z tej ziemi…”, hehe, czyli „Kraina Lodu 2 tak, tak wiem tylko proszę się nie śmiać!! W te recenzje jakieś słowo włożyła moja córka! Pomysłowość w opisaniu poszczególnych zgonów i to jak rozwinęła się końcowa scena była dla mnie szokiem, ale pozytywnym. Kochani ja tu gadu, gadu, pisu, pisu, a czas leci wiec zapraszam do Cheruba i przekonacie się sami, ze to, co napisałam jest szczerą prawdą.

Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo

Przyznam szczerze, że nie cierpię wręcz kończyć serii, która całkowicie zawróciła mi w głowie i sprawiła, że nie mogłam o niej zapomnieć. Ostatni tom jest dla mnie prawie zawsze spotkaniem smutnym i dość emocjonującym. Nie inaczej było z Cherubem, po którego spontanicznie sięgnęłam dwa dni temu. Nie będę Wam wciskać kitu i powiem, że żałuję, że przeczytałam tę książkę. Zaraz jednak dowiecie się dlaczego.

Spokój nie mógł trwać zbyt długo, nikt nawet się tym nie łudził. W Zielonej Górze dochodzi do kolejnej makabrycznej zbrodni. Ofiarą jest prokurator Brunon Kotelski, który znany był ze swoich dziwnych zboczeń. W tym samym czasie Igor Brudny otrzymuje pamiątkę z przeszłości, która mówi mu, że zabawa się jeszcze nie skończyła. Miejsce zbrodni, sposób morderstwa oraz liczne poszlaki wskazują na to, że morderca jest bardzo niebezpieczny i doskonale panuje nad sytuacją. To on rozdaje karty w tej grze. Przed śledczymi najtrudniejsza sprawa w ich karierze. Czy uda się znaleźć sprawcę, zanim dopadnie kolejnej ofiary?

Znowu jest tak, że nie mam pojęcia, od czego zacząć. Przemysław Piotrowski powalił mnie na łopatki i nie pozwolił się pozbierać. Ta książka sprawiła, że wszystkie moje troski, jakieś smutki i różne myśli po prostu zniknęły - całkowicie pochłonęła mnie ta sprawa, która okazała się okropnie brutalna, mroczna, gęsta i ah. Może jednak zacznę po kolei.

Bardzo podobało mi się to, że w tej części czytelnicy mogą poznać bliżej postać pani prokurator Arlety Winnickiej. Występowała ona już w poprzednich książkach, jednak te pierwsze skrzypce odgrywał Brudny, Zawadzka oraz Czarnecki. W Cherubie autor wysunął trochę na pierwszy plan właśnie Winnicką, która wzbudziła we mnie dość sprzeczne emocje. Z jednej strony irytowała mnie okrutnie swoją zbyt dużą pewnością siebie oraz uporem, ale z tej drugiej, w jakiś dziwny sposób wzbudziła we mnie współczucie - w końcu z jakiegoś powodu tak postępowała.

O dziwo, udało mi się zżyć i z pozostałymi bohaterami, których w poprzednich częściach jakoś nie dostrzegałam - mea culpa. Wszystkim postaciom kibicowałam w odnalezieniu sprawcy i rozwiązaniu tej sprawy, natomiast pewna scena sprawiła, że dosłownie nie wiedziałam co mam myśleć. Nie będę mówić, co dokładnie się wydarzyło, ale jeżeli ktoś z Was czytał, być może wie, o czym mówię.

Styl Piotrowskiego zasługuje na wszelkie uznanie, ponieważ żeby pisać tak dobre kryminały, które dosłownie wbijają czytelnika w fotel, trzeba po prostu umieć. Kreacja postaci, zwroty akcji i sama poruszana tematyka – to wszystko złożyło się na to, że nie potrafię ocenić tej pozycji inaczej jak bardzo dobrze. Cherub mnie przeraził, zszokował, zasmucił i sprawił, że pochłonięcie tej pozycji zajęło mi kilka godzin. Jak dla mnie jest to rewelacyjne zakończenie serii i okrutnie wciągająca historia.

