Chłopiec, który zaginął

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2013-08-14

Znakomity debiut historyka powieści kryminalnej, porównywanego do Henninga Mankella i Stiega Larssona. Nadzwyczajna książka! Niesłychanie interesujący kryminał! Dror Mishani pisze niekonwencjonalnie i oryginalnie.

Henning Mankell

Przed nami Awi Awraham, izraelski detektyw XXI wieku!

Pewnego dnia szesnastoletni Ofer wychodzi z domu do szkoły i znika bez śladu. Inspektor policji Abraham Abraham ma poczucie winy, bo zgłoszenie zaginięcia początkowo zignorował. Ale zdeterminowany, by odnaleźć chłopca, powoli zatraca się we frustrującym dochodzeniu.... Dror A. Mishani sugestywnie opisuje życie w Izraelu i tworzy niezapomnianą postać niezwykłego, a zarazem zupełnie zwyczajnego detektywa, prowadzącego dochodzenie, które zupełnie wymknęło się spod kontroli.

Kup książkę Chłopiec, który zaginął

Opinie o książce - Chłopiec, który zaginął

Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2013-09-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
W pewien środowy wieczór Awi Awraham, inspektor policji przyjmuje zgłoszenie o zaginięciu 16-letniego chłopca, które. początkowo zlekceważył. Wkrótce intuicja nakazała mu zacząć dochodzenie. Książka absorbuje od pierwszych stron. Niesamowicie wkomponowany wątek Ze`ewa Awni, sąsiada i jednocześnie korepetytora zaginionego. Awni, wzorując się na "Listach" Kafki chciałby napisać książkę złożoną z listów zaginionego chłopca do rodziców. Bardzo, bardzo dobry kryminał.
Avatar użytkownika - emulina
emulina