Chłopak, którego nie było

JEŚLI NAPRAWDĘ KOGOŚ KOCHASZ, PRZEZNACZENIE ZAWSZE ZNAJDZIE DROGĘ

Martyna od dawna czeka na swoją szansę w życiu. Pracuje ponad siły w nadmorskim pensjonacie rodziców i powoli przestaje wierzyć, że cokolwiek może się zmienić. Aż pewnego dnia spotyka na plaży tajemniczego mężczyznę…

James mógłby być spełnieniem marzeń każdej kobiety, jednak zwraca uwagę właśnie na Martynę. Jako pierwszy wierzy w nią bezgranicznie i postanawia pokazać jej inny świat.

Przy Jamesie Martyna odzyskuje wiarę w siebie i w to, że szczęście jest możliwe. Żadne z nich nie ma wątpliwości, że rodzi się między nimi prawdziwa miłość, gorąca i szczera.

Martynie nie daje jednak spokoju fakt, że James do złudzenia przypomina chłopaka, który kiedyś był dla niej całym światem…

Co James ma wspólnego z tajemniczym Kubą?

Czy Martyna znajdzie w sobie odwagę, by zawalczyć o nową miłość?

Czy dusze, które niegdyś związał los, odnajdą się pomimo przeciwności?

Informacje dodatkowe o Chłopak, którego nie było:

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2019-07-31
ISBN: 978-83-240-4875-5
Język oryginału: Polski

Kup książkę Chłopak, którego nie było

Chłopak, którego nie było - opinie o książce

Avatar użytkownika - Colibri
Colibri
Przeczytane:2019-12-05, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Chłopak którego nie było” to powieść o szukaniu miłości. Gdy Martyna poznaje Jamesa nie jest w stanie uwierzyć że chłopak tak bardzo przypomina przyjaciela z dzieciństwa.
„Czasem wydawało mi się, że jestem jak taki ptak. Niby mogę odlecieć w jakieś cieplejsze miejsce i wiem, że właśnie tak należy postąpić, a jednak zostaję wśród drzew pozbawionych liści i resztek traw, które uchowały się z poprzedniego sezonu. Coś mnie tutaj trzyma czy po prostu boję się odlecieć?”
Powieść została napisana 2019r przez Elżbieta Rodzeń. Pisarka mieszka z mężem w małym domku pod lasem. Zawodowo jest pedagogiem terapeutą i pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Jej hobby są książki, kocha je czytać i pisać. Z jej twórczością można się spotkać czytając np. „Zimowa miłość” albo „Noc świetlików”. „Chłopak którego nie było” to najnowsza powieść pisarki.
Martyna jest dorosłą już kobietą która pracuje w nadmorskim pensjonacie rodziców. Cały czas w pogoni za swoją życiową szansą, przepracowuje się chcąc pomóc. Nie doceniana przez rodzinę jest wiecznie porównywana ze starszą „lepszą” siostrą, która dawno wyszła za mąż i założyła rodzinę. Martyna nigdy nie czuje się dość dobra, a problemy z dzieciństwa ciągną się za nią całe życie. Pewnego dnia poznaje przystojnego i zdolnego Jamesa. Chłopak nie tylko prowadzi własną firmę, ale również nie dał się ponieść sukcesowi. Jest dalej skromnym, ciepłym i wspaniały mężczyzną o dobrym sercu. James mógł by być ideałem dla każdej kobiety, ale zwraca uwagę tylko na Martynę. Ta nie może oderwać od niego wzroku z innego powodu.
Powieść ta opisywać by mogła piękną historię miłosną. Mogła by opisywać jak dwoje młodych ludzi poznaje się i jak razem przechodzą przez życie. Niestety nie tym razem. Historia Martyny skrywa pewną tajemnicę której nawet ona nie do końca rozumie. Gdy dziewczyna spotyka Jamesa pierwszy raz, nie może wprost uwierzyć jak bardzo przypomina on kogoś z jej przeszłości. Chłopaka który kiedyś był dla niej całym światem. Czy tak duże podobieństwo jest możliwe? Czy to tylko przypadek? Co ma wspólnego James z Kubą? Czy Martyna mimo dziwnych okoliczności zawalczy o miłość?
Ponieważ nie przeczytałam nawet opisu książki, gdy zaczęłam ją czytać, nie spodziewałam się niczego. Wiedziałam że będzie to historia romantyczna, ale nie myślałam że aż tak mnie zaskoczy. Książka jest niesamowitą opowieścią o pokrewieństwach dusz i walce o marzenia. W cudny sposób opisuje życie dwójki ludzi którzy spotykają się w nietypowych okolicznościach i próbują być razem mimo przeciwności losu i tajemnic które ich osaczają. Książkę czytało się bardzo przyjemnie, nie są to jednak do końca moje klimaty. Mimo to uważam że to cudowna powieść którą warto przeczytać.