Jeżeli niestraszne Wam brutalne sceny, kryminały mrożące krew w żyłach i świetni bohaterowie, to musicie poznać twórczość pana Piotrowskiego. Żałuję, że przeczytałam tę książkę tak szybko i nie dawkowałam sobie kolejnych rozdziałów, bo teraz nie pozostało mi nic.

Avatar użytkownika - red_sonia
red_sonia
Przeczytane:2020-12-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Cherub" ostatnia z trylogii związanej z Igorem Brudnym oraz sierocińcem sióstr hieronimek. Autor już w poprzednich częściach pokazał, że stawia na nieoczywiste rozwiązania oraz nagłe zwroty akcji i w "Cherubie" również ich nie zabrakło. Mamy tu głównie świat darknetu z przerażającymi filmami typu snuff, kluby BDSM, a wszystko w jakiś sposób połączone z zabójstwem znanego prokuratora oraz samym komisarzem Brudnym.

W "Cherubie" jest mniej krwi, za to bardziej rozbudowane są wątki poboczne mające duży wpływ na fabułę. Mam namyśli głównie darknet i środowisko osób lubiących się w BDSM. Oba autor przedstawia bardzo wiarygodnie i choć wszystko dla ludzi, to momentami od opisów przechodziły mnie dreszcze. Z filmami gdzie pokazywane jest zabójstwo czy gwałt na żywo, a czasem pod instrukcje spotkałam się raz, niestety nie pamiętam w jakiej książce,  więc nadal jest to temat dla mnie nowy, więc z tym większym zainteresowaniem przewracałam kolejne strony.

"Cherub" jest mocny, dobrze napisany i takich powieści chciałoby się czytać jak najwięcej. Co jeszcze skrywa mroczna część ludzkiego "ja"? Mam nadzieję, że Przemysław Piotrowski ma już pomysł.

Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi

Sięgnęłam po tę ksiażķę ponieważ uwielbiam thrillery,sensacje i dobre kryminały..I nie zawiodłam się. Główny bohater Igor Brudny od razu wzbudził moja sympatię dociekaniem prawdy.

Wychowanek sióstr hieronimek - co nie może kojarzyć się Wam z sercem na dłoni albowiem ich przełożona Gwidona to diablica w czystej postaci. Wychowankowie byli wykorzystywani sexualnie, nękani psychicznie i cieleśnie przez kolegów co wyryło w ich psychice blizny na całe życie.

Wartka akcja i różnego rodzaju wątki - w tym Dark Net, o którym nie miałam pojęcia doprowadził do tego że książkę pochłonęłam bardzo szybko.

Przedstawiony w niej jest obraz brutalnego seksu i światka przestępczej działalnosci opanowanego przez Rosjan...

Igor ma mocny charakter ale tez wspanialych ludzi Julkę,Elkę i Romka, ktorzy nie zawahaliby sie oddac i poświęcić pracy dla niego.."

Polecam każdemu kto uwielbia zawrotną akcję...!

Dziękuję @wydawnictwoczarnaowca za egzemplarz do recenzji!

Avatar użytkownika - cherryladyreads
cherryladyreads
Przeczytane:2020-11-30, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Cherub”, podobnie jak poprzednie części cyklu o komisarzu Igorze Brudnym, jest świetną powieścią i na pewno spodoba się fanom mocnych kryminałów. Kolejny raz przyjdzie nam zagłębić się w mroczny świat przestępstw seksualnych, jednak tym razem to nie pedofilia, a praktyki BDSM będą tutaj najważniejszą wskazówką do rozwiązania sprawy. By stworzyć przerażającą historię, która zarazem będzie nosiła znamiona realności, autor wprowadza do swojej powieści wątki związane z działalnością w dark necie. Wyjaśnia nam podstawowe wiadomości o tym jak dark net funkcjonuje, czym się zajmuje i co można tam znaleźć, choć naprawdę nie warto tam niczego szukać. Nie bez powodu zostaje on nazwany w książce ‘przedsionkiem piekła’.

Ta powieść różni się od poprzednich tym, że ofiarami wcale nie są przypadkowe, nieznane nam osoby. Śmierć prokuratora Brunona Kotelskiego, który przewijał się w poprzednich tomach, to dopiero początek brutalnych morderstw znanych nam postaci. Ewidentnie widać, że autor „Cherubem” chce się rozprawić z tą serią, co z jednej strony cieszy, ale i smuci zarazem. Wydaje mi się jednak, że autor doskonale wyczuwa nasz przesyt, dzięki czemu wie, kiedy należy pożegnać się z bohaterami, zanim się nimi znudzimy.

„Cherub” zaskoczył mnie zakończeniem. I choć dość szybko można wywnioskować ze wskazówek, kto stoi za tragiczną śmiercią ofiar, to książkę nadal czyta się z ogromną ciekawością i w dużym napięciu. Autor bardzo dobrze wykreował swoje postacie, nie tylko te pierwszoplanowe, dzięki czemu historia nabiera bardzo realnego wymiaru.

Naprawdę kawał dobrej literatury, dla osób lubiących mocne kryminały, od których nie idzie się oderwać. Ja szczerze polecam całą serię!

Trzecia i chyba (oby nie!) ostatnia część kryminału z Igorem Brudnym w roli głównej przeczytała się sama w 2 dni! To nieczęsty przypadek, gdy kolejne części są równie dobre (a może nawet lepsze!) co poprzednie.

Po raz kolejny Igora dopadnie przeszłość, ta, o której chciał zapomnieć, którą, wydawałoby się, wymazał już z pamięci. Czeka go spotkanie z psychopatą, który nie ma nic do stracenia i którego czyny sprawią, że ani Brudny ani jego współpracownicy nie będą spać spokojnie. Tym razem bowiem to oni będą na celowniku mordercy.

„Cherub” to solidny, mocny, krwisty i, chciałoby się rzec, ‘męski’ kryminał (ale tak nie powiem, bo strasznie nie lubię dzielenia literatury na męską i kobiecą!) pełen zwrotów akcji, makabrycznych i niezwykle realistycznych opisów. Pojawią się postaci znane z poprzednich części, ale główną rolę odegra, oczywiście, Igor Brudny – niezniszczalny, najlepszy i najskuteczniejszy.

Jak będzie tym razem? Czy w końcu uda się zamknąć wszystkie sprawy z przeszłości? Czy i tym razem Igorowi uda się pokonać przeciwnika?

Czytajcie koniecznie wszystkie części, jeśli niestraszne Wam mroczne klimaty i nie boicie się krwawych i obrzydliwych opisów.

Cała seria jest wg mnie doskonała, trzyma w napięciu do ostatnich stron, są i momenty wzruszające, zmuszające do refleksji. Bardzo polecam! To jedne z lepszych kryminałów, jakie czytałam!

Avatar użytkownika - milosnikksiazkow
milosnikksiazkow
Przeczytane:2020-12-13, Przeczytałam,

Tak bardzo nie mogłam się doczekać premiery, że nie wierzę, że to się już skończyło.😂😏

Z tęsknoty chyba przeczytam wszystkie trzy jeszcze raz.. 🙊

To jest moja perełka 2020.

Mój padre przeczytał "Piętno" i "Sforę" w jeden dzień (tak da się ludzie!) po czym pytał mnie cały czas "kiedy to ten Piotrowski ma znowu premierę" moja madre przeżywała "Sforę" jak nastolatka pierwsze zakochanie..

to już chyba jest znak, że to dobra książka?

Ta pozycja nie jest wyłącznie w sobie dobra ze względu na to jak jest opisana fabuła ale dowiadujemy się z niej dużo na temat Dark Netu, o którym jestem pewna wiele z Was słyszało ale nigdy (mam nadzieję) nie sprawdzili na własnej skórze co się tam znajduje. A jednak można tam znaleźć dosłownie wszystko od handlu ludźmi po handel bronią i innymi używkami.

Dla mnie jest to mega interesujące bo zawsze ciekawiła mnie działalność "cyber crime".

Zaczynając od "Piętna”, nie pomijając "Sfory" i kończąc na "Cherubie" ta seria była tak dobra, wywarła na mnie takie wrażenie i wywołała tyle emocji, że nie potrafię opisać tego słowami.

Nie mogę przestać chwalić autora za napisanie tak dobrych książek. Od dawien dawna szukałam kryminału, który spowoduje, że będę miała gęsią skórkę i się doczekałam.

Wraz ze wspomnieniami o Igorze Brudnym czekam do wiosny aby zobaczyć czym jeszcze zaskoczy nas Pan Przemysław.

Avatar użytkownika - Ja_Karola
Ja_Karola
Przeczytane:2021-02-24, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam już ,

Ostatnia część jeszcze lepsza.

Avatar użytkownika - Paola35
Paola35
Przeczytane:2021-02-02, Ocena: 6, Przeczytałam, 2021,

Tak samo jak przy poprzednich częściach tak przy tej przepadłam od razu po przeczytaniu prologu, który jest bardzo tajemniczy. Autor bardzo sprytnie pogrywa z czytelnikiem, z każdym rozdziałem coraz bardziej książka jest ciekawsza i trudno ją odłożyć. Główny bohater komisarz Igor Brudny jest jak na razie moim ulubionym bohaterem, jego postać w każdej części jest tajemnicza i bardzo surowa, sprawia to że czytelnik chce zagłębić się w jego życie i problemy. “Cherub” jest świetnie napisaną powieścią. Książki Pana Piotrowskiego są bardzo dobrze zbudowane, każdy bohater ma swoją historię bardziej lub mniej opisaną, jednak jest to opis tak dobry, że do każdej postaci jesteśmy w stanie się przywiązać i zrozumieć jej zachowania. W każdej części o komisarzu Brudnym tempo akcji pędzi jak błyskawica, autor nie pozwala nudzić się czytelnikowi ani na chwilę i z każdym rozdziałem chce się więcej i więcej. Autor mniej więcej w połowie powieści naprowadza nas na mordercę, jednak tak umiejętnie podrzuca tropy i wodzi za nos czytelnika, że samo rozwiązanie zagadki zaskakuje. Tym razem okładka książki również wskazuje, że będzie to przerażająca sprawa, lecz tym razem jest to niesamowicie inteligentny ale też niezwykle brutalny i zepsuty człowiek, któremu przeszłość zniszczyła psychikę. Autor co prawda nie szczędzi nam szczegółowych opisów morderstw ale mi akurat to wcale nie przeszkadzało, im bardziej mroczny kryminał tym lepszy, a książka “Cherub” jak i poprzednie części są dla mnie bestsellerem. Historia dzieci z sierocińca  bardzo chwyta za serce i na pewno ten kto tego nie przeżył nie jest w stanie wyobrazić sobie ich krzywdy, Pan Piotrowski dzięki takiej fabule wzbudza w czytelniku wiele emocji. Wszystkie trzy części były bardzo emocjonujące  i nie da się szybko o nich zapomnieć. Autor postarał się o naprawde świetną intrygę, akcja pędzi wartko i zdecydowanie, pomimo iż autor dał wcześniej odczuć kto stoi za morderstwami to jednak przewrotność intrygi i niespodziewane zwroty akcji sprawiły, że zakończenie było niezwykle ciekawe i zaskakujące i przyznam, że mnie troszkę zdenerwowało ponieważ nie robi się takich okrutnych rzeczy czytelnikowi Panie Przemysławie. Jak teraz żyć gdy nie wiadomo co dalej, czy będzie kolejna część? Mam jednak nadzieję że Igor Brudny powróci, ale już nie w związku z sierocińcem, ponieważ ten rozdział jego życia musi już zostać zamknięty, niech w końcu jego życie będzie spokojne i szczęśliwe. Cała seria to mistrzostwo i nie omieszkam sięgnąć po kolejne książki autora.

„CHERUB”
Przemysław Piotrowski Wydawnictwo Czarna Owca
Witajcie. Nie wiem czy czytaliście „Piętno” i „Sforę”, ale trzecia część „Cherub” przeraziłam mnie najbardziej.
Ktoś poluje na komisarza Igora Brudnego oraz na jego współpracowników z poprzednich śledztw. Giną kolejne osoby, między innymi prokurator Brunon Kotelski. Czy Brudnemu uda się w porę wytropić mordercę? Kto będzie następną ofiarą brutalnego psychopaty?
Ten psychopata jest sadystycznym mordercą. To co robi ze swoimi ofiarami przed śmiercią to głowa mała. Tutaj spełnia się najgorszy koszmar. Książka przeznaczona jest dla czytelników o mocnych nerwach.
Tym razem Przemysław Piotrowski w swoim „Cherubie” sięga do tak zwanego „darknetu” – tam to dopiero dzieją się tragiczne rzeczy. Sadystyczne morderstwa nagrywane są i udostępniane dla innych. Jak radzi sam autor lepiej, tam nie zaglądać. Tam gromadzą się najbardziej sadystyczne potwory. Dobrze opisany jest również wątek BDSM. Nie będę wam opisywała co tam się dzieje, bo dla mnie to jest ohydne. Nie wiem jak można czerpać przyjemność ze znęcania się nad innymi.
„Cherub” jest chyba najbardziej mroczną częścią z całej trylogii. Czytając po prostu boisz się co będzie dalej. Z jednej strony to jest niedobre, ale z drugie strony bardzo przyciąga czytelnika. To jest według mnie najlepsza część. Uwielbiam „Cheruba”. I to zakończenie…
Czy powstanie czwarty tom? Mam nadzieję, że Przemysław Piotrowski jeszcze nas zaskoczy. I jeszcze nie raz powróci Igor Brudny. Ciekawe kto tym razem będzie na niego polował. Co myślicie o „Cherubie” ? Chcielibyście kolejną część przygód Igora Brudnego? Ja jestem na tak.
Moja ocena to 10/10 . Dobrze rozpisane postacie. Morderca jak już pisałam jest bardzo sadystyczny. Akcja przebiega sprawnie. Nie ma czasu na nudę. Mamy coś innego – strach. Po przeczytaniu tej powieści długo dochodzisz do siebie. Dlatego radzę wam się dobrze zastanowić czy w to chcecie wejść.
„Cherub” przeznaczony jest dla czytelników dwadzieścia jeden plus, ze względu na okrucieństwa, które tutaj występują. Jesteście fanami mrocznych książek? To tak powieść jest jak najbardziej dla was.
Zachęcam was do przeczytania „Cheruba”, „Sfory” i „Piętna”.

Avatar użytkownika - klementyna
klementyna
Przeczytane:2021-01-15, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021,
Piętno
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Piętno

Igor Brudny to twardy, warszawski glina, który woli nie wracać do swojej przeszłości. Tym razem może jednak nie mieć innego wyjścia. Zielona Góra...

Radykalni. Terror
Przemysław Piotrowski0
Okładka ksiązki - Radykalni. Terror

Rok 2023. Europa powoli traci integralność, a wielomilionowa migracja muzułmanów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu zalewa targany konfliktami...

Szpetnicy
Maciej Kapuściński