Avatar użytkownika - gania
gania
Przeczytane:2022-04-30, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2022,

Książka o życiu w dwóch wymiarach. Fajna fabuła

Avatar użytkownika - beataszostak
beataszostak
Przeczytane:2021-03-13, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Niesamowita historia. Przeczytałam jednym tchem.

Książka jest poruszająca. Historia jest tak piękna, że sama jestem zazdrosna o bohaterke, która pomimo ciężkiej sytuacji w domu doznaje cudnej miłości. Na początku wydaje się to niemożliwe. Martyna od małego widzi o 2 lata starszego od siebie chłopca Kube. Tylko ona go widzi. Wszyscy uważają ją za wariatkę, nawet rodzina. Jednak przez wiele lat rozmów z Kubą i jego obecnością zakochuje się w nim. Kiedy Kuba znika Martyna jest wstrząsnięta ale zmusza się do dalszego życia. Los jednak ma dla niej niespodziankę bo na jej drodze postawi przystojnego Jamesa który jest łudząco podobny do Kuby i najlepsze że ma tak wiele wspólnych cech. Martyna musi teraz dokonać właściwych wyborów. Czy uwierzy że James to Kuba i wyzna mu całą prawde czy uzna że nawraca się jej niby choroba. Musi podjąć trudną decyzje która zaważy na jej losie a również na losie Jamesa/ Kuby.

Koniecznie trzeba to przeczytać. Książka daje nadzieję że nie wiadomo co się stanie to i tak znajdziemy swoją drugą połówke

Avatar użytkownika - urszula2006
urszula2006
Przeczytane:2020-05-09, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2020,

Główna bohaterka od dzieciństwa była leczona przez specjalistę i brała silne leki, a własna rodzina uważała ją za niezdolną do samodzielnego funkcjonowania. Dziewczyna pomimo wszystko chciała spełniać własne marzenia, choć bardzo się tego bała. Kiedy już była dorosła znów zobaczyła osobę, w której istnienie nikt nie wierzył. Za sprawą dziwnych wydarzeń dostaje propozycję pracy za granicą. I tam spotyka się twarzą z twarz z osobą, która do tej pory wydawała się wytworem jej wyobraźni. Jeśli chcecie poznać dalsze losy tej dwójki, to od razu sięgnijcie po tą pozycję. Bardzo piękna, wzruszająca i godna polecenia. Świetna książka!

Twoja krew
Elżbieta Rodzeń0
Okładka ksiązki - Twoja krew

Jak będzie wyglądało życie w przyszłości? III Wojna Światowa, kryzysy ekologiczne i religijne zmieniły nasz świat nie do poznania. Ludzie, którzy przetrwali...

Noc świetlików
Elżbieta Rodzeń0
Okładka ksiązki - Noc świetlików

Kiedy magia wkracza do twojego życia, nic nie jest takie jak przedtem! Paulina przebywa w szpitalu psychiatrycznym, ponieważ od kilku lat jej umysł walczy